reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

malina mata antypoślizgowa na dno bardzo się przydaje :-). Ignacy to mi biega po całej wannie, dlatego bez maty bardzo trudno już się go kąpie. Choć ostatnio starszy nabrał ochoty na wspólne kąpiele i trzyma młodszego w wannie, ja tylko nadzór sprawuję, chłopaki się sami myją nawzajem :-).

Nie wiem co jest z tymi zupami, Ignacy też nie chce jeść zup. Zamiast przepisowej mięsnej dostaje coś na kształt drugiego dania a zamiast warzywnej je kanapkę.

Ja się chętnie do zoo przyłączę :-). Najlepiej w poniedziałek albo wtorek to jeszcze Krystian by skorzystał, bo od środy do przedszkola wraca.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jagoda a jak dużą tą matę masz? - szukam takiej dużej ale nigdzie nie mogę znaleźć - na razie mam taką 80x 20 i jest tyćkę za mała.
 
czechow zmierzę, moja mata nie sięga na całą wannę wzdłuż ale to nie problem jak chłopaki się razem myją, ale my mamy małą wannę.
Mata ma 40x70cm. Kupiliśmy ją w stokrotce, ale podobne widziałam na bazarku w zwykłym sklepie z AGD.
 
Jagoda, dotąd mata absolutnie nie była potrzebna:-D Nie dość, że kąpałam Jeremiego w wanience (z której też wychodzić zaczął), to mały nie był aż tak ruchliwy. Ale to bardzo dobry pomysł. Tylko gdzie kupić?? W Leroy'u mają takie dywaniki na wymiar przycinane, ale to chyba nie to samo. Ta mata to z gumy jest??
Co do jedzenia zup, to wczoraj wzięłam Jaremiego na sposób i mieszałam na łyżeczce Jego ulubioną marchewkową z ryżem, z drugą mięsną, ale to jest kombinacja okrutna. Mięsnie podaję 2. danie, czyli ziemniak+mięsko lub rybka. Ostatnio dałam małemu jako jarzynkę kawałeczek ogórka kiszonego i pałaszował równo.. Pytanie tylko czy nie za wcześnie:baffled::baffled::baffled:
To może we wtorek? Prawdopodobnie będę miała rozmowę kwal. tego dnia, ale zapewne jakoś rano, więc jak najbardziej mi pasuje (tylko kwestia godziny zostaje).
 
malina to i tak Jeremi długo wytrzymał, Ignacy to jest wiertel okropny.
Matę my kupiliśmy w stokrotce, wisiała na dziale kosmetycznym, ale można taką matę kupić na allegro, niemalże w każdym sklepie z rzeczami do łazienki, w sklepach z akcesoriami dla dzieci, w hipermarketach, budowlanych, IKEI tylko trzeba się rozejrzeć, nawet w lidlu się co jakiś czas pojawiają. Tyle, że te maty są w różnych cenach, kształtach i formach zależnie od firmy.

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Dobrze jak nie ma zakamarków i udziwnień, bo się potem w nich brud zbiera, przy Krystianie mieliśmy taką chyba z lidla grubą gumową to szybko zaszła brudem. Ta co mamy teraz jest tak jakby ażurowa, bardzo dobrze się myje ją.

dsc04433h.jpg
 
Wczorajszą południową drzemkę Olaf zaliczył z temperaturą 37,5 a po kąpieli miał już 38,5 byl bardzo marudny, płaczliwy :( nie chciał Ibufenu, dałam na siłę a czopków nienawidzi :( DZis rano miał 38,3.
Kino odwołane - siedzimy w domu :(

Co do ZOO to chętnie, dawno nie byłam...teraz częściej wyjeżdżamy gdzieś dalej na spacery. CZekam na jesień bo w wakacje za duże tłumy w zoo.

Jagoda, fajnie, że wróciłaś!

Gratulacje dla Jeremiego za wstawanie :) Olaf tylko raczkuje i klęka w łóżeczku albo przy kanapie. Mam nadzieję, że do wstawania jeszcze mu daleko!

Stopi, co za horror! Współczuję!
 
Dziubasek, biedny Olafek.. Co to się przyplątało?? Ząbki? Wybieracie się do lekarza? A jak się czujesz i jak dajesz radę z Olafem? Ja już nie mam siły czasami do Jeremiego, taki się ruchliwy zrobił, a Olaf przecież znacznie ciąższy..
Jeremi ciągnie się za uszko dość często i nie wiem czy nie wybrać się do lekarza, nie ma temperatury i przeważnie robi to gdy jest zmęczony, nie wiem więc czy to nie o to chodzi??
Jagoda kupiłam taką piankę, bo w hipermarkecie, w którym byłam nic innego nie znalazłam, ale to bardziej na podłogę się nadaje. Jeszcze poszukam.
 
Malina myślę, że to trzydniówka...dziś rano było już lepiej, niestety po południowej drzemce znowu temp. 39. CZopek zbił do 37,6 i znowu Olaf śpi. Ciekawa jestem jak wstanie jaką będzie miał temp. Dziś jest druga doba takiego stanu, jeśli do jutrzejszego popołudnia sytuacja się nie poprawi to pójdę do lekarza bo to już 3 doba będzie.
Co do noszenia Olafa, to tak często go nie dźwigam. Odkąd raczkuje sam przychodzi tam gdzie chce :) Waży trochę ponad 10 kg.
Olaf zazwyczaj ciągnie się za uszko jak mu zęby wychodzi, ale to też jego sposób na usypianie. Bawi się uszkiem jak leży na boku i zasypia.
A byłaś w tej poradni metabolicznej?
 
malina mi też wydaje się, że te pianki to bardziej na podłogę :tak:

Dziewczyny stworzyłam na Aktywnych Mamach grupę spotkaniową i dodałam wyjście do zoo we wtorek, zapiszcie się. Wiem, że opłaci się robić spotkania w obrębie aktywnych mam i mieć sporą grupę, bo wtedy niektóre spotkania mogą zostać opłacone przez sponsora :tak:.
Tak więc pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć grupę warszawską :blink:.
W najbliższym czasie myślałam też o wyjściu do multibaby kina, no i jestem otwarta na propozycje :-). Czym więcej spotkań w obrębie grupy tym bardziej poważnie grupa jest traktowana przez administrację forum :-).
Tu jest link do grupy
http://aktywnemamy.pl/squad,show,24148.html
, zapraszam do zapisywania się do grupy i na wtorkowe wyjście do zoo, godzinę wpisałam umowną, bo coś musiałam wpisać, myślę, że dogadamy się co do tego jaka najlepiej by nam pasowała.
Jeśli możecie rozpropagujcie ideę grupy warszawskiej na aktywnych mamach po znajomych, czym nas więcej tym lepiej :-)
 
reklama
Dziubasek, oby Olafkowi przeszło:tak: Do przychodni idziemy jutro. Jeszcze dziś mnie czeka zakładanie worka na siuśki, mam nadzieję, że Jeremi się nie obudzi i nie zechce jeść, bo nie mogę dać:zawstydzona/y: Poza tym obym założyła go poprawnie:baffled:
Jagoda, mata zdecydowanie na podłogę, bo unosi się na wodzie:) Ale w sumie działa antypoślizgowo, przycisnęłam ją tylko dzieckiem:)
Aaaaa, miałam zapytać czym myjecie wannę??? Chemia chyba teraz odpada? A mydło słabo działa..
Jeżeli chodzi o wtorek, to mogłabym dopiero ok 15. Co Wy na to??
 
Do góry