reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Justa ale nie masz do konca patrzec naa to co waga ci pokazuje tylko na to jak wygladasz.
A do tego family planing centre to trzeba sie jakos rejestrowac jak do gp bo ja nigdy nie bylam
 
reklama
ja mam 165cm

isabell ja też się chętnie dowiem jak to wygląda.mi mieli po 12 tyg zrobić cytologię i co jak byliśmy u gp to powiedziała, że robi się po 14 tyg po porodzie i dalej nic...ale już drugą ulotkę mi przysłali, że mam taki wiek, że powinnam zrobić. ledwo żyję i tylko modlę się, że jak do PL polecę to się nie okaże, że o co mam to nic groźnego. jak w icąży to isę jeszcze intersują kobietą tak teraz nie;/

nam wysiadło ogrzewanie drugi dzień siedzimy w mrozie;( był facet wczoraj i powiedział, że będzie nas naprawa kosztować około 150f jeśli się okaże, że się popsuło to co przypuszcza. jeśli coś innego to wyjdzie nas drożej. do tego mojemu tuż po mot opona poszła teraz jeździ na zapasowej...Mały ma coraz większe te krosty na twarzy...mówię Wam, że żyć się chce!!! na wyjazd do PL nie wiem skąd weźmiemy bo wszystko pójdzie na ogrzewanie i opony;/
 
przerazona wspolczuje tych problemow, zawsze tak niestety jest ze wszystko sie wali nie w tym momecie co trzeba.. i odrazu wszystko na raz. co do cytologi to oni tylko ulotki przysylaja a ty sama musisz teraz isc do przychodni i powiedziec ze chcesz sie umowic na cytologie i oni cie umawiaja do pielegniarki

isabela do family center nie musisz sie umawiac bynajmniej tak jest u mnie- idziesz normalnie bierzesz numerek i czekasz w kolejce - najlepiej jest przyjechac 10 min przed otwarciem zeby nie czekac za dlugo. ja kiedys pojechalam np. ok 11 (otwarte moieli do 13 ) i juz nie zostalam przyjeta bo maja limit np.15 pacientow.

moj domis cala noc charczal i wymiotowal flegma, co mu dalam paracetamolu to zaraz wymiotowal.. rano maz pojechal odwiesc mnie do pracy i po drodze dominik znow zaczol wymiotowac:-( zadzwonilam ze nie przyjde dzis i poszlam z nim do lekarza. bez antybiotyku sie nie obeszlo , mam nadzieje ze wkoncu mu przejdzie ta choroba i wiecej nie wroci...


justa przy wzroscie 176 - 63-64 kg to jest idealna waga, ale jesli wazysz te 66 to tez napewno zle nie wygladasz, jestes bardzo wysoka wiec wazac 55 kg to wygladala bys jak szkieletor :)
 
Ostatnia edycja:
Przerazona a dzwonilas do przychodni zeby sie umowic na cytologie? Bo jak ja dostalam list to zadzwonilam, umowilam sie i mialam zrobione. A o tym family planning centre slyszalam kilka razy ale nigdy nie bylam. Wydaje mi sie ze do gp nie mam co isc bo co mi pomoze a mam taki problem ze w pobolewaja mnie tak jakby jajnika albo nie wiem co jest to bol podobny do bolu przy miesiaczce lub jajeczkowaniu tylko pojawia sie praktycznie przez caly miesiac raz czesciej raz rzadziej czasami trwa chwile a czasami pol dnia

Justa chyba nie masz co narzekac na wyglad
Anitha wspolczuje
 
Ostatnia edycja:
a to u mnie było inaczej. juz jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to mowilam midwife ze mam zalecenie od lekarza w Pl zeby co 6miesiecy powtarzac cytologie bo przed samym przylotem tutaj wyszła źle. to mi powiedziała, że oni w ciąży nie robią i napisała w swoim magicznym komputerku w zaleceniach, że 12 tyg po porodzie. i teraz jak byłam u gp na sprawdzeniu po 12 tyg już było to mówię o tej cytologii to mi odpowiedziała i również zapisała w komputerku, że po 14 tyg. i mówiła, że sami się w tej sprawie odezwą...zadzwonię tam jutro skoro to pielęgniarka robi;/ a wiecie ile się czeka na wyniki??? i czy do domu przychodzą???

justa przy takim wzroście to Ty nie wiem ile byś musiała ważyć żeby źle wyglądać;p

anitha oby tym razem przeszło bo ile można brać antybiotyku
 
to już pewnie nie zdążę z wynikami przed wylotem...a nie wiem czy w PL jest sens robić cytologię bo dwa tygodnie się czeka na wyniki;/ to i tak mi nic nie przepisze bo mnie już nie będzie;/
 
Przerazona ja zawsze robilam w pl cytologie z tym ze przez ostatnie 2 lata mi nie wychodzila, nie wiem czemu. Raz to wiem mialam stan zapalny i od razu mi lekarz powiedzial ze jest duza szansa ze nie wyjdzie, drugim razem tez nie wyszla ale 2 mies pozniej robilam tutaj i bylo ok i teraz nie wiem czy w pl robia dokladniej, czy w zlym momencie robilam bo slyszalam ze najlepiej do 3 dni po miesiaczce a mi sie nigdy tak nie trafialo. Z drugiej strony tutaj tez nie robilam w tym okresie wiec nie wiem
 
z nimi to nigdy nic nie wiadomo;)

właśnie był facet, naprawił ogrzewanie. dałam mu tylko 100f bo tyle miałam o reszte ma do mojego do pracy podjechać ale jak dobrze usłyszałam to 200f chce. jeśli się okaże, że dobrze usłyszałam to ja wyrwę chyba sobie wszystkie włosy z głowy...bo najgorsze jest to, że jak pomyślę co byśmy mogli sobie kupić za te 200f to mi aż serce ściska...a to wymienił takie urządzonko, jak mały talerzyk;///
 
reklama
ja tu na wynik cytologi mialam czekac do 3 tyg a czekalam 2.5 mca!!! w polsce jak robilam to czekalam kilka dni..

isabel mialam ostatnio dokladnie taki bol jaki opisalas.. kiedys tez zdazal mi sie w polsce bylam u gina i nawet mialam badania , przeswietlenie jamy brzusznej ale nic nie znalezli, nikt nie wiedzial dlaczego to boli... teraz jak zaczelo mnie bolec to doszlam do wniosku ze skoro w pl nie wiedzieli to tu pewnie bedzie tak samo.. mam tabletki na zapalenie drog moczowych i po nich mi przeszlo + nurofen..(bo w ciazy przy zapaleniu mialam podobny bol tyle ze wtedy tez nie moglam sikac ) bolalo mnie bez przerwy przez 2 dni tak ze mometami chodzic nie moglam.

przerazona to nie ciekawie.. a mieszkanie macie swoje czy z housingu? bo nam sie kaloryfery zapowietrzyly i czasami wogule nie chca odpalic.. ostatnio juz myslalam ze bede musiala isc do housingu ale jakos zadzialaly.. zastanawiam sie czy w razie czego oni to naprawiaja czy my na wlasny koszt..
 
Ostatnia edycja:
Do góry