reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Ja tak na szybko, bo Josh ostatnio nie daje mi minuty wytchnienia. Z jedzeniem nadal nie ma postepow. W dodatku bylismy dzis na wazeniu i Josh stracil na wadze. Teraz wazy 8690kg. Tak sie martwie o niego, ze sama juz nie moge jesc :-( Nie mam sily na to moje dziecko. W dodatku ostatnio stal sie tak placzliwy, ze obstawiam zabkowanie. Ma przyjsc do nas health visitor zobaczyc go przy posilku... Na poczatku pazdziernika chce lecic z nim do Polski, udam sie wiec miedzy innymi do pediatry z Joshem. Oj, bardzo potrzebuje wypoczynku...
Evoska- ostatnio pominelam Twoje pytanie- nie zalewam butelek Josha wrzaca woda, a je wygotowuje (10min)
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, ktorych z powodu zmeczenia i braku czasu nie moge wymienic ;-)
 
chcialabym zapytac pracujące dziewczyny jak sobvie radzicie
co z dziecmi??
jakie tam są warunki w żłobkach czy przedszkolach
i pytanko co do mieszkania jak szukaliscie ile płacicie
dzieki za pomoc
 
Czesc dziewczyny !! ale tu cichutko  :p gdzie wy wszystkie jestescie  :D
U nas wszystko dobrze, bardzo sie ciesze ze udalo mi sie spotkac w niedziele z dziewczynami  ;D bylo naprawde fajnie no a Marcelek od Ary jest poprostu calusny ;) i caly czas usmiechniety  ;D
moja Julka kopie jak oszalala i czekam kiedy sie jej zmniejszy ta aktywnosc  ::) bo ponoc potem maluchy maja mniej miejsca i rzadziej sie ruszaja  ::) aaa wyczailam ze nasz maluch boi sie odkurzacza  :D i jak tylko go wlaczam to normalnie pod zebra chce sie schowac  :D wiec mezus bedzie musial sie tym zajmowac  :D
Agnes twoja Karolcia jest przeslodka  :D no i super ze polubila kapiel no i spanko na spacerku  :D
Maggusia ale Braian jest juz duzy!!  :D no i super wygladacie z ta pizza  :D
Kasiula matula co do przeczkoli to jeszcze nic nie moge powiedziec a co do mieszkanka to owszem bo ostatnio szukalismy.Znalezlismy przez agencje z tym ze musisz uwazac bo rozne agencje roznie sobie kasuja (nasza brala 60£od glowy za wszystko, a inne biora tygodniowy czynsz+oplata za sprawdzenie referencji  ::) w jednej wyszlo nam 310£ samych oplat)a znalesc czyste bo juz nie mowie fajne mieszkanie w londynie to koszmar, ale powodzenia  ;D my szukalismy przez loot (gazeta) no i na neciku gumtree ale i w jednym i drugim to glownie agencje wiec nie ma roznicy.My za 1bed w crystal palace placimy 670 £ i mieszkanko jest spore jak na 1 bed.Wszystko tez zalezy ile masz kaski i gdzie chcesz mieszkac bo poludnie jest drozsze od polnocy ale tu mamy pracke wiec zostalismy na poludniu.
A gdzie sie Maja podziewa????no i reszta ekipy  :D
a tak teraz wygladam ;)
 
hejka matulki;)

oj jaka ja jestem zabiegana wow wow wow
chyba juz zaczynam panikowac
brzusio rosnie pieknie - maly tak skacze ze az mnie budzi he he he
no coz trzeba sie przyzwyczajac;)))

domek? no coz nie wiem czy nazwac to mozna generalnym remontem
plastrowana byla lazienka a reszta do wymalowania - gdzie niegdzie dziurka na scianie do zaklejenia
gosciu od 5 tygodni sie bawi doslownie, w poniedzialek powiedzialam mu ze 23go czyli sobota
musi mi oddac klucze i ile zrobi jego problem za tyle i za jakosc dostanie kase
wow i wiecie co glupek sie wzial do roboty W KONCU!!!!! mam nadzieje ze do konca przyszlego tyg
pomaluje reszte domku....i sie wprowadzimy bo musielismy opuscic wynajmowane mieszkanko - dalismy 2 m-ce notice z nadzieja ze gosciu skonczy malowac dom - dlatego musielismy sie tymczasowo zalokowac u tesciow....hmmmmmmm i do tego ze wszystkim trzeba czekac jak meble czy zaslonki itp
bo na brudne pokoje szkoda tego wszystkiego niszczyc a brygada remontowa to specjalisci do niszczenia he he he he

Izusia - cieszcze sie ze malutki w koncu pozbyl sie krostek wiem jak cie to denerwowalo, pieknie sie rozwija to najwazniejsze, a ja torby kochanie jeszcze nie spakowalam - kupilam plastikowa komode i wszystkie kupione dla malego rzeczy wypralam i czekaja gotowe - wiekszosc rzeczy juz mam
jeszcze tylko pierdoly do kupienia (np butelka czy szczoteczka do wloskow he he he)
ale torbe juz tez mam i jakby co to w 10 minut jestem gotowa;)
a to dlatego ze znowu mieszkam na walizkach u tesciow (tesciowa nalog palaczka a feee)
a w 1 pokoju w nowym domu cala reszta kartonow - czuje sie troche jak w powietrzu ale koncowka wrzesnia wyglada obiecujaco wiec prawdopodobnie na 2 tyg przed porodem zamieszkam w nowym domku;) trzymac kciuki prosze!!!!!!!!!!

Anya - nie zamartwiaj sie tak Tadziem - NIejadziem - ja jak bylam mala jadlam tylko mleko i tosty z dzemem - moja mama dostawala nerwicy!!!! a po 3cim roku wszystko sie zmienilo - najwazniejsze ze rozwija sie prawidlowo i stoi sam - pamietam ze od poczatku przeganial rowiesnikow w nowych to umiejetnosciach - do mleka dodawaj mu kaszke i tyle;))) 3maj sie cieplutko

Asia - jak trzeba wypoczywac to trzeba nie stresuj sie mysl pozytywnie o malenstwu;)))

Maggusia - nie musisz sie tak stresowac tymi papkami kochanie najlepiej ugotowac ryzowy rosolek i podac malemu ponoc papki sa obrzydliwe dzieci wola ugotowane warzywko - poza tym od 6 m-ca powinno sie zaczac podawac mowe rzeczy wiec moze maly nie czuje sie komfortowo trawiac albo jeszcze wystarcza mu mleczko poza tym wyglada cudnie!!!!!!!

Tigger - z tymi wozkami masz racje dzieci malutkie na wpol siedzaco dla mnie to koszmar na to patrzec, ale.....kazda mama kieruje sie wlasnym serce i robi tak jak uwaza za sluszne dla jej pociechy wiec nie ma co krytykowac, ja z kolei jestem tradycjonalistka - i uwazam ze gondola lato czy zima ma sens - dzieciak do 3go m-ca MUSI lezec plasko - a poduszeczke do lozeczka daje sie dopiero po roku
i przykrywac sie powinno malenstwo bawelna a nie jakimis poliserowymi swinstwami - ale nalezy tu pamietac ze nie kazda mame stac - czyli bierze sie wszystko pod uwage i kupuje to co najrozsadniejsze, ja od 2 tyg zrobilam przeglad wozkow jeszcze raz i...... dla mnie osobiscie (sypialnia malego na 2 pietrze) najl;epsze rozwiazanie to gondola - spacerowka i fotelik do samochodu(a to to juz prawny przymus w tym kraju bez nosidelka nie wypuszcza Cie ze szpitala)  i jak tak bralam pod uwage tanie wersje to po dodaniu calej reszty wychodzi ok 500£ dlatego siak czy owak ja decyduje sie na wersje mamas&papas 5in1 poza tym jestem wysoka (177cm) i musze sprawdzic wozek przed zakupem - Jane wyglada kuszaco ale jest dla mnie za niski wozek

Maxinka - wypoczywaj kochana - sle caluski

Tamarunia - mala przesliczna i jak cudnie sie rozwija!!!!!

Agnes - ciesze sie ze mala sie uspokoila - pamietaj najwazniejsza jest dla malego i wystraszonego dziecka rutyna - staraj sie powtarzac czynnosci (spacer, kapiel) o tej samej porze oczuje sie bezpieczniej - sliczne oczka ma malutka!"!!!!!!! i jak ja stroisz pieknie hmmmmm

Arunia - pogadaj z Martuska macie ten sam problem skazy - a dlaczego chcesz sie przerzucic na sztuczne mleczko????

sciskam wszystkich mocno zwlaszcza mamusie ktorych nie wwymienilam

buziulki
 
ok, jezeli 670 kosztuje mieszkanko to ile jest przecietna pensja?
Ile powinna byc przecietna pensja zeby zyc swobodnie (nie mowie o jakis tam oszczednosciach ale zeby bylo na oplaty i zycie?)
czy 670 (1 bed) to drogo? czy wt to tez sa wliczone gaz, woda itp?
pomozcie babki, chcemy podjac decyzje czy wogole brac UK pod uwage czy zamknac buziaki, podkulis ogon i zostac tutaj w USA
 
Sylwiasta odpislalam ci wyzej!pare postow na temat zycie w Anglii.
I ze w Londynie jest drogo bo po za Londynem mozesz nawet zaplacic za 1bed lub studio flat 300-350f ladne a za 2bed 400f.
 
hEJ MOJE KOHCANE KOBITKI
Steskinlam sie bardzo,wiec na momencki zagladam co tam u nas na forum.Widze,ze cos sie obijacie ostatnio co jest??????????
My spedzamy fajowo czas,swienie zobaczyc rodzne,znajomych.Natlak wszykie nowe osoby poznajjac usmiecha sie i chetnie idzie na rece,az jestem w szoku,ale oczywiscie zawsze wodzi za mna wzrokime czy jestem w poblizu.Malenstwo moje rozchorowalo sie w drugi dzien pobutu i musialm leciec do pediatry,naszcescie nic grosniego,zapalenie wirusowe gardla,juz jest lepiej ma tylko katrek,bylam marudna a wieczorami od emocji i wrarzen terroryzowla caly dom,hi,hi,hi.Ale zapyia zaraz i spi ladnie w nocy.Przeszlismy teraz na nastepne mleczko,tak poradzil lekarz,mowi skoro dobrze,wyglada,fajnie sobie wazy,a ostatnio ulewal wiec poradzil aby dac jej juz nowe mlkeczko,je ladnie ,smakuje jej kupilam NAN2 ma nadziej,ze jak wroce do angli,i kupiue SM to jej rowniez bedzie smakowal0?????????!!!!!!!!!!!Od jutra bedziemy podawac marchewke i pozniej jabuszko zobaczymy czy bedzie smakowalo.A ja zaraz lece do fryzjera,tesciowa ma zostac z mala,dzis cos duzo spi,chyba rosnie bo konczy dzis 4miechy,szok jak czas leci,super sie rozwija rwie sie do siadania,tak glowke cignie do przodu,ze szok,no ale musi z tym poczekac.Silna z niej dziewczynka.
Sokie,ze nie odpiszej kazdej,ale czas mnie goni
Kalusia slicznie wygladasz,brzusio juz spory
Maggusia syne cudo i jaki juz duzy,Mammusia oczywiscie piekna
Agnes cora kochana panna
Tamarunia fotki swietne,niemoge sie nadziwic jaka juz duzo Hafsa
Izusia fajnie,ze juz pozbyliscie sie plamek i tyle radosci przynosi Oskarek
Ara oby kota byla w ciazy,kiedy konkretnie do parcy idziesz,znalazlas juz cos nowego,bo chyba do tej starej nie wracasz???!!!Ja bede szukac jak przyjade z karju,juz che sie wyrwac z domu,ciesze sie,ze bede mogla chodziC z Natlka ;D

Cazowki,ciesze,sie ze u was dobrze i swietnie sie czujecie ;D ;D ;D
Reszta mama widze rwoniez sobie dobrze radza

ok uciekam spiskam was mocno i pozdrawiam goraco z solecznego i cieplego kraju ;D ;D ;D
 
reklama
:) :) :)

Sylwia, ja mieszkam w okolicach Nottingham i tu domek ( 2pokoje+salon ) kosztuje około 350 - 450f
(nie wiem ile w centrum) plus podatek około 70f i plus wszystkie opłaty typu gaz, prąd, woda. Co do zarobków to najmniej zarabia się około 5f na godzine, więc jeżeli dwie osoby pracują to napewno na wszystko starczy,dodatkowo można starac się o zasiłki. Jeżeli znacie dobrze język to z pracą myślę nie będzie problemów

Maggusia -Braianek już ślicznie siedzi i jaki juz duzy :)

Evoska - ja się strasznie cieszę, że mała juz lubi spacerek i kąpiel, wprowadziłam jej własnie taką rutynę, około 15 spacerek a o 18.30 kąpiel, jedzonko i spanie, tylko jednego nie moge jej nauczyc - zeby zasypiała w łóżeczku a nie podczas jedzenia :) ale już trudno może jej z czasem się odmieni.
A jak tam Wasze maleństwo, super, że już niedługo będziecie u siebie w domku

Kallusia ale masz super brzusio, czasem mi brakuje mojego i tych kopnięć maluszka :)

Maxin widze ze dobrze sie bawisz w Polsce, oj biedna Natalka mam nadzieje, że z gardełkiem będzie wszystko w porządku,  no to odpoczywaj sobie :) :) :)

Kasiula Matula my mieszkanko szukaliśmy przez agencję, która pobierała 50f za sprawdzenie każdej osoby + około 100f jakiejs tam prowizji

Anya nie martw się,może z ym jedzonkiem to tylko chwilowe, spowodowane ząbkami, zobaczysz już niedługo mały bedzie jadł :) :)

A my jedziemy do Polski 9 grudnia ( na 3tygodnie), dopiero za 3 miesiące ale i tak się strasznie cieszę :) :) :) Musze juz isc, bo Karolisia wstała. pozdrawiam wszystkich pa
 
Do góry