reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Iza, poproszę zatem o fotki chust:)
Jeremi ze słomką się zapoznał i o dziwo zassał właściwie od razu! I wypił! Oczywiście do słomki szybko się dorwał i ją zneutralizował. A to co w słomce było wylądowało na bodziaku:) Ale widzę potencjał. A co podajesz Małej do picia? Zastanawiam sie nad owocowymi herbatkami, ale nie chcę tych granulowanych:-(
Dziubasek, a w mothercare też już mają przeceny??
 
reklama
Dziewczyny orientujecie sie moze jakie sa ceny za prasowanie ? Mam okazje wypróbowac pewną Ukrainke ale zupelnie nie wiem ile, no i jak ja sprawdzic? O paszport poprosic?
 
hmmmm co do prasowania to nie wiem jakie są ceny, nasza ukrainka za sprzatanie mieszkania mojego taty 85 m i prasowanie i pranie bierze 80zl. ale jeszcze mieszka u niego, wiec to zupelnie cos innego.ale sie ja dzis zapytam ile biora.

Iza
- te oczy Gaji są poprostu rewelka. No może spróbuję z tą słomką ale jak Bartek nie rozumie że trzeba niekapka zassać to jak zrozumie że trzeba slomkę zassać :)
Chusta - cholera no chcialabym ale muszę najpierw się w nią zawiązać z tobą :) bo potem bede zalowala ze kupilam a bezsensu itd itp. ale nad morze to chyba najlepszy pomysl. a do warszawy sie jakos nie wybierasz :-)?
 
Dziubasku my byslismy z małym w Egipcie pod koniec maja czyli jak mial 6 miesiecy. Wiki juz wtedy raczkowal wiec utrzymanie go w jednym miejscu bylo dosyc skąplikowane. Nie mielismy namiociku i mam wrazenie ze akurat tam to rozwiazanie by sie nie sprawdzilo bo malemu byloby za goraco Nam w zupelnosci wystarczaly lozka i duze parasole ktore byly dostepne na plazy chociaz sprowadzalo sie to do tego ze Wiki glownie spal pod parasolem na lozku, a wiekszosc czasu moj P z nim spacerowal albo bawilismy sie w piachu i wodzie. Maly biegal praktycznie caly czas w pieluszce do plywania wysmarowany filtrem 50 i nic mu sie nie dzialo. A co do wozka to wzielabym ciezszy bo watpie zeby lekka spacerowka poradzila sobie na polskim piachu :)
 
maria - nie po drodze mi .. a z zassaniem, ja piłam a potem dawałam Gai, az sama zassała. po prostu próbuj, to sie powinno udac :-)

malina - super :-) ja daje wyłącznie wodę, poniewaz cukier to wróg. ja jestem od cukru uzalezniona i same kłopoty z tego. nie widze zadnych wartosci w podawaniu herbatek
potem powrzucam chusty do fotosika :-)
 
Jeremiemu podaję zwykle rumianek.
Zastanawiam się nad jakimiś owocowymi herbatkami, może chętniej by popijał. Nie kupuję jednak tych gotowych granulatów, tylko parzę.
Iza, widzę, że Gaja pomyka po gresie:)Nie boisz się, że się przeziębi? Jeremi też zwiewa mi wciąż z maty, to walka z wiatrakami.. Do tego postanowił matę piankową skonsumować:zawstydzona/y: Wyciąga cyferki i gryzie. Raz już odgryzł. W porę z buzi mu wyciągnęłam spory kawałek
A propos schodów, to synek moich znajomych jak miał 10 miesięcy "schodził" ze schodów sam.. Po prostu raczkował tyłem. Jak to zobaczyłam to zamarłam.. I tak ze wszystkimi schodami sobie radził.
 
hehe, ja nie wiem, czy Gaja umie ze schodów schodzić, bo jakoś boję się to sprawdzić :/
Jakiś czas temu przestałam Gai wybierać starannie powierzchnie, po których może się poruszac, bo już zbyt szybka jest i to nei ma żadnego sensu ;-) licze na to, że się nie zaziębi, jak na razie się udaje. W każdym razie, chodze na bosaka i gdy mi robi się zimno w nogi, to wtedy zabieram Gajkę z podłogi i motam do chusty ;-) tam cieplutko ;-)
no i Gaja nei gryzie niczego, bo ciągle nie ma zębów ;-)

znów zaczyna mi się migrena :-(
 
Iza współczuję tych migren - moja siostra ma takie że 3 dni wymiotuje, nic nie je i siedzi w ciemnym pomieszczeniu - okropność! i nic na to nie da się zrobić.
Bartek pił bardzo sprawnie z butelki z dziubkiem w ten weekend ale z butelki z słomką nie zrozumiał że musi zassać :) i nie raczkuje dalej :( no czekam dalej na ten wielki dzień :)
 
Moja też nie kapuje o co chodzi z rurką... Nie wiem, jak Gaję żeś tego nauczyła:tak:
Baśka ma teraz etap stania i robi pierwsze kroki- na razie trzymając się stołu, ale coś czuję, że lada dzień się puści. Natomiast jak coś ją zainteresuje, to zasuwa na czworaka, aż trudno ją dogonić:-) Do tego w ciągu ostatniego tygodnia wyrżnęły jej się trzy zęby:no: dwie dolne jedynki i jedna górna dwójka! Czy ktoś spotkał się z wyżynającymi się nie po kolei zębami? I czy przeciwbólowy paracetamol można podawać codziennie na noc?
I jeszcze jedno pytanie- czy zapalenie ucha zawsze objawia się dużą bolesnością i temperaturą? Bo moja mała od jakiegoś czasu ciągle ciągnie się i pociera za jedno ucho, do tego zaczęła tak dziwnie przeginać głowę w jedną stronę, i nie wiem, czy to jakieś zapalenie, czy może od zębów?
 
reklama
Maria - u mnie tez swiatłowstret i czasem wymioty i najchetniej bym lezala w ciemnym pokoju i w ciszy, ale przy trojgu musze sie troche brac w garsc ..
na szczescie ból głowy wczoraj koło południa juz zelżał, a dzis tylko w oczach lekko świdruje, wiec jest ok ;-)
jojka - wyzynanie "nie po kolei" nie jest nieprawidłowe :-) a z tym uchem to moze warto do lekarza isc, sprawdzic.. ja sie nie znam, los oszczedził wszystkim moim dzieciom kolek i zapalenia ucha :-) tfu tfu

złapałam Gaje jak wstaje, ale kiepski filmik.. mam dosc zaczajania sie na nią z kamerą, bo zawsze sie spóźniam z nagrywaniem, albo ona zauwaza ze nagrywam i zaczyna isc w moją strone, bo chce upolowac aparat :/
[video=youtube;d3Yiu-QQWSw]http://www.youtube.com/watch?v=d3Yiu-QQWSw[/video]
 
Do góry