reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Dzien dobry wszyskim.

Czyli dziewczyny wychodzi na to ze jak dam Dawida ktory ma 4lata skonczone do przedszkola to nie bede musiala za nie zaplacic?-dobrze zrozumialam?

A moze ktoras z was mieszka w Bristolu lub jego okolicach?

Michaga-fajny wozeczek :-)
 
reklama
Witam:-):-)

Dziewczyny jak macie slonko za oknami to dajcie troszke:-):-)bo ja nie mam:no::no:

dorota- ha ha ja mieszkam jakies dwie godzinki od bristolu:-):-)co do przedszkola oto ci nie pomoge bo moja niunia ma dopiero 9 miesiecy:-):-)

iskierka- witaj dawno cie kobito nie bylo:-):tak:leniuchowalas rozumiem
Michaga- a ty dobry kod wstawiłas? do tego suwaczka??

musze konczyc bo moje dziecko szarpie mnie juz za nogawke abym je wziela!!!!!!!!!!!! zwariuje z nia:-p

 
Dorotaa nie wydaje mi sie,zebys nie musiala placic:no: Iskierka napisala,ze przysluguja 2,5 godz za darmo,ale ja szczerze mowiac o takiej zasadzie nie slyszalam,chociaz nie mowie,ze tak nie jest.Tak jak pisalam,syn tej mojej kolezanki chodzi na 4 godz i oni placa 70 funtow za 4 dni.Od dwoch lat sie zasady tam nie zmienily,no oprocz tego,ze troche podrozalo:-(.Ale naprawde wszystko zalezy od miejsca i od przedszkola.Najlepiej pochodzic po kilku i sie zorientowac jak sie sprawy maja.W niektorych przedszkolach tez dosyc dlugo trzeba czekac na miejsce.Ja bym mimo tego na twoim miejscu dala malego do przedszkola chociaz na te 2 godz dziennie,zeby sie przyzwyczail i oswoil z dzieciakami a pozniej od wrzesnia do szkoly.Angielskie dziciaki potrafia smiac sie z innych , zwlaszcza z obcokrajowcow,ale to chyba maja wyniesione z domu.Mysle,ze to tez troche wina opiekunek w przedszkolu.Ta moja znajoma musiala 3 razy zmieniac przedszkole,w ostatnim bylo na tyle zle,ze maly strasznie nie chcial chodzic i powiedzial,ze bedzie w majty robil.Ale wyjscia nie bylo i faktycznie byla codziennie kupa w gaciach.Na szczescie teraz sa oboje zadowoleni z przedszkola i maly chetnie tam chodzi i bardzej sie umie dogadac po angielsku niz jego mama,bo takie dzieci bardzo szybko lapia jezyk.Powodzenia.
 
Helo Dziewuszki!
Pinka - mialas racje...skopalam kod! Bladyna jestem... :tak:;-)

U nas szaro i buro za oknem, moze jeszcze sie poprawi. Na razie uciekam, moze pozniej zagladne a Wy dziewczyny piszcie, piszcie zeby bylo co czytac!!!:-);-) Pa
 
Hej co do przedszkola to moja idzie od wrzesnia ,to sie nazywa NURSERY SCHOOL i jest za darmo ,jak matka nie pracuje to jedzenie tez bedzie za darmo ...ale u nas przedszkole to 4i pół godzinki ,lub mozna na part time - 2 i pól godzinki ,ale mozna tez do zwykłego przedszkola posłac dziecko na 8 godzin i wtedy Revenue zwraca koszty przedszkola ,ale dokładnie jak to jest to nie wiem :no:

U nas pogoda jest dzis piekna ,wybieram sie do parku ,na mały piknik
 
PINKA25
dorota- ha ha ja mieszkam jakies dwie godzinki od bristolu:-):-)co do przedszkola oto ci nie pomoge bo moja niunia ma dopiero 9 miesiecy:-):-)
Wiec moze jak bede juz w Bristolu to moze jakos sie spotkamy,bynajmniej fajnie by bylo zeby miec kogos......:-)

Madzia737
to co napisalas :

Angielskie dziciaki potrafia smiac sie z innych , zwlaszcza z obcokrajowcow,ale to chyba maja wyniesione z domu.
poprostu mnie przerazilo,i jakos nabralam dystatnsu jednak do tych przedszkoli tam....bo nie dosc ze dziecko przezywa stres zwiazany ze zmiana miejsca i wogole otoczenia to jeszcze inni sie z niego smieja :-(na razie nic nie mowie bo niewiem jak bedzie ale moze jak bedzie taka mozliwosc zeby dac np na te 2 godz dziecko to moze dam ale to sie jeszcze wszystko okaze.
A mam pytanie co do szkoly,to mam nadzieje ze bynajmniej ona nie jest platna?:no:
 
dorota nie ma sprawy w czerwcu kupujemy autko wiec chetnie na wycieczke sie wybiore (pyszna kawka +ciacho)

Michaga- no widzisz i suwaczek juz jest:-):-) super

przerazacie mnie z tymi przedszkolami:-:)-(
 
doris78-witaj i pisz;-)
Buziaczku-no w koncu jestes pisz jak tam niunia i wogule co u was:tak:

Pinka-przykro mi ale u nas tak samo slonka brak:no:
dorotaa-czyli widac ze co miasto to obyczaj,wszedzie inaczej:baffled:.Ale nie martw sie z tym dokuczaniem,z tym pewnie tez zalezy gdzie.Tutaj owszem dzieci czasem sobie dokuczaja ,jak wszedzie,ale nie spodkalam sie zeby to bylo na tle narodowosciowym(slyszalam jak dziewczynki sie smialy z innej ze jest gruba:-(,ale to niestety mozna spodkac i w pl-wszystko zalezy od rodzicow)

oj nudy,wiem wiem roboty zawsze pelno ale mi sie jakos ciezko zebrac ...:sorry2:
 
hmmmm....mysle ze smieja sie starsze dzieci ,....takie trzy ,cztero latki ,chyba jeszcze nie wiele rozumieja ...starsze dzieci juz 5 czy 6 latki i owszem ,ale to wina rodziców ....Moja bawi sie z dziecmi ,i one nie zabardzo zdaja sobie sprawe ze bawia sie z polskim dzieckiem a jak jej nie rozumieja to mnie sie cos pytaja ....poznaliśmy juz Oliwie ,bardzo do Emilki sie garnie ,wita się się z nami ,jeszcze jedna dziewczynke 4 latka ,która pytała sie mnie czy Emi moze byc jej przyjaciółka ,jak bedzie w przedszkolu zobaczymy ...ale mysle ze lepiej ja posłac teraz niz potem do pierwszej klasy dopiero ,pozna jezyk, obedzie sie z dziecmi ,bedzie jej potem znacznie łatwiej
 
reklama
Do góry