reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Magusia - no niestety tak to juz jest z tymi lekarzami. Dziecko chore a tu lekarz nie przyjmie...koszmar !!!
Ja ostatnio bylam z mala na kontroli po porodzie i bylam wsciekla bo przychodnia mala, poczekalnia to totalna klitka...umowiona bylam na godzine, przyszlam 5 min wczesniej i czekalam wsrod chorych ludzi (kaszlacych, kichajacych, chszeszczacych) 35 min bo lekarz mial opoznienie :wściekła/y: Moze powiedzie ze panikuje ale wydaje mi sie ze powinno byc jakies osobne pomieszczenie albo powinni przyjmowac na taki check up w jakis godzinach gdy przychodnia jest zamknieta dla chorych- tak np u nas w przychodni przyjmowala polozna- poza godzinami kiedy przychodzili chorzy..byly tylko kobitki z brzuszkami :) Jak tylko weszlam do lekarza to od razu go zjechalam za oragnizacje, ze ja tu ze zdrowym dzieckiem czekam ponad 30min wsrod chorych, ze tak nie powinno byc i wogole :wściekła/y:

Buziaczku -podziwiam cie za organizacje i czasem to mam wrazenie ze jestes zrobiona ze stali - po calym dniu pedzisz jeszcze toczyc walke z praniem :szok:
Juz sobie wyobrazam jak Blania bedzie slicznie wygladac...to bedzie slodycz !!! No a ty kobietko...nic tylko odliczanie przed wielkim dniem :-)
A ja juz sie poddalam. Czasem nie mam humorku ale jakos na sile przyklejam sobie usmiech na twarz bo wydaje mi sie ze nie mam innego wyjscia.
Czasem jestem tak zmeczona po calym dniu z mala ze czekam jak na zbawienie na mojego jak wroci z pracy zeby choc na godzinke sie nia zajal, zebym choc mogla obejrzec serial wieczorem lub poprostu posiedziec i poczytac lub wejsc na BB.
Ale on jak przyjdzie z pracy to szybko sie z nami przywita i jeszcze sobie obiadu nie nalozy a juz ma otwarty laptop i juz siedzi na gg, na skype i tak czasem potrafi do 2 w nocy. Czesto po pracy wyjezdza jeszcze do innej pracy (telefony sie do niego urywaja jak na goracej linii) i tego mu nie mam za zle, ale gdy nigdzie nie jedzie chcialabym zeby posiedzial z nami, zebym miala chwilke dla siebie... a tu wielka figa z makiem bo tata sie zawiesza nad kompem i swiata poza nim nie widzi :wściekła/y: Juz czasem to jestem tak zla ze trudno jest to sobie wyobrazic. I jak tu wygospodarowac jakis czas dla siebie ?? Jakis ruch wieczorem, moze nawet jakas wieczoena herbatka z kolezanka poza domem... jak ??? Jakies hobby ??? Za 2 miesiace wylatujemy do Polski- bede tam 2 miesiace i sie jakos siesze. Chyba tam szybciej sie wyrwe z czterech scian niz tu :-( Powiem wam, ze nie zamienilabym go na zadnego innego...ale to siedzenie przy kompie mnie wykancza, dziala na mnie jak plachta na byka...czasem to mam wrazenie, ze najpierw wszyscy a na samym koncu MY... ehhh ale namarudzilam :-(
 
reklama
buziaczek-wow jak tak piszesz o tych przygotowaniach to az mam robaki w brzuchu,przecudowny to czas przygotowan i ceremonii...widac ze wszystko dopiete na ostatni guzik

mala-gorzatka-prpopnuje porozmawiac z mezem ze jestes zmeczona albo poprostu powiedziec ze musisz na chwilke wyjsc do sklepu i zostawic go z mala!!!Kobito kazda z nas to przechodzila minie troszke czasu zanim wpadniesz w rutyne wszystko dla ciebie jest nowe i inne,wczesniej mialas wiecej czasu ba a raczej sama sobie ustalalas czas jedzenia czy spania teraz cora kontroluje twoj czas!!!u mnie tez bylo ciezko ja zawsze kiedy czulam sie zle lub chcialo mi sie spac to kladlam sie z dzieckiem i tak robilam kiedy czulam tylko taka potrzebe-milalam w nosie reszte obowiazkow!!! bo pamietaj jak ty bedziesz szczesliwa to i dziecie twoje bedzie sie dobrze rowijalo!!!Takze glowa do gory!!!i zycze usmiechu na buzi!!!

justyna17079-no tak kobito opuszc\zacie nas:((( mam nadzieje ze bedzie wam tam lepiej

mamuska-widac ze syncio sie rwie ale do siedzenia:)))tylko patrzec kobito jak sie acznie a jak minal dzionek z twoim partnerem

nafnia-wiesz co jest to najlepszy czas dla dzieci jesli chodzi o lot bo one wtedy spia a nie martw sie jak sie obudzi to i usnie zaraz w drosze na lotnisko

justyna w-a co u was cosik malo sie pojawiasz ostatnio na bb???

a u na spobudka dzis o 5??? nie mam pojecia dla czego??? chyba na obiad bedize dzis kawa!!!!!
 
Czesc dziewczyny.
Za oknem sloneczko, pytalam sie meza bo siedzial na dworku na przerwie, to mowil ze nawet cieplo jest. U nas nic nowego, przedwczoraj moj Ksiaze zaskoczyl mnie bo spal w swoim lozeczku od 22 do 9 i nawet nie musialam do niego wstawac w nocy. No ale niestety dzisiaj juz tak nie bylo, bo dopadl go katarek i nie mogl oddychac. Moj maz zawsze nam przynosi prezenty do domu w postaci kolejnego przeziebienia:-(
Takie z nas choraki, pokolei czytam jak kazda z nas ma jakies chorobsko w domu. To chyba taka pora roku, zgnila i mokra, nie lubie tego.

Buziaczku- jesli wyslalas mi adres na priva to ja nie dostalam zadnej wiadomosci. Ja Ci dzis napisze bo mam kilka innych fajnych rzeczy, ktore zmieszcza sie do pudeleczka, zrobie fotki to dolacze do wiadomosci. Widze ze przygotowania pelna para, fajnie robic zakupy ale jak dostajemy wszystko co chcemy. Pewnie bedziesz wygladac slicznie, no szczegolnie Blania jak mowisz ze ma ladniejsza sukienke:-)

Maggusia- no ja widzialam w katalogu Argosu podobna prostownice, chyba za 30 funtow. Ale mialas przygode z ta przychodnia, jest to wszystko zalosne, zeby z dzieckiem chorym nie moc sie dostac do lekarza.:wściekła/y:

Olis- a wiesz kochana jak to jest z tym pisaniem. Jak jednego posta uda mi sie napisac to jest sukces. Widzialam Cie na zdjeciach ze spotkania, pokrecilas sobie wloski czy to Twoje naturalne. Fajna pomysl z ta husta czy opaska:-) A co u synka, jak rosnie, w sumie w podobnym wieku jest co moj. Uczylas go moze uzywania nocniczka albo szczoteczki do zebow? Moj cos sie opiera:-)

Mala-gorzatka- u mnie to ja wiecej uzywam komputera, bo moj na moje szczescie jest noga w tych sprawach, bo moze jakby nie byl to bym miala ten sam problem. Tez raczej malo mi pomaga przy malym, wszystko musze wywalczyc, kiedys sama nie poszlam do ubikacji bo maly z nim nie zostal. Ale powoli ucze go ojcostwa, na razie mam dwoje dzieci:-) Porozmawiaj z nim a jak nie to postaw warunki, badz stanowcza. Ty tez musisz miec chwilke dla siebie!!!!

Mamuska- ja sie o wloski Adriana nie boje, a tak mu szybko rosna, a ja nie lubie jak ma dlugie. Tez slyszalam ze sie nie obcina dzieciom do roczku, to chyba jakis zabobon:confused::-)

Izka- chyba na kazdej z nas ten caly Konsulat zrobil takie wrazenie:szok: Dokladnie jak na poczcie, same okienka i te nasze urocze panie, wiecznie niezadowolone i zdegustowane:baffled: Wazne ze zalatwiliscie co chcieliscie. Niestety mnie czeka ponowna wizyta w Walentynki, wyrabiac bede 5-letni paszport dla Adriana.

Oki, trzeba leciec cos robic. Buziaki
 
Witam wszystkich w ten słoneczny dzień.
My dzis byliśmy u GP na wizycie po porodzie.Nawet mnie nie zbadał tylko pogadał o antykoncepcji i tyle.i kazał ćwiczyć bo zaczeły mi dretwiec nogi od dwóch tygodni.Małego zbadał obejrzał mówił że wszytko jest ok.Mam nadzieje bo ja sie bardzo przejmuje tym czy on sie dobrze rozwija czy nie. wiec jeżeli chodzi o małego to lekarz sie napracował bo ja sie ciagle o cos pytałam.ale jak bedziemy w PL to i tak pójde do lekarza pediatry.


Maxin na poczatkuto stał przy nim non stop teraz mu troche przeszło ale czesto go całuje, mówi do niego( A Natan wtedy tak sie usmiecha do niego jak tylko go usłyszy).czesto chce go myć no i musi go wszedzie umyc bo jak nie to wtedy sie denerwuje troche.a jak myje braciszka to wymienia mojemu mężowi co mu już umył.No i już zapowiedział że go u nikogo nie zostawi samego nawet na 5 min bo to jego braciszek.A ja mu mówiłam tylko że jak pojedziemy do PL to zostawimy Natana u kogoś z rodzinki a sami pójdziemy gdzieś poszaleć albo na snieg jak bedzzie.duż obowiazków jest przy dwójce ale ja nie narzekam i bardzo bardzo sie ciesze że mam te dwa skarby.

Mamuśkafakt jak na poczie.A my lecimy 11 grudnia.Już sie nie moge doczekac i odliczam dni.i mysle już o świetach i tych pysznościach na stole i o sylwestrze bo wtedy to potanczymy.

Nafnia ja też już mam bileciki. i zaczynam sie zastanawiac jak to bedzie z tym moim maluszkiem.on bedzie miał 3 miesiaczki dopiero.mam nadzieje że bedzie spał bo jak jeździ samochodem lub autobusem to odrazu zasypia.

Miśka T ale pech pewnie teskisz za mezulkiem.

Maggusia ale sie macie z tą chorba no i do tego jeszcze takie przeboje w przychodni.Ja wyrabiałam pierwszy raz dla małego to chciałam ten tymczasowy na 12 miesiecy bo sie czeka tylko 2 tyg.a ja mam już bilety na grudzien.a na ten 5 letni czeka sie dłużej.ja miłam tylko nasze paszporty, akt urodzenia i akt ślubu.Wziełam wszystkie papiery meza ze pracuje ale oni nic nie chcieli.

Buziaczku ale szaleństwa u was. no no mam nadziej że pokazesz zdjecia nam tutaj a nie tylko na zamknietym bo ja jestem ciekawa jak bedziecie wygladac.Jak tak piszesz to odrazu mi sie przypomina wszytko jak było u nas.
no te szaleństwo już sie zaczeło tutaj.Ale ja to lubie tylko też z tym wózkiem teraz to wszedzie sie trzeba przepychac a ja mam 3 kołowca i on jest taki duzy.

Małagorzatka no mój mąz to też zapalony komputerowiec tylko że on to uwielbia grac.NA gg i skype to malo siedzi.ale jak ma mi pomóc to pomaga no i troche sie zajmuje dzieciakami.Ja też jestem straszny koputerowcem i to ja go w to wciagnełam.Teraz sie smije bo jedziemy na dłużej do Pl. bedziemy mieszkac u mojej mamy a ona nie ma komputera.Ale on sie nie przejmuje bo pewnie cała rodzina go bedzie wołać aby zajrzał im do kompów bo coś sie zawsze popsuje. i tak to już jest ztymi facetami.

Justyna w ja mam nadziej że ten 5 letni to sobie wyrobie w Pl jak bedew wakacje.Bo pewnie znowu pojade na miesiac.a mąż ma racje cieplutko dziś.ja byłam w bluzie dziś na dworku.
A wszystkim chorym życze dużo zdrówka.
 
Witajcie babolki Pewnie już mnie nie pamiętacie, co? Zniknęłam kilka miesięcy temu. Już jestem w Uk od prawie 4 miesięcy. jakoś się tutaj urządziliśmy i powoli wszystko zaczyna się układać. p.s. nie mogę wstawiać uśmieszków, ani zmieniać czcionki. Co mam zrobić?
 
Maggusia- wlasnie mialam pisac o prostownicach, ze ceramiczne sa najlepsze. Ja od dwoch lat uzywam prostownicy firmy Nicky Clarke (£130) jest dosc duza, ale bardzo dobra na grube wlosy!

Ech chcialam sie rozpisac, a Josh sie obudzil... Odezwe sie pozniej POZDROWIONKA!
 
Witam

Mam pytania_ Ja z Krzyśkiem zamierzamy się pobrać, czy wiecie w jakim tu urzędzie się to załatwia itd.


zajrze później i poczytam, teraz mały mnie wzywa :-D

Hej
co do slubu cywilnego to zalatwisz w Registration services.
Stronke z pelnymi informacjami znajdziesz wpisujac w wyszukiwarke Registration services lub Registration of marriages and civil partnership
tylko poszukaj stronki odpowiedniej dla twojego chrabstwa gdzie mieszkasz.
 
Dziewczyny,bylismy dzis z niunka na tym basenie na zajeciach z dzieciaczkami.Weronika wstala ok 6rano i wogole nie chciala zasnac!no i straaaaasznie plakala prawie cale zajecia,dopiero pod koniec sie uspokoila:-:)-:)-(no i oczywiscie padla od razu w wozeczku:tak::tak:ale zajecia sssssuuuupppeeeerrrrrrr!!!!!i woda bardzo cieplutka i ogolnie swietnie!!!
teraz spi smacznie i wyglada pieknie!!!!zasnela mi na kanapie ale juz spi u siebie;-):tak:ja chyba tez sie zdrzemne zanim M z pracy wroci to przespie z godzinke,dwie.
milej nocki!!!!!moze jutro znajde chwile zeby poodpisywac bo narazie to czytam tylko na biezaco:sorry2::baffled:
 

Załączniki

  • IMG_1453.JPG
    IMG_1453.JPG
    92,6 KB · Wyświetleń: 21
reklama
Witam Mamusie!

Bylam z Briankiem u lekarza na dodatek trafilam na studenta ale lekarka pozniej sprawdzala go i bylo milo.
Brianek ma zapalenie jamy ustej gardla krtani itd:baffled:ale juz mu przechodzi dlatego nie dostal antybiotyku kazala nadal paracetamolem bo powiedziala ze po co dawac antybiottyk zeby oslabic organizm powinno przejsc mu do czterech dni:-)
Dogadalam sie jako tako:cool2:
Po za tym ja tez weacam do sil przeziebienie mija wiec sie ciesze odpukac!
Musze wam sie pochawlic ze Brianek mowi po angielsku slowo BEJBI i nie ja go tego nauczylam zalapal od dzieci:-)
Po za tym mojej kolezanki synkiem paro miesiecznym zabawil sie podawal mu grzechotki glasial i chyba sam jakos wiedzial ze to jest dzidzius ze trzeba delikatnie a nawet znalezli wspolny jezyk i rozmawiali sobie:blink:


Anya kobietko pojawiasz sie i znikasz pare stron wczesniej pisalam do ciebie nie wiem czy przeczytalas?:blink:
ale sie stesknilam za toba co u was jak Josh?
Wlasnie prostownica Nicky Clarke jest w argosie przeceniona za 20f cieniutka i ceramiczna na dodatek ma ionizacje w sobie czyli chroni wlosy przed tym cieplem:-)chyba sie wlasnie na nia zdecyduje miedzy innymi dlatego ze ma waszytsko prawie za taka cene.Ja wloskow kochana nie mam grubych.Anya czekam na twoje focie i malego.

Justynaw wlasnie jest przeceniona ta prostownica z 30f na prawie 20f no i ma prawie wszytsko nawet wiecej niz prostownice te drozsze dlatego zastanawialam sie dlaczego ona taka tania:-)
Zdrowka zycze wam:tak:

Izka dzieki bede musiala isc po ten akt bo jak wyslalam kiedys do papierow to mi nie odeslali:wściekła/y:

Mamuska79 Gratulacje ogromniaste bedzie slub swietnie!
Ja wiem tylko tyle ze aki slub cywilny kosztuje okolo 30f mozecie sobie wybrac przysiege na dodatek to juz od was zaley czy checie fotografa itd itp i oczywiscie wtedy musicie doplacic,Reszte popytaj sie w urzedzie u was:-)powodzenia

Mala-gorzatka pogadaj z mezem na ten temat ze tak nie moze byc!przeciez tez musi miec czas na was:sorry2:nie dziwie ci sie ze chcesz jechac do pl bo pewnie tam odpoczniesz ale jemu tez nie mozesz dac tak ze poszlas mu na reke bo on tez jest tata i musi troszke zaopiekowac sie dzieckiem i ci pomoc ja rozumiem ze pracuje ale przynajmniej na pare minut.W sumie skad ja to znam:baffled:ah te chlopy!
a jak nie poskutkuje rozmowa to zostawiaj mu ma wasze dziecie a ty np powiedz ze idziesz wziasc prysznic:tak:
Zycze powodzenia!i trzymam kciuki:-)

Miska T szkoda ze nie mogliscie teraz przyleciec ale napewno za niedlugo juz bedziecie wszyscy razem zyego wam zycze:-)

Pozdrawiam i sle ciumaski!


 
Do góry