reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

U mnie czasem jest 8 godzin na dobe ;) a w nocy to jak z mama spi to do 4 godzin, jak sama w lozeczku to potrafi sie co godzine budzic. Sen ma taki niespokojny ze ja sie w ogole dziwie ze spi, jak spi ze mna to trzymam moja reke na jej raczkach bo sie nimi po buzi oklada, podskakuje calym cialkiem... do smiechu i placzu juz sie przyzwyczailam :tak:

My tak malo swiatecznie w tym roku, o swietach sobie przypominam jak tv wlaczam albo jak przez miasto przejezdzam...
 
reklama
hej:)
my juz po spacerku:) moj Mistrzuniu znow spał 7h:) wiec rodzice wyspani!!! no nie narzekam z tym spaniem tylko gorZej z usypianiem wczoraj to mu suszarke wlaczylismy heh..i zasnal
staram sie go nauczyc juz w miare regularnie jesc i zeby sie najadal, wiec kapiemy go teraz wczesniej i przed kapiela nie ma mowy zeby sobie drzemal wiec 3h sie z nim bawimy jak juz zaczyna marudzic ze zmeczenia to kapiel i wtedy po kapieli dostaje i sciagniety pokarm i obie piersi i zasypia...
a jak sie nie najada to mam masakre z nim na poczatku myslalam ze to kolka ale zdarzylo sie nam 2 razy nie chcial zasnac walczylismy 2 h z nim jak oproznil piersi tak sie denerwowal nie chcial ani butelki ani smoka ani juz piersi...ani spac,.,na szczescie to minelo:)
dziewcczyny za to w dzien jest bardzo aktywny:) spi tylko na spacerku..i zakupach!
przerazona ja jak planuje jakies dluzsze wyjscie to sciagam pokarm i daje z butelki,
cytryna u nas tez nie swiatecznie, nie wiem czy zdarze cokolwiek przygotowac przez ta przeprowadzke. Chyba sie wybierzemy do polskiego sklepu i kupie jakies gotowce, ja i tak wszystkiego nie jem,staram sie tylko gotowane wiec dla naszej dwojki to male porcje wystarcza,..
 
Basienkaaa moja sie karmi co godzine i je przez pol godziny, wiec juz w nia wiecej nie wcisne, a w dzien to ma ze 2 drzemki po godzince i tyle :cool: nawet na spacerze nie spi, tylko oglada swiat (musze jezdzic z opuszczona budka bo inacze krzyk ;) )z usypianiem nocnym tez mamy problemy, jak juz raz zasnie to potem mimo ze sie czesto budzi zasypia dosyc szybko, chyba ze ja brzuszek boli.
 
dziewczyny ja zaczynam myśleć, ze Malego glodzę. Wy karmicie po 30min, dwie piersi i butla....matko...u nas w ciągu doby je około 12 razy po 5min 10min. pod wieczór może te 30-40min.;)

z tym dłuższym wyjciem to wolalabym unikać butli bo on ostatnio ma problemy z jedzeniem z piesi cały czas mi się krztusi ;( już całkowicie się oduczy...zresztą my często ie chodzimy na spacery bo u nas jest taka pogoda ze jak raz poszlam do sklepu to wracalam biegiem z wozkiem a mam pod gorkę. moze u Was jest ladniejsza pogoda...
 
cytryna a bylas juz na szczepieniu?? bo ja dostalam na 20 grudnia...
ale wlasnie cos mi mowila jeszcze nasza pielegniarka ze dostaniemy na przeswietlenie bioderek ale nic nie dostalismy...
chyba Twoja mala tez juz duza?? jak tyle je...:)
moj tez ma apetyt juz prawie 7kg wazy klucha:)
ja to z nim latam nawet na 4 godZinne zakupy, u nas tez pogoda okropna ale biore go chocby na 20 min..
przerazona moj to woli piersi bo jak mam nawal pokarmu to lepiej mu leci niz z butli:) i sie ostatnio martwilam bo z butli nie chcial na wieczor, ale w dzien sprobowalam i jadl..nie odmowil:)heh
 
Basienkaaa moja wazy ponad 6kg, a mierzy okolo 62 cm, maly grubas z niej jest :-) dzis schowalam na strych ubranka 0-3 miesiaca bo juz sie w pieluszcze nie dalo zapiac - tak pupa urosla :tak:
Ja tez sie staram wyjsc na spacer codziennie, no chyba ze sa takie wiatry jak w zeszly czwartek, cieplo sie ubieramy i idziemy :)

A szczepienia mamy jutro. Na drugim przeswietleniu bioderek bylysmy wczoraj, ale nam wizyte ustalili jeszcze w szpitalu i tylko dlatego ze ja mialam dysplazje, bo Ani bioderka na pierwszym usg bylu ok.
 
Ostatnia edycja:
no to ładnie WAM dzieciaczki rosną;) ja ma w pon spotkanie to się dowiem czy coś Go więcej;)

u nas to juz ponad 1,5tyg pada wieje...ahhh to moje zadupie;/ a czy Wasze dzieci mają katar??? ja mojemu muszę wyjmować "glutki" i nie wiem czemu tak ma;/

dziewczyny każdemu dziecku przeswietlają bioderka???
 
No u nas tez codziennie wieje :) ale niecodziennie 150 km na godzine ;) i z reguly pada popoludniu, wiec staram sie przed poludniem spacerowac, a w deszczu juz tez sie nam zdarzalo.
Moja katarku nie ma i nie miala. Frida nadal lezy i czeka na pierwsze uzycie :)

Bioderek nie przeswietlaja kazdemu dziecku (przynajmniej tutaj), bo pamietam ze jakas mama sie w szpitaly pytala dlaczego jej synek nie ma przeswietlanych. Przeswietlaja tym dzieciakom z grupy wiekszego ryzyka czyli np wszystkim dziewczynkom, chlopcom jak ktos z najblizszej rodziny mial dysplazje.
 
tak niedawno z brzuszkami chodzilyscie a tu juz takie duze dzieciaczki :happy: moi chlopcy nie mieli przeswietlanych bioderek bo nie bylo to konieczne , jedynie uszy i dominik mial sprawdzane serduszko (niepamietam o co to chodzilo) ale wszystko bylo ok :-)
przrazona moj dominik jakos po 2 tyg od porodu dostal kataru i mial go z miesiac, cieklo mu z noska strasznie ale nic z tym nie robilam procz wycierania.. polozna powiedziala mi jak zawsze ze to normalne :-D

pogoda jest masakryczna , ja jak nie musze to nie wychodze.. wkurzylam sie wogule bo zwlekalismy z prezentami dla dzieci i ku*%$ wykupili autko ktore chcielismy dla patryka:no: do tego koparaka dla dominika na stronie toysrusa kosztuje 29.99 a w sklepie 49.99 :szok: pytam dzis faceta jak to mozliwe i czy moge kupic przez internet i zaplacic mniej to powiedzial mi sie musze zadzwonic gdzies tam i sie dowiedziec bo moze to jakis blad bo on ma w ststemie cene 49.99.. po za tym od dzis mam wolne do 27 grudnia :-) a za 4 dni przyjezdza rodzinka wiec bedzie wesolo
 
reklama
anitha ja w toysrusie kupowałam fotelik dla Małej, Mieli promocje on line w sklepie wyższą cenę. Zamówiłam przez neta,zamiast wysyłki dałam opcje odbiór w sklepie i nie było żadnych problemów.
 
Do góry