reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

w nocy tez je ale idzie spac z butelka i w nocy kilka razy sie przebudza i pije. Probowalam dawac jej herbatke na noc ale nie dziala a teraz wlasnie staram sie ograniczyc jej to mleko
 
reklama
Ja mam jeszcze pytanko o wozki, czy w Edynburgu odbiera sie przy samolocie czy na tasmie z bagazami? Bede wracac z Pl sama i jak na tasmie to musze sobie chuste wziasc bo trudno mi mojego klocka dzwigac (wazy juz ponad 8kg, a do kwietnia pewnie bedzie jeszcze sporo wiecej ;) ).

Czytam o waszych dietacj i wychodzi na to ze jetsem najgrubsza :-Da na diecie nigdy nie bylam :zawstydzona/y:

isabelll duzo Majka mleka pije :szok: troche sie tym przestraszylam bo planuje powrot do pracy w lipcu i pytalam hv ile bede wtedy razy mala karmic i powiedziala ze to zalezy od dziecka moze 2 a moze 4 razy. Moja mala bedzie wtedy miala 9 miesiecy... ja nie dam rady do pracy wrocic jak ona bedzie 7 razy mleko pila... a mm jej nie dam bo ma skaze bialkowa... chyba ze to pepti ale watpie zeby to pila, bo podejrzewam ze jak mleko to to nie smakuje :baffled:


W ogole moja mala w tym tygodniu probuje wszystkiego tzn zaczela sie przewracac z pleckow na brzuch, troche pelzac, raz nawet z maty sie jej udalo zejsc. Siada... do tej pory trzymala sie naszych palcow, a teraz puszcza i podpiera sie raczkami przed soba... nie wiem czy jej moge na to pozwalac bo ona jeszcze mala jest, niby hv mowi ze jak sama tak robi to jest ok... przesiadlysmy sie do spacerowki i zaczelysmy jesc dorosle jedzonko i jabluszko smakuje najbardziej :-)
 
Cytryna dokladnie jak sama cos robi tzn ze jest ok. Co do mleka to powiem ci ze ja tez sie obawialam o to pepti (Majka wlasnie to pije) ale jakos bez problemu sie na nie przestawila i teraz juz kilka razy probowalam jej dac inne ale zapomnij ona nie bedzie pila nic innego tylko pepti. No duzo tego mleka pije tylko ze wg mnie to ona sie nim nie najada raczej pije bo lubi i bardzo ja to uspakaja. A kiedy lecisz do Pl? Ja tez sie zastanawiam bo tanie bilety sie pojawily tylko sie boje ze zarezerwuje i prace dostane i co wtedy? Co do wozka to ja normalnie odbieralam po wyjsciu z samolotu
 
cytryna jak mala bedzie miala 9 mcy to bedzie jadla duzo innych rzeczy ale w tym wieku moje dzieci i tak jadly mleko co jakis 5 godz. Nie przejmuj sie ze nie bedzie chciala pepti , moi byli na nutramigenie a to dopiero jest wstretne - dominik pil go bez problemu, z patrykiem meczylam sie ok 2 mcy ale tez zaczol pic..

kuzwa wlasnie mi sie zab ukruszyl:wściekła/y: ostatnio ukruszyl sie troszke ale nie mam czasu isc do dentysty i jakos tak schodzilo, teraz wlasnie zachcialo mi sie paluszkow i .... ukruszyl sie polowe- normalnie nie mam polowy 4ki :szok::wściekła/y: alez jestem zla , a teraz jeszcze weekend i cholera wie na kiedy dostane termin:-(
 
To mnie troche uspokoilyscie z tym mlekiem :) Na razie lekarz kazal mi sprobowac wprowadzic mleko do mojej diety jak skonczy 6 miesiecy. Bo i pepti i nutramigen sa na recepte prawda? Czyli jak dalej bedzie miec na krowie nietolerance to musze o recepte poprosic bo na razie jej odciagam np do kleiku ale dlugo tak nie dam rady, jakos slabo mi sie moje mleko odciaga...

isabelll ja lece na Wielkanoc i zostaje w Opolu do konca kwietnia. A praca sie nie martw jak juz masz wakacje zaplanowane i aplikujesz o prace to z reguly ci urlop dadza bez problemu, a jak robia problemy to mi by sie od razu czerwone swiatlo wlaczylo bo to znaczy ze nie za fajny pracodawca...

anitha 5 godzin by nam akurat wystarczylo, bo prawdopodobnie pojdzie 2 dni do zlobka wlasnie na 5 godzin i 2 dni bedzie z tata siedziec - tu juz 8 godzin, ale bede brala dluzsza przerwe na lunch i jechala do domu na karmienie.
Wspolczuje z zebem, mam nadzieje ze szybko cie przyjma.
 
Cytryna tak jest na recepte ale skoro juz teraz twoj lekarz wie ze mala ma problem z mlekiem to bez problemu da ci recepte a jak mala bedzie miala 9 mies to mysle ze spokojnie 5 godz wytrzyma bez mleka zreszta jak jest teraz na piersi to latwiej jej bedzie w razie cos przestawic sie na pepti niz jakby juz pila jakies mleko. No ja sie tak wlasnie zastanawiam nad tym kwietniem bo akurat pojawily sie tanie bilety, mlody ma 2 tyg wolnego w szkole to bym musiala przedluzyc mu o tydz i polecialam bym do Polski
Anitha wspolczuje ale jak powiesz ze cie boli to szybko cie wcisnal. Ja wlasnie bylam wczoraj u dentysty i bardzo mnie pocieszyl. Zab ktory byl leczony kanalowo wcale zrobiony nie jest a teraz leczenie plus koronka srebrna bedzie mnie kosztowac 200-250, gdybym chciaa biala to 300-400 a i tak nie wiadomo czy nie trzeba go bedzie wyrwac i wstawic nowy a koszt podobny
 
isabel cooooooooo? takie ogromne ceny sa????????????:szok: ja mysle ze mam go do wyrwania jedynie bo teraz z polowy zeba raczej ciezko bedzie cos zrobic , (wiem ze u nas wyrwanie to 11f ) przekichane bo 4 jest dosc blisko i zastanawialam sie nad wstawieniem nowego ale nie sadzilam ze to az takie koszta... wole juz chyba szczerbata chodzic :-D

cytryna mleka te sa na recepte czasami ciezko je dostac i trzeba walczyc ale mysle tak jak isabell ze jesli twoj lekarz wie ze macie takie problemy to da ci odrazu.
 
isabell a nie boisz sie ze Majka bedzie miala w przyszlosci problemy z prochnica przez to picie mleka w nocy?
cytryna wozki w Edi odbiera sie na tasmie z bagazami. A jesli chodzi o mleko to jesli Twoja mala ma skaze bialkowa to w zadnym wypadku nie powinnas probowac wprowadzac do swojej diety mleka - przynajmniej do ukonczenia przez nia roku. Rozumiem ze taka rade dal Ci tutaj GP? Moja Natalia tez miala skaze bialkowa ale bylismy pod okiem dietetyczki ze szpitala wiec kogos kto sie na tym zna. Powiedziala, ze do roku nic nie podawac a pozniej probowac ale to tez nie tak jak Ci sie wydaje tylko sa specjalne zalecenia co i ile podawac. Moja kolezanka z Polski tak wlasnie co kilka miesiecy probowala czy jej corka ma nadal skaze i teraz dziewczynka ma prawie 6 lat i nadal sie z ta skaza meczy. A ja stosowalam sie do zalecen dietetyczki i sie okazalo ze jak zaczelam jej wprowadzac mleko jak miala rok i miesiac to jej kompletnie przeszlo i teraz juz moze jesc wszystko. A poza tym powiedziala, ze jak dziecko ma skaze bialkowa i karmi sie je piersia to nalezy poczekac z wprowadzaniem nowych pokarmow az skonczy 6 miesiecy bo pozniej moze sie okazac, ze jest uczulona na inne produkty rowniez.
Mleko na recepte dostaniesz od GP i wtedy bedziesz mogla robic na nim kaszki - moja nie chciala go pic bo jest zupelnie inne w smaku niz z piersi ale kaszki na nim jadla bez problemu.
 
Anitha ale slyszalam cos ze do 4 mozna wstawic biale na nhs wiec musialabys sie dowiedziec i slyszalam ze jesli leczenie przekroczy chyba 380 to reszte pokrywa nhs. No ceny sa masakryczne ale co zrobic, nawet sprawdzalam na internecie i sie potwierdza
Justa jakos o tym wogle nie pomyslalam, trudno.
Ja powoli bede sie brac za moja core zeby zasypiala sama. A wogle to dzisiaj od rana mowi ze ucho ja boli
 
reklama
isabell a z jakiej linii są tanie bilety??

cytryna ja o skazie słyszałam to samo, że do roku się wstrzymać i nie podawać nic innego-stałych pokarmów bo później są problemy;/ ale jak Ciebie czytam i postępy Twojej Ani i patrze na mojego to widzę, że On daleko w tyle;p
mój ma takie krostki na policzkach koło ust ogólnie. idę do gp na tyg i jak mi powie ż to normalne to powiem że w takim razie przechodzę na modyfikowane mleko bo mi się to bardzo nie podoba i ma to już 1,5 miesiąca. ciekawe co wtedy powie
 
Do góry