reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Dorotaa- jesli twoj syn w listopadzie bedzie mial 5 lat to juz moze pojsc od wrzesnia do szkoly do tzw. Reception class.

Jesli chodzi o przedszkola to nie jestem w tym temacie jeszcze zbyt obeznana- jednak sprawdzalam ceny przedszkoli w moim miescie i sae one w granicach £200 tygodniowo. Czyli tanie nie sa- jednak mozna dostac do 80% zwrotu tej kwoty z tax creditu (claiming child care costs).

Odnosnie tabletek antykoncepcyjnych- ja nie mialam problemu, w Polsce przez rok bralam cilest i po przyjezdzie tutaj wlasnie o nie poprosilam. Bez problemu dostaje recepte na 6 opakowan.;-)
 
reklama
moja znajoma ma 5 letniego syna (tzn dopiero we wrzesniu ukonczy 5 lat) i juz normalnie w tym roku idzie do szkoly.Poki co chodzi do przedszkola ale tylko od 13 -17 4 dni w tygodniu i placa 70 funtow na tydzien ( w sumie placa 35 bo polowe im dofinansowuje council).Wiec trzeba liczyc,ze conajmniej 140/tydzien przy korzystnych wiatrach trzeba za przedszkole zaplacic.
 
Michaga
Jak sie dowiadywalam ile ta impreza by kosztowala dla mojej Michasi to mi powiedziala-usiadz...srednio jest to £1000/miesiac za roczne dziecko w godzinach od 9 - 5.
:szok::szok::szok: kurde!!:szok:nie no ja rozumiem drogie matko!!niestac nas!!
Madzia737,
beaa
-strasznie drogie te przedszkola,zobacze jak sie bedzie maly klimatyzowal jak bedzie oki to chyba wysle go do szkoly :happy: a jak nie to niewiem.......
moja znajoma ma 5 letniego syna (tzn dopiero we wrzesniu ukonczy 5 lat) i juz normalnie w tym roku idzie do szkoly.
wiec jak tak jest to postaramy sie dac go do szkoly,ale on ogolnie jest ciezki do przystosowania sie w nowym miejscu i dlatego mam wlasnie co do wyjazdu tyle watpliwosci :-(
 
Nastka ostatnio upodobala sobie zasypianie na brzuchu :szok: a potem jest krzyk bo zaspana nie wie jak sie przewrocic na plecy :baffled:


Dorotaa - napewno maluchy dobrze zniosa aklimatyzacje w nowym miejscu :tak: glowa do gory !

michaga - jesli mozna...jaki wozeczek kupiliscie. Ja wlasnie ostatnio sie ogladam za czyms lekkim i jestem taka niezdecydowana ze zaraz mnie szlag trafi... tylko sie slysze...moze ten, a moze lepiej ten, nie lepiej ten...no i stoje w miejscu.



Na dniach bedziemy tez kupowac nowy fotelik do samochodu, ten do 4 lat... tez nie wiem jaki, ale cos za mna chodzi maxi cosi, choc nie wiem czemu. Polecacie cos?

No lece poszukac czegos na prezent dla chrzesniaka... totalnie nie wiem co go moze krecic :rofl2:
 
Witam dawno tu nie zagladalam same nowe foruowiczki widze i temat przedszkoli poruszony - z mojej wiedzy i doswiadcznie (jako, ze posiadam 4-ro letnia corke) ceny przedszkoli sa bardzo zroznicowane i wszystko zalezy od miejsca gdzie sie mieszka, ale generalnie nie jest to tania sprawa. Od 3-go roku zycia kazdemu maluchowi przysluguje 2,5 godziny w przedszkolu za free (w przedszkolu do ktorego chodzi Ala jest to od 9 do 11.45) mozna dokupic jesze np. godzine zeby dziecko zostalo na lunch i zajecia i odebrac je o 1pm. Zajecia do 3 dla dzieci ktore ukonczyly 3 lata sa czesciowo dofinnasowane przez panstwo. Przedszkola sa bardzo elastyczne i mozna sobie dziecko posylac np. jesli ma 2 czy 2,5 roku na 2 godzinki przez dwa cy trzy razy w tygodniu, zeby sie zaaklimatyzowalo i osluchalo z jezykiem. Osobiscie polecam jak najwczesniejsze poslanie dziecka do przedszkola, bo to bardzo pomaga w nauce jezyka i poxniej jest dziecku duzo latwiej isc do szkoly. Do szkoly dziecko idzie po ukonczeniu 4 lat, ale bardziej to przypomina dalej przedszkole niz szkole. Moja corka we wrzesniu bedzie miala 4 lata i 5 m-cy i zaczynie chodzic do primary school na fuul time czyli od 9 do 3.

Co do mieszkan to tutaj majac jedno dziecko agencja nie wynajmie generalnie(w praktyce to zalezy od agencji) mniejszego flat czy hause niz two bedroom czyli salon i dwie sypialnie.

Narazie tyle przeczytalam musze isc bo moje dziecie spac nie moze.

Pozdrawiam:-)
 
Malagorzatko - tu mozesz zobaczyc moj wozek. Zarekomendowano mi go i bardzo wychwalano. Sama maialam mozliwosc popchac taki troszke i uwazam ze to jest to co potrzebuje. Zobaczymy jak w praniu sie sprawdzi. Najwazniejsze dla mnie bylo to zeby sie rozkladal do spania. Cos wiecej powiem jak go wyprobuje! ;-)

Spanie na brzuszku z podgietymi nogami i kuferkiem w powietrzu :tak:, mam to na co dzien. A jakie baczki wtedy odchodza...uuuu!;-)

Moj suwaczek sie obrazil i nie chce sie pokazac!:wściekła/y:

Buy your Maclaren Techno XT Pushchair Charcoal Silver Grey reviews from Kiddicare Buggies and Pushchairs | Online baby shop | Nursery Equipment
 
ups moje dziecię zasnęło.... sorry za ilość błędów i braku polskich znaków w moim poprzednim poście, ale pisałam z kompa mojego M. a tam nie ma polskich znaków i jeszcze moja córcia zadawała jednocześnie 1000 pytań na minutę:-D

mala gorzatko ja właśnie na dniach będę kupowała podkładkę dla Ali a jej fotelik muszę upłynnić chyba na car boot, albo oddam do charity ja mam jeszcze z polski fotelik Roamer, ale jestem z niego bardzo zadowolona i Ala też:tak:

Doris 78 witaj na forum:-)
 
Oooooo witam wszystkei mamusie widze ze sie ostro ruyszylo nie ma co ;)
na temat przedszkola nie wypowiadam sie bo Moja mala jest jeszcze za mala ale chcialabym zeby poszla jak najszybciej na kilka godzinek nawet ze mna na poczatku :tak::tak:
witaj iskierka jak fajnie ze do Nas wrocilas:):tak::tak::tak:pisz jak tam Corcia ?ozdrawiam spadam sie juz myc :rofl2:
 
reklama
Witam z kawka!
Dorotaaa-dokladnie tak jak pisze Iskierka:Od 3lat przedszkole za darmo,Nasz benji ma 2,5 i dalismy go na 2 razy w tyg po 2,5 godz i musimy za nie placic 13 funtow /tydz .

Oj ale szaro za za oknem :-(
 
Do góry