reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
anulec - bedziemy trzymac kciuki zeby udalo sie zasiac fasolke;-), jak sie uda to od razu chwal sie:tak:

agnes i justyna170979 - dzieki za odpowiedz, tez tak myslalam ze do paszportu tymczasowego nie potrzeba polskiego aktu urodzenia, bylam na stronie konsulatu, ale tam jest informacje ze W uzasadnionych przypadkach konsul moze przyjac odpis zupelny brytyjskiego aktu urodzenia (np jaki przypadek?) wczoraj moj M wyslal maila do konsulatu z pytaniem i okazuje sie, ze polski akt urodzenia jest potrzebny - moim zdaniem to troche bez sensu bo przeciez dziecko tutaj sie urodzilo, a teraz ja albo M ma jechac do Polski po polski akt urodzenia:wściekła/y:,

justyna170979 - suwaczek super i to sliczne zdjecie

ok , uciekam spac, dobranoc
 
Hej kochanee, widze ze nowe babeczki dolaczaja, a wiec witamy!
Ja jak zwykle z czasem cienko co siade do kompa to zarze tylko na jeden watek wejsc i tyle.A wiec nadrabiam.U nas ok, tydzien minal nam milusio, zaczelam szkole, jest super.Nauczyciele z collegu mnie pamietaja, wszyscy sa mili i jest ok. Dzis bylam z Oskarciem na basenie, maly szalal i pszczal swietnie , dobrze sie bawilismy!Weekendzik planujemy spokojnie bo maz duzo pracuje i chce odpoczac w domku.
Pinka -
skarbie mam nadzieje ze sie nie gniewasz ze pomylilam imie twojej corcie, wielkie przepraszam ale kurcze tyle tu nowych bobaskow ze mi sie pomylilo!No tak Blania to Buziaczka corcia!Sorki raz jeszcze!
Agnes-dobrze ze babcia jest mozesz chwilke odpoczac, bawcie sie dobrze!
Justyna 170979-Masz cudo suwaczek, twoj synio jest taki radosny jak patrez na fotki, to wszedzie bije od niego radosc!
Maxin- ja ostatnio jestem tu do tylu z odpowiedziami wiec teraz dopiero pisze, nocki u nas lepiej, dzis misio spal ladnie raz sie obudzil ale plakala chwile i usnal wiec nie szlam do niego, dopiro pozniej sprawdzilam czy sie nie odkryl!Mam nadzije ze powoli bedzie spla coraz lepiej!
A i cos tu czytam ze piszecie o tesknocie za PL.Powiem wam ze jak tu przyjechalam to byla masakra, wylam ze szok.Teraz jest lepiej, mamy wiecej znajomych, no i synka wiec jest dobrze.Ale tesknimy za rodzina, miateczkiem, przyjaciolmi.Choc wszystkiego sie odechciewa jak ogladamy co polscy politycy wyrabiaja!Szkoda slow wiec na razie zostajemy w UK:)
Dobrej nocki wszystkim zycze!
 
witam Mamusie
Chyba tak jak wszystkim doskwiera mi ostatnio brak czau, bo mało się udzielam na forum. Pogoda letnia, dziecko raczkujące i cała reszta zjadaczy wolnego czasu. Trudno usiąść i poczytać a co dopiero pisać.

Tak czytam o tym jak piszecie o tęsknocie za PL, za rodzinami, mam to samo. Świadomie wybraliśmy nasz obecny dom, dzięki temu jesteśmy we trójkę, bo nie ma co ukrywać, łatwiej jest być tutaj rodziną niż w naszym pięknym kraju. Same wiecie najlepiej. Ale ta tęsknota, to już chyba zawsze jest wpisane w los emigranta.
Czy jest jakaś szansa żeby tam się coś zmieniło na lepiej?? Przestaję powoli w to wierzyć.

Moja mała znowu ząbkuje, znowu nie przesypia nocek, do tego problemy z jedzeniem więc nie jest za wesoło.
Mam teraz mały dylemat bo okazało się, że jeszcze w tym roku powinniśmy zapisać ją do przedszkola.Wiedziałam, że to tutaj odbywa się wcześniej, ale żeby aż tak. I teraz nie wiem które pre-school wybrać. Przecież ona jeszcze roku nie ma a już mi w świat idzie???:-):-):-)Za szybko to wszystko.

Uciekam przykleić się do poduszki i męża oczywiście.:-)
Pozdrawiam
Dobranoc

pd_31201.jpg
 
hej .
pewnie juz o mnie zapomialyscie co?
jestem po dlugiej nieobecnosci , bo nie mialam internetu , a bez niego jak bez reki, ale czowiek potrafi sie do dobrego przyzwyczaic.

u nas wsio ok , Szymek ma juz ponad miesiac i wazy 5580:szok:, cos szybko mu idzie to przybieranie na wadze. Swoja droga to zaczyanaj mi wysiadac plecy , od dzwigania malego , nie wiem co bedzie pozniej.

Kobitki ja na chwile .

Mam pytanko do mamusiek z Londynu.
Otoz kobity gdzie ja moge oplacic te drodgi ( ulice ) ktore sa platne kolo Konsulatu Generalnego .Bo ostatnio ja bylismy to po paru dniach dostalismy mandat za to ze wjechalismy w ulice ktora byla paltna a my jej nie oplacilismy.
Tez kto to wymyslil , jak chca robic platne drogi to niech postawia bramkie i wtedy bedzie wiadomo ze trzeba zaplacic, a tak to niby skad ja mam wiedziec gdzie jest platna ulica.:wściekła/y:

No kobitki lece spac . papa i obiecuje ze sie poprawie z odwiedzinami. :-)
 
hEJ DZIEWCZYNY JA NA MOMENT!!!
aNULEC-WITAJ PISZ O SOBIE I POWODZENIA W STARANIACH
JESLI MOGE COS OD SIE BIE TO OPIEKA W CIAZY JEST OK,NA PEWNO MASZ UZO MNIEJ BADAN I WIZYT NIZ W PL ALE NIE WIEMY CO LEPSZE JAK JUSTYNKA NAPISALA BEZ GIN :-),PO PORODZIE NALEZY CI SIE MACIERZYNSKIE POTEM CHILD BENEFIT OK 70 £MIES I CHILD TAX CREDIT ALE TO TEZ ZALEZY OD ZASILKOW,I TAK AZ DO POJSCIA MALENSTWA DO PRZEDSZKOLA OK 3 LAT ,POTEM TEZ DOSTAJESZ ALE TO WSZYSTKO JAK ROZLICZENIA PODATKOWE ODSWIEZASZ CO ROKU I ONI OBLICZAJA WEDLUG ZAROBKOW ITP
POZDROWIONKA
NIUNKA-NIE ZAPOMNIALYSMY O TOBIE A TO NORMALKA ZE NA POCZATKU ZNALESC CZAS TO CUD A JESZCZE BEZ KOMPA:confused: MALY ROSNIE SUPER NIE MARTW SIE PLECKI BEDA BOLALY MOJ MA 11KG:szok: I CO ROBIC
TRZMAJ SIE
KURCZE MUSZE KONCZYC POTEM POSTARAM SIE ODPISAC RESZCIE
MILEGO DZIONKA
PA
 
anulec- ja osobiscie nie bylam zbyt zadowolona z opieki nad moim brzuszkiem, ale powiem szczerze ze nie moge narzekac na opieke w czasie porodu i po pordzie :-) Opieka byla rewelacyjna!!! Najpierw mnie polozono w sali z innymi kobietami (tzw sala przedporodowa) ale gdy mialam juz rozwarcie na 7 cm pedem mnie zawieziono na sale porodowa :-) tam bylam sama, 3 polozne, panie byly bardzo pomocne, mialam wlasna lazienke, potem nie musialam sie martwic o zadne podklady higieniczne w szpitalu - gdyz tez mialam do dyspozycji (a ilez ja swoich zabralam fju fju fju ) - po porodzie zaraz mnie sie spytano co chce zjesc, dali mi karte menu zebym mogla sobie wybrac :-) - czulam sie jak w restauracji a nie na porodowce, a gdy mnie juz przewieziono na sale poporodowa tez opieka byla super, ciagle ktos zagladal, w szpitalu bylo czysciutko, przynoszono mi wode z lodem, donoszono w ciagu dnia napoje no i oczywioscie karta menu co na obiad sobie zycze co na kolacje :laugh2:... w dodatku kuchnia 24h do dyspozycji, watpie zebym taka opieke otrzymala w panstwowym szpitalu w Polsce ....
 
OLCIA ranny ptaszek z ciebie, w soboty co prawda tez musze wstawac wczesniej bo moj ma na 9 i musze przed jego wyjsciem sie wykapac, bo pozniej to juz bym mogla liczyc tylko na sen Alexa a juz zdaza sie ze nie spi w dzien.
Zapraszam na poranna kawke jak ktos jeszcze nie pił
cappuccino.jpg

ja bez kawusi to cos za bardzo funkcjonowac nie moge.
NIUNKA pamietamy, pamietamy. Musisz wykupic CONGESTION CHARGE, na chodniku stoja takie budki i tam mozesz zaplacic albo pytac w sklepach tych co prowadza ciabaci albo na stacji benzynowej. Upewnie sie jeszcze i najwyzej napisze.
 
NAFNIA - No powiem ci szczerze ze z tego co ja wiem do paszportu tymczasowego nie potrzebny jest polski akt urodzenia. Powiem ci nawet ze moi rodzice dowiadywali sie w stanie urzedu cywilnego jak dostac polski akt urodzenia ,to babka powiedziala ze musza sie stawic osobicie oboje rodzice z dowodami osobistymi i brytyjskim aktem urodzenia (pelnym) i potwierdzic ze jestesmy rodzicami danego dziecka - hehehehe choc wiem ze w niektorych urzedach zalatwiaja to dziadkowie - moze trafili na taka babe :-p

No bo tak jak mowisz, jesli polski akt urodznia potrzebyny jest do wyrobienia paszportu dziecku...to jak zalatwic akt w moim przypadku jesli mi powiedzialno ze mamy sie stawic osobiscie - a dziecko ??? Mam zostawic ze sasiadami w UK, o ono przecieznie ma paszportu???
Pani zza biurka powiedziala moim rodzicowm ze najlepiej by bylo jakbym rodzila w swoim miescie i bylo by bez problemu - urzedniczki :laugh2:
Ja mam wizyte w konsulacje w grudniu :shocked2: i ide tylko z brytyjskim aktem urodzenia
 
reklama
MALA-GORZATKA I NAFNIA o tym właśnie wspominałam, w Polsce o życzliwość dosyć ciężko a w urzędach to już graniczy z cudem:no::-D.

Do paszportu tymczasowego nie potrzebny jest Polski akt urodzenia, po to wlasnie dostajemy ten tymczasowy (na rok) zeby jechac do Polski z dzieckiem i zlozyc wszystkie stosowne dokumenty w USC i UM.
Jak bedziecie wyrabiac tymczasowy to pani w okienku w konsulacie powinna wam dac karteluszke z informacja jak taki atk angielski zlozyc w polskim urzedzie.
Po roku jezeli nie zrobimy dziecku PESEL to nie dostaniemy drugiego paszportu.
 
Do góry