reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

czesć dziewczyny, z tego co się orientuję to od 3 lat dziecko moze chodzić (jak ma szczęście) do darmowego żłobka na kilka godzin. w niektórych miejscach jak np. tu gdzie mieszkam młodsze dzieci mogą dostać darmowy creche raz lub dwa razy tygodniu. :-) a co do maclarena to super ja mam quest dla takich trochę starszych ale jest po prostu bomba!!!!!
pisałam wcześniej o książkach i poszukalam w internecie znalazłam całkiem fajna księgarnię z polskimi ksiązkami. jak chcecie to dam namiary.
no a rzeczywiście na tym watku to niezły ruch. nie było mnie kilka dni i tyle do czytania!
Pozdrowienia z pochmurnego londynu!
 
reklama
PINKA25
dorota nie ma sprawy w czerwcu kupujemy autko wiec chetnie na wycieczke sie wybiore
moj maz juz kupilam tam sobie auto,ale wiecie to ja mam jakos tak dziwnie on juz tam jest troche a ja to mam wrazenie jakbym byla troche zacofana :-(ech.........takie dziwne uczucie mam ......:-(
liwazi
pisałam wcześniej o książkach i poszukalam w internecie znalazłam całkiem fajna księgarnię z polskimi ksiązkami. jak chcecie to dam namiary.
to ja poprosze :tak:

a mam jeszcze dowas jedno (kolejne zreszta)pytanie: jak jest w anglii z podlonczeniem internetu?(jak dlugo trzeba czekac ile sie placi)

matko przepraszam ja ciagle tylko was wypytuje!:-( jakos mi glupio :-(
 
No.... w koncu moge sie czegos napic. Przydaloby sie cos przekasic....no ale...:-p
Mala drzemie, wiec jestem u Was :-)

Michaga- no wozeczek masz taki jaki nam sie bardzo podoba. Wlasnie wczoraj bylismy w mothercare zeby sobie obejrzec wszystkie pozycje maclaren’a no i wlasnie ta bardzo sie spodobala, zwlaszacza tatusiowi. Jezdzil z niunia po calym sklepie i byl zadowolony bardziej niz Nastusia hehehehhe. I szkoda ze tyle czekalas na ten wozek bo ta sama cene maja w mothercare ...
I jest suwaczek...BRAVO !!!

Pinka - u nas tez slonko ucieklo...:wściekła/y: a ja chcialabym piekna pogode na weekend ....pliiiissssssss


Drogie... tylez napisalyscie na temat tych przedszkoli.. ze nadal nie wiem czy sa za darmo czy platne. Ja bylam przekonana ze te panstwowe na 3h dziennie jest za darmo :szok: a niektore z was pisza ze sie placi :szok: Jesli za jedne sie placi a inne sa za darmo to zmiluj sie czyms sie musza roznic...
A to przedszkole za 1000£ m-cznie co pisala MICHAGA to chyba jakies prywatne, co??? Jestem przerazona cenami gdyz jak Nastka skonczy 2 latka chcialabym posylac ja na 3 godzinki ...Nawet teraz myslalam zeby chodzic 2 razy w tygodniu na takie zajecia dla matek z dziecmi...

 
Wózki TAKO-SPORTSTER 2007 wys.0zł NOWE KOLORY (349472473) - Aukcje internetowe Allegro
ja a kolei zamówiłam sobie taki wózek tylko ze fioletowy kolorek jakos do tych z malymi plastikowymi kółkami jeden taki mialam i masakra po 4miesiacach sie nim jechalo:wściekła/y::wściekła/y: no ale kwestia gustu:-):-):-)

sloneczko wlasnie wyszło huuuuuuura:-):-):-)

gosia- to zjedz cos póki masz okazje hehe
dorota- my inernet mamy z Virgin zakadaja w miare szybko jakis tydzien od tel.juz sa ale robia przewały:rofl2::rofl2: tzreba pilowac i kłócic sie o swoje:wściekła/y::wściekła/y: za 1 GB(chyba tak to sie pisze...?) płacimy 15 ł miesiecznie:-):-)
a ty kiedy bedziesz w uk bo nie doczytalam?
 
mala-gorzatka najlepiej udaj sie do councilu i tam dowiedz o opłaty za żłobki/ przedszkola w twoim mieście. Dowiedz się, które sa bezpłatne lub jakie dodatki na prrzedszkole mozesz dostać.
 
Dorotaa czy ja ci mogę na forum podać nazwę tej księgarni? jak ktoś sie zna to niech mi da znać bo ja nie jestem biegła w zasadach na forum, ale z drugiej strony skoro sie pisze o maclarenie...
dajcie znać bo nie chcę łamać zasad.
a co do przedszkoli to macie rację że niezła kołomyja. u mnie żeby dziecko się dostało do bezpłatnego przedszkola trzeba sie zapisać jak ma ok 2 latka! szok:szok: teraz moja córka ma 2.2 i chodzimy sobie na creche. 3 godz. w tyg. i za darmo. poszukajcie na stronie sure start może koło was tez cos takiego jest. chodzimy tez na fajne zajęcia dla dzieci i rodziców. przynajmniej sie Laura na chwilę odrywa ode mnie! ufff!
 
my na internet z Virgin czekalismy ok 2 tyg,ale to bylo przed swietami,wiec moze wiecej zamowien mieli.Ale tak jak pisze Pinka,trzeba sie czasami ostro o cos wyklocic,przy czym rozne sprawy sie zalatwia z nimi przez telefon,a i nie zadko po grugiej stronie sluchawki slyszy sie jakiegos Pakistanca,a ja czasami za cholere sie nie umiem z nimi i dogadac:baffled: My placimy 25 funtow za 4 MB,a mieli nam zwiekszyc do 10 MB tak za free,ale cos sie jeszcze nie doczekalismy.
 
PINKA25 ja dopiero wyjade z polski 19 czerwca :-( kupa czasu jeszcze ale juz zaczynam pytac o wszystko bo duzo osob mowi nam nieprawde chociaz niewiem co im po tym jak kogos innego poinformuj zle :-(i ptam teraz bo po tem niewiem jak to bedzie z netem czy bede go miala i kiedy.....:baffled:
ach wogole jestem jakas nie taka z powodu tego wyjazdu mam milion mysli na sekunde oczywiscie czarnych mysli:baffled:

A wy mi dajecie tyle informacji ze poprostu nie mam glowy zeby je pomiscic :-) chyba zaczne drukowac :-)
 
hejka Ojojoj ale poszłyscie do przodu.W końcu było co czytac.

Mamuska no nie ma sie co dziwickrystianek taki zuch.Ale super ze tak wszystko dobrze sie uklada teraz bedzie bieganie.

Iskierka witaj witaj dawno nie pisalas.napisz jak mala sobie radzi w przedszkolu.

michaga no to im pokazalas.Ale widzisz jak to poskutkowalo.

malgorzatko u nas te spanie to juz na porzadku dziennym.od jakis trzech miesiecy Nataninaczej nie spi jak na brzuchu i z podkulonymi nogami.on sie umie przekrecic ale nie wiem czy to takie fajne.u nas za to inny koszmarek bo on sobie siada i gada jak najety albo krzyczy jak chce miec towarzystwo.nie wspomne o łózeczku ktore wyglada jak po przejsciu tornada.

doris78 jasne ze mozesz.witaj i pisz .

buziaczku witaj rowniez dawno cie nie bylo.

dorotaa w bristolu pewnie szybko poznasz jakies polskie mamy.co do zaklimatyzowania to moj synus bardzo szybko sie przyzwyczail ale znam dzieci ktore siedza tu trzy lata i chca do Pl.moj za to nie chce wracac do Polski.

Pinka ja tez bym chciala slonca troche szczegolnie na jutro.a co do internetu to masz racje.tez mamy virgin i za 8MB placimy 15 fun ale on jest strasznie wolny jak na te 8.no wlasnie trzeba z nimi krotko.

Dziewczyny jeśli chodzi o przedszkola to tak jak napisala Iskierka,Noelia i Olcia.mysle ze te ktore maja dzieci w przedszkolu to maja racje.ja tez mojego smyka wyslalam do przedszkola i nie place.ale jest to przedszkole państwowe i moze tam chodzic tylko na dwie i pol godziny dziennie.a te o ktorych pisze Michaga i Madzia to napewno sa prywatne i tyle kosztuja i roznica taka ze dziecko siedzi tam 8 godz kazdego dnia.
A jesli chodzi o dzieci angielskie to tez uwazam ze zalezy od wychowania.w Pl jest tak samo.my mieszkamy w malutkim miasteczku i jestesmy tu jedyna polska rodzina.no fakt na poczatku dzieci nie bardzo sie bawily z kolinem w przedszkolu,teraz juz sie bawia razem.pewnie tak jak ktos napisal ze przedszkolne dzieci sa jeszcze male.ja mam nadzieje ze w szkole tez bedzie dobrze bo ja bardziej niz on przezywam.


ok zmykam jak kogos pominelam to wielkie sorki.pozdrawiam pa
 
reklama
Dorota - to normalne ja mialam to samo tylko byłam w gorszej sytuacji niz ty bo my z chłopakiem jechalismy razem znajomy obiecał prace wrecz juz ja mielismy z jego opowiesc:tak:tylko wystarczylo przyjechac podpisac kontrakt i do pracy niestety po wyjsciu z autokaru zaskoczyl nas niesamowicie pracy dla nas nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie!!!!!!!!! myslalam ze zemdleje.......mielismy przez niego duzo problemów bo jedny slowe nas wystawil zarowno z pracą jak i mieszkaniem.............ale nie dede was zanudzac i opisywac historii powiem ze bylo nam ciezko plakalam kazdego dnia ale w koncu poradzilismy sobie wiec glowa do gory b:-)edzie ok
 
Do góry