reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Asia - a ile waży Dominisia? jak przybiera, że aż musisz ją dokarmiać? a nie wystarczyłoby, gdybyś ściągała z piersi i dawałą butlą? chodzi o to, że masz za mało pokarmu, czy jak?
 
reklama
Mając 3 miesiace Dominika wazyła tylko 4490g, tydzień później 4500g, następne dwa tyg później 4630g.
To dużo za mało.
Mleka cycowego nie jest mało - ilościowo powinno jej starczać ale... no właśnie. Mimo budzenia 2x w nocy (bo przesypiała wcześniej całe) i karmienia częstszego w dzień nie przybiera. Mleko w cycu jest po karmieniu, ale młoda się denerwuje, że ciężej leci i odrywa i zachłystuje powietrzem, płacze, potem ulewa... :baffled:
 
Asia ja juz oblatana jestem z podawaniem butli. mam butelki TT do ktorych dokupilam pojemniki na mleko modyf i to sie tak ladnie jednow drugie wsadza, zakreca smokiem i wsadza kapsel i gotowe :) jak bylo zimno na dworze to nosilam goraca wode w termosie, teraz juz za bardzo nie podgrzewam, a jak juz to na 10 sek do mikrofali wrzucam wode. dla mnie robienie butli to wygoda :) moze troche tego majdanu trzeba zabrac jak sie gdzies dalej jedzie, ale tak to ok. a butli nie sterylizuje od jakies 3 tygodni
 
Badania robiliśmy takie - krew z ob, mocz, posiew kału, alas i aspat, bilirubinę i jeszcze jakieś wątrobowe - nie chce mi się iść po książeczkę. Do tego usg jamy brzusznej i przezciemiączkowe... alas i aspat wyszły podwyższone, po nich ten dodatkowy wątrobowy też ale już mniej. Reszta prawidłowa.
Hormonów na razie nie, ale za tydzień w pon idę na kontrolę wagi z wizytą i mam dostać skierowania na kolejne badania (czy jest poprawa od tamtych).

Peperka - no już właśnie wypatrzyłam te pojemniczki na mleko i takie do ściągania też... ogólnie nie narzekam, bo szybko się robi a młoda zbyt ciepłego nie chce więc musze mieć mleko i butelkę z przegotowaną wodą tylko. A butelki myje i parzę w dzień, a wieczorem wygotowuję. W nocy tylko cycamy bo na leżąco i półśpiąco ona lepiej je i większe przerwy mamy a co za tym idzie więcej mleka ma, więc się w żadne butle nie mieszam na razie.
 
Czesc

Nie odzywam sie, bo pisze na szybkosci zaległą prace mgr.Nawet zreygnowałam z wakacji,zby ja napisac do konca lipca. Jesli nie napsize jej teraz, to dopadna mnie roznice programowe...

Moja przez tydzien malo jadla i tylko prosto z lodowki, jogurty, kefiry, koktajle, owoce i czasem lodowaty obiadek - a to temu,ze wychodzi nam drugi zabek :-)

PATEWKA co do pieluszek to jesli dobrze mysle, to chodzi Ci juz o poielucho-majtki- takie w ktorych dziecko uczy sie wolania siusiu?? JA zalkalad Lenie wielorazowki, takie od zera, zamiast jednorazowek, czyli w nich nie mam miec mokro.

DZIUBASEK ja zaczelam uzywac ich dosc pozno ok.8msc, bo wcesniej nie pomyslam o nich ...
ale na upaly sa super!!!!!!!!!

ASIA glowa do gory i moze jednak zrob Dominisi kontrole wagi, bo moze nie musisz dokarmiac? Moze przez rurke ją karm - nie wiem czy kojarzysz taki zestaw, gdzie dziecko ssie cycka ,a zrurki Leci mu dodatkowe mleko. Medela to ma. Lenka doladnie tak samo slabo przybierala, ale u nas to jaksama wiesz wina nieodczynnosci tarczycy , niedokrwistosci i zoltaczki byla. A jeszcze jedno moja mala tez tak malo jala, bo miala refluks , ale nie zawsz przy nim ulewala. Czesto trescipokarmowe cofaly jej sie, ale pozniej znow je polykala, dlatego tezw tym wieku zjadala max. 60ml.
 
Ostatnia edycja:
ASIA jeszcze sbie przypomnialam , przciez o kubkach to karmienia niemowlat takie male Medeli sa. I jescze jedno.
Ja Lene karmilam taka butekla specjalistycznam Medeli. Ona jest bardzo droga niestety, ale przez ten dlugi smoczek dziecko układa jezyk jak przy ssaniu cycka , no i musi ssac tak samo jak przy cycu, bo mleko przeplywa przez membranke.
Dzieki niej Lena po 2msc picia głównie z butelki nie miala problemow z ssaniem cycka.

Zestaw Habermana - Medela - Butelki - Pati i Maks

Jak chcesz ja mam ten smoczek, membranke i chyba butelke tez, wiec mozesz sprobowac czy Dominisia bedzie z niej pic i jak sie sprawdzic, to wtedy kupic, bo tak to 80zl piechota nie chodzi.....
 
Dzięki kochana :-)

U nas problemem dodatkowym jest jeszcze "tłustość" mojego mleka. bo ilość jest ok... tylko wartość nie. Więc chyba na razie nie będzie opcji wracania do samego cyca.
 
reklama
Do góry