reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Witam po długiej przerwie ...:zawstydzona/y:
Najpierw przedwczesny poród (więc niewiele było przygotowane dla Małej), niedokończona przeprowadzka (więc nadal żyjemy częściowo w kartonach) a teraz obowiązki macierzyńskie pochłaniają mnie bez reszty ...
Teraz jest już coraz lepiej więc mam nadzieję, ze częściej uda mi się do Was zaglądać ...

Natalcia ma się dobrze, rośnie i dokazuje :-)
Z minusów to ma na coś uczulenie i na początek pediatra kazała odstawić mleko i jajka ...
Tak przy okazji, czy któraś z Was przez to przechodziła i ma może jakieś przepisy bez tych składników? Na razie wydaje mi się, ze będę głodować :-(.

Pozdrawiam
 
reklama
kpi - gratulacje dla mlodej mamy i jej corci :) Jakas fotka? :)

Dieta sie nie martw, wiele dziewczyn przez to przechodzi, ja mialam odstawione mleko i jego przetwory (z tych ostatnich zostawilam z premedytacja jedynie maslo bo bez niego siadlby mi wzrok) ale np Jula w pierwszych miesiacach miala uczulenie na sałatę i surowego pomidora oraz ...kawe :szok:Moja dieta była wiec uboga. A jadłam głownie gotowane kurczaki, ziemniaki, marchewke, jabłka i jaja w roznych kombinacjach - przypominało to nieco diete osoby po dolegliwosciach zoładkowych ;-)i ... dalam rade. Piersia karmie nadal :) Moze na poczatek odstaw 1 produkt, aby zobaczyc czy jest poprawa? U siebie postawiłam na samym poczatku na mleko i przetwory, bo szczerze - jajka rzadko sprawiaja klopoty. Jesli odstawienie mleka nie pomoze (okolo tygodnia) eliminuj kolejny produkt. No i to samo rob z wlaczaniem kolejnych rzeczy do twojej diety :-D
 
hej dziewczyny, przepraszam, sie tak wtrace.
Dawno nie zagladalam, eh.. ciezko mi wszystko pogodzic, dom dziecko i przygotowania do otwarcia sklepu.

Mam pytanie kochane. Raczej jest to pytanie do chustowych mam.
Mojemu dziecko od wczoraj cos sie poprzestawialo i caly dzien na rekach chce byc, a w zwiazku z tym ja nic nie moge zrobic. Mysle, nad zakupem chusty, ale kompletnie sie na tym nie znam. Moj synek lada moment skonczy 5 miesiecy, wazy ok 7,5 kg. Nie wiem jaka kupic..
Bardzo prosze o pomoc :-)

Przeczytalam , ze ktoras kobitka jest w ciazy. Serdecznie gratuluje :-)
 
MonikaSBe teraz to już raczej tkaną chustę powinnaś kupić, elastyczna raczej Ci długo nie posłuży.

Ja będę w przyszłym tygodniu już w domku. Może wreszcie uda mi się wyrwać na spotkanie, powiem wam, że mi się kino marzy, choć nie wiem czy w lecie to taki fajny pomysł ??? Tylko póki co to mam obydwóch chłopaków, bo nie zapisywaliśmy starszaka na dyżur wakacyjny do przedszkola.

I ponawiam prośbę o wybranie moderatora, nie ogarniam tego co się dzieje na wątku i nie mam pojęcia czy nie robię krzywdy komuś, bo ktoś się udziela a nie dodałam go do grupy. Po prostu od prawie 2 miesięcy nie śledzę tego wątku regularnie i nie mam pojęcia kto dokładnie pisze, kto doszedł itp. Nie wiem też czy dużo reklam się rozpanoszyło na warszawskim wątku.
Myślę, że naprawdę przydałby się ktoś kto śledzi wątek, wie co się dzieje i może reagować na bieżąco.
 
Ostatnia edycja:
Patewka - dzięki :)
martwie sie bo przeraza mnie przygotowywanie posiłków ... i tak mam mało czasu a taka dieta wymaga czasu, szczególnie na poczatku ...
jestesmy pod opieka neonatologa i juz odstawiłam mleko, jajka i troche jeszcze innych produktów, jest troche lepiej ale policzki nadal w krostach, czerwone i szorstkie ...:(, dostałam masc gdyby sie nie poprawiło ale to sterydy - wolałabym uniknac ...

a to moja maleńka Natalcia:
 
Patewka nie wiem czy wyglądam lepiej od ostatniego spotkania :) Ostatnio zmieniłam fryzurę i nie jestem za bardzo zadowolona choć się przyzwyczajam do nowego image ;)
zaklenta z chęcią umówię się na spacer w przyszłym tygodniu, wszystkie dni mi pasują, póki co, oprócz poniedziałku.
Opiekunek na razie nie znam więc nie pomogę :(
kpi gratuluję :)))) Olaf nie miał żadnych uczuleń, ale sposób działania Patewki powinien Ci pomóc. Powodzenia! Na pewno dasz radę, zawsze jedzonko na drugi dzień możesz sobie przygotować wieczorkiem, jak mąż już jest w domku. Dasz radę :)
moniskaSBe zdecydowanie polecam tkane, dla Ciebie. Ja mam Nati i jestem zadowolona.
Jagoda no to wracasz :) Trochę Cię nie było, co? Pewnie się stęskniłaś za swoim domkiem, ale teraz upały wracają podobno :(

Ja dziś popołudniu mam usg! Już jestem podekscytowana :) Ciekawa jestem tego maluszka...może obraz usg pozwoli mi bardziej uwierzyć, że w ciąży jestem :)
A jutro jedziemy na wesele, nie chce mi się i nawet jeszcze kosmetyczki nie odwiedziłam, a brwi trzeba zrobić i paznokcie, a ja jak zwykle na ostatnią chwilę!
 
dziubasek razem z wyjazdem nad morze wychodzi 6 tygodni po za domem, prawdę mówiąc tęsknię już okrutnie. Choć upałów w bloku nienawidzę. Jak będzie tragicznie gorąco to znowu zwiejemy ;-).
 
reklama
Dzięki kpi :)
Jagoda, fajnie, że tak zwiać możecie :))) a mąż sam się rządził w domku, czy z Wami urzędował?

Wreszcie poczułam na usg, że jestem w ciąży i rośnie we mnie dzidzia! Ma niecałe 6 cm, wszystkie parametry prawidłowe, wg usg termin mam na 7 lutego, czyli jak sama obliczałam :) no i dziś jest 12 tydz i 4 tydz, czyli idealnie jak w suwaczku :)
Dzidzia na początku spała, potem lekarz ją trochę pouciskał to się obudziła i zaczęła przeciągać, aż łza mi wtedy ze wzruszenia popłynęła :) Och, cudownie!
Niestety ładnego zdjęcia nie mam, ale niebawem wybiorę się do lekarza ze szpitala i on ma super sprzęt, wtedy na pewno będą fajne fotki dzidzi :)
No i wiecie, na usg, jak patrzyłam na dzidzię, to pomyślałam, to dziewczynka :) Ciekawe, hmmm?!
 
Do góry