reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Wołomina

reklama
Hej dzewczyny!!!
No i jestem po wizycie u okulisty i usg:)
No i dr Stelmach troche przesadzila, bo oklulistka (przesympatyczna babeczka...chyba nigdy nie bylam u tak milej lekarki-wszystko mi wytlumaczyla i naprawde uspokoila ) nie widzi p/wskazan do porodu silami naturami. Przy parciu mam zamknąć oczy i jeśli cos ma sie stac, to wlasnie moze dojsc do takiego wylewu dospojówkowego, ktory jest wynikiem krochosci naczyn krwionosnych.
Ale o żadnych kleszczach czy vacuum nie ma mowy...no chyba, ze pojawi sie taka koniecznosc w trakcie porodu, no, ale na to wpływu nie mam.
Kurcze, a juz troszke nastawilam sie na cc i taka zadowolona z tego powodu bylam:):-)

No i moje drogie kolezanki moja coreczka wazy juz 3 kg:szok:Brejka bedzie taki kolos jak Twoja Lenka:-) A jestem dopiero w 36 t.c., czyli teoretycznie jeszcze miesiac mi zostal:szok:To ile ta moja mala bedzie wazyla na finiszu??????? Brejka chyba tez bede prosila dr Stelmach o cc, jak tak dalej pojdzie, bo jestem dosc waska w biodrach, a przed porodem przy wzroscie 175 wazylam 55/56 kg, wiec raczej do tych szczuplych nalezalam...eh pocieszam sie, ze usg to tylko naukowe szacunki wymiarowo-wagowe.

Maju dzieki za info o inkubatorze, ale przy gabarytach mojej corci juz nawet w tym momencie chyba by jej sie nie przydal.

Duralex, Brejka jak sie dzis czujecie?

Paryzanka jesli dobrze pamiętam, to jesteś w 10 t.c. wiec na początku mnie tez nie badano i chyba nawet na poczatku nie ma takiej potrzeby.No, ale przy ciazy zagrozonej, wydaje mi sie, ze w III trymestrze powinno byc wykonywane badanie palpacyjne podczas kazdej wizyty, aby sprawdzic kondycje szyjki, ktora utrzymuje caly interes;-)
Nie chce sie wpychac z moja nieprofesjonalna wiedza w kompetencje znanej docent, ale czasem szlag mnie trafial, jak naginalam do Wawy 1,5 godziny, angazowalam rodzine, bo ktos przeciez musial mnie zawiesc, a wychodzilam z wizyty po 5 min. z nowa recepta i zaleceniami kontynuacji terapii:wściekła/y:
A jak do niej trafilas? Byly jakies problemy z ciazą?

Celka i co wybraliscie juz knajpe na chrzciny?
 
Celka, jakie ksiązki cie interesują? Mieszkam blisko stacji słoneczna. To chyba w drugą stronę niż Brejka?
Brejka, nie ma zaocznej analityki, są tylko podyplomowe, trwaja dwa lata.
Dziewczyny, jaką mam dziś biegunkę... Właściwie od początku mam takie wolne ZIELONE stolce. Nie wiem czy to aby nie jakaś infekcja. Też tak miałyście?
 
Hej dzewczyny!!!
No i jestem po wizycie u okulisty i usg:)
No i dr Stelmach troche przesadzila, bo oklulistka (przesympatyczna babeczka...chyba nigdy nie bylam u tak milej lekarki-wszystko mi wytlumaczyla i naprawde uspokoila ) nie widzi p/wskazan do porodu silami natury. Przy parciu mam zamknąć oczy i jeśli cos ma sie stac, to wlasnie moze dojsc do takiego wylewu dospojówkowego, ktory jest wynikiem kruchości naczyn krwionosnych.
Ale o żadnych kleszczach czy vacuum nie ma mowy...no chyba, ze pojawi sie taka koniecznosc w trakcie porodu, no, ale na to wpływu nie mam.
Kurcze, a juz troszke nastawilam sie na cc i taka zadowolona z tego powodu bylam:):-)

No i moje drogie kolezanki moja coreczka wazy juz 3 kg:szok:Brejka bedzie taki kolos jak Twoja Lenka:-) A jestem dopiero w 36 t.c., czyli teoretycznie jeszcze miesiac mi zostal:szok:To ile ta moja mala bedzie wazyla na finiszu??????? Brejka chyba tez bede prosila dr Stelmach o cc, jak tak dalej pojdzie, bo jestem dosc waska w biodrach, a przed porodem przy wzroscie 175 wazylam 55/56 kg, wiec raczej do tych szczuplych nalezalam...eh pocieszam sie, ze usg to tylko naukowe szacunki wymiarowo-wagowe.

Maju dzieki za info o inkubatorze, ale przy gabarytach mojej corci juz nawet w tym momencie chyba by jej sie nie przydal.

Duralex, Brejka jak sie dzis czujecie?

Paryzanka jesli dobrze pamiętam, to jesteś w 10 t.c. wiec na początku mnie tez nie badano i chyba nawet na poczatku nie ma takiej potrzeby.No, ale przy ciazy zagrozonej, wydaje mi sie, ze w III trymestrze powinno byc wykonywane badanie palpacyjne podczas kazdej wizyty, aby sprawdzic kondycje szyjki, ktora utrzymuje caly interes;-)
Nie chce sie wpychac z moja nieprofesjonalna wiedza w kompetencje znanej docent, ale czasem szlag mnie trafial, jak naginalam do Wawy 1,5 godziny, angazowalam rodzine, bo ktos przeciez musial mnie zawiesc, a wychodzilam z wizyty z recepta i zaleceniem kontynuowania kuracji:angry:
Jak do niej trafilas? Byly jakies problemy z ciaza?

Celka wybraliscie juz knajpe na chrzciny?
 
pasek, mąż mnie do niej wysłał. Bo podobno świetny specjalista. Niewiele mogę o niej powiedzieć, ale pierwsza wizyta rozczarowała mnie. Potem były leki, no i ide niedługo na kontrole. Zobaczymy. A ty do dr Stelmach chodzisz prywatnie?
 
Dziewczyny sorki za podwojnego posta i bląd (kruchosc...jakas masakra ze mnie)-cos mi sie komp psuje:/
Paryzanka zalezy jaki masz problem-doc Jerzak jest podobno znakota specjalistka od poronien nawykowych...dziewczyny przyjezdzaja do niej do Wawy z calej Polski i z tego, co czytalam na roznych forach, bardzo wielu swoim pacjentkom pomogla i teraz ciesza sie nie jednym, a kilkorgiem dzieci.
Do dr Stelmach trafilam przez przypadek, jak dostalam infekcji i musialam pojechac do jakiejs najblizszej poradni k po recepte, bo tego dnia nie bylo komu mnie zawieźć do Wawy i akurat tego dnia przyjmowala dr Stelmach. No i zapisalam sie na kolejna wizyte do tej samej poradni k, wiec nic nie placilam. A czekalam duzo krocej niz u dr Jerzak...do niej chodzilam zazwyczaj jako pacjentka dodatkowa, bo tak mi wyznaczala wizyty...i jak z pewnoscia sama zauwazylam u niej zawsze sa tlumy.

Dr Stelmach bardzo polecam! Jesli nie dzieje sie cos powaznego, to nie widze sensu do niej chodzic, bo wizyty bede pewnie krotkie i malo satysfakcjonujace, ale...jesli jednak sa problemy wiekszego kalibru np. poronienia, to podobno ona stosuje bardzo skuteczne metody.
 
Paryżanka, dokładnie na samym końcu mieszkamy i wszędzie memy daleko, no Ty masz bliżej do stacji bo ja mieszkam w tym szarym bloku na Lipińskiej. Co do biegunki to ja też tak miałam na samym początku. Przez mdłości i biegunkę to ja schudłam 4 kilo w pierwszych 3 miesiącach. Powiedz swojemu lekarzowi o tym bo mi lekarz powiedział że mam się nie martwić wymiotami dopóki nie będzie ich 3 razy dziennie.

Pasek, super że wszystko jednak ok, mi na początku ciąży też pękały naczynka w oczach ale bralam rutinoscorbin i przeszło ale mogą mi popękać podczas porodu no i na twarzy tez bo akurat też mam kruche naczynia, wiecznie chodze w siniakach :/

Celka
rozczytywanie recept to wiesz z niektórymi to nawet kilkudziesięcioletni farmaceuta ma problemy ale później dochodzisz do wprawy że tylko zerkniesz na recepte i już wiesz co jest napisane, czy jest dobrze napisana i czy możesz zrealizować. Najgorzej jest z rozpoznawaniem fałszywych a to w Warszawie często się niestety zdarza :/ Co do doradzania no to też będziesz musiała się wszystkiego nauczyć, niestety to jest zawód w którym człowiek całe życie się uczy.
Usg u Zduna to w Zielonce kosztuje 100 zł (dodatkowo, wizyta 120 zł ).

Ja mam wózeczek jedo fyn 4ds czerwony :) niestety zdjecia nie robiłam

Duralex ja będę rozmawiała z nim o cc jak mała będzie wązyła 4kg lub więcej i jak mi powie czy ja dam rade urodzić sn czy nie bo jak będzie ważyła mniej to wolałabym sn.
 
Ostatnia edycja:
paryżanka, mnie to by interesowały książki z farmacją :-)
Tak, mieszkacie z Brejką na początku Wołomina :D a ja mam do was hmmm ze 3/4km :)

Pasku, no to nie pozostaje Ci nic jak tylko efektywnie przeć podczas porodu :-)
Fajna jest tak Stelmach? Młoda? Starsza?

Brejko, jedo fajny, bobodajże ma skrętne koła :-) My mamy Ballerine i tylko po podwórku jeździmy hihihi chociaż unikamy smrodów z aut...

Dziś Wam napisze co ustalilismy na temat chrzcin, ale juz wieczorkiem jak będę wszystko wiedzieć :tak:
 
reklama
Ano będę się doszkalać w dziedzinie aptecznej :D ale najpierw muszę szkole skonczyć i zdac egz ;)
 
Do góry