reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Czesc mamusie!!
dziewczyny ktore mialy epidural jak to jest z tym znieczuleniem???Wczoraj w GP odradzili mi to znieczulenie ze podobno nic sie nie czuje nie wiadomo kiedy przec itd.Ja myslalam ze bol sie czuje tylko ze nie tak bardzo.:confused:

jak sie zalatwia paszport dla dziecka?? trzeba sie umowic w konsulacie na wizyte tak??? a jakie trzeba miec dokumenty??i to jest 12-msc.paszport tak??/

no i mam jeszcze jedno pytanko;-)
bo tak sobie czytam ostatnio o karmieniu w jaki sposob karmilysie Wasze dzieci w okreslonym czasie np.co 3 godz czy na zawolanie??To pierwsze chyba jest zdecydowanie lepsze co??

Zycze duzo zdrowka:tak:
 
reklama
Witam Mamusie!

Nareszcie wyszlo slonko:-)wczoraj pogoda byla beznadziejna tak lalo ze szok :szok:
dzis boli mnie gardlo glowa i troche pobolewa ucho:baffled:
Briana zabeczka juz widac troszeczke nadal marudny i kupki takie sa ze jak zrobi to odrazu placze i biegnie do mnie zeby przebrac mu pieluszke:eek:


Dziekuje wam wszytskim co do pasportu.Podalam Briana dane tylko ze z moja data urodzenia przez pomylke no i pozniej zmienilam na moje imie i przyszlo i tak z Briana imieniem potwierdzenie wiec juz nie wiem o co lata ale wazne ze jest zabukowane prawda?

Evoska witaj kochana!widzialam zdjecia ale synek wam urosl jeju nie wierze i jestem w mega szoku jaki on juz duzy:tak:ale ten czas szybko leci:-)swietnie wygladasz i jaka z ciebie sumiechnieta Mama dziekuje ze mile komplementy.
Zagladaj do nas czesciej bo tesknimy.

Maxin jak tam corcia:confused:

Gosiaczek podobno przy epidural sie nic nie czuje polozna mowi ci kiedy masz przec.Ja nie bralam zadnego znieczulenia oprocz w noge i zasnelam na chwile wszytsko mi sie krecilo dookola gaz wdychalam tez i na koncu to juz dostalam przypuszczam na przyspieszenie:-)
Powiem ci ze mi zaczelo sie w sobote urodzilam we wtorek tak bylam trzymana i podolalam porod mialam ciezki wytrzymasz dasz rade!
Co do pszportu trzeba umowic sie przez strone internetowa:tak:
Paszport tymczasowy jest na 12mc:happy:
Ja karmilam Brianka co trzy godziny na pocztaku:-)teraz ma wyznaczone godziny do jedzenia ale nie zawsze sie uda o tej zjesc wiadomo albo spi albo nie chce hehe:laugh2:

Olis 100 lat dla was!WSZYTSKIEGO NAJLEPSZEGO;-)szczescia milosci czulosci i zrozumienia oraz zdrowia:-)

Buziaczek jak sie dzis czujesz:confused:

Kallusia kobietko gdzie ty sie podziewasz dawno cie tutaj nie bylo!
W tym szczegolnym dniu zycze wszytskiego najlepszego!
Spelnienia marzen radosci milosci zdrowia bo to najwazniejsze:-)

Pozdrawiam i sle ciumaski!





 
Gosiaczek - niech cie lekarz tak nie straszy ;-) Ja sie ogolnie nastawiam na epidural i mnie nikt nie przekona na porod typowo naturalny bo ja jestem zbyt duza panikara :-D.
Dopoki nie beda mi mogli podac epidural, a nie bede mogla juz wytrzymac poprosze o zastrzyk pethidine.
Duzo na ten temat czytalam, dowiadywalam sie i rozmawialam z roznymi osobami.
Epidural jest najbardziej efektywna metoda znieczulenia podczas porodu i w Anglii sa dwa rodzaje Epidural :
- zwykle czyli takie ze jednak tracisz tzw. czucie i rzeczywscie mozesz nie czuc kiedy przec, ale przeciez od tego jest polozna ktora bedzie ci asystowac i ona za pomoca maszyny do ktorej bedziesz podlaczona powie ci kiedy masz przec.
- mobile epidural - nie jest oferowane we wszytskich szpitalach i trzeba o niego pytac jesli jestes tym typem zainteresowana. W tym przypadku czujesz kiedy przec... w Polsce nazywaja to "mniejszym dawka zwyklego epidural"
A karmienie...to z praktyki to nic nie wiem, jestem na tym etapie co ty - nabieram wiedzy :-D ale jak czytam to zalecaja karmienie na zyczenie, a jesli dziecko np. nie bedzie sie domagac papu przez 3-4 h, to zalecaja przystawianie do piersi nawet gdy spi:blink:
 
wpadam jak zwykle na chwilke, nie mam czasu pisac przy tej mojej terrorystce:-D
ostatnio byli na tydzien tesciowie, potem moja mama no i oczywiscie nie wypuszczali Olivki z rak i teraz jak ja probuje odlozyc do lozeczka to jest krzyk:-D
rosnie moje malenstwo, wazy juz 6360 i usmiecha sie do wszystkich i do swojego odbicia w lustrze:-)
kallusia - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!
olis - gratuluje 4 latek!!
gosiaczek, mala-gorzatka -
ja mialam epidural i nie jest tak, ze w ogole nie boli, ale mi bardzo pomoglo:tak:dostalam go dopiero przy 7 cm rozwarcia (po 20 godzinach od kiedy odeszly mi wody:-p) i byla to naprawde duza ulga - od razu lepiej sie poczulam i przede wszystkim troche mnie to oprzytomnilo, bo wczesniej dostalam pethidine i odjezdzalam miedzy skurczami (ten rodzaj znieczulenia w moim przypadku nie zadzialalza dobrze:no:)
ale pod koniec bol byl niestety taki, ze nawet epidural nie dzialal, ale to juz trwalo na szczescie krotko:-)
 
Kallusia-z podwojnej okazji(sprawdzalam w naszym informatorze:)) wszystkiego najlepszego, duzo zdrowka i radosci, pociechy z corci oraz tego aby wasza milosc trwala zawsze i jeszcze jeden dzien dluzej!


Olis-z okazji 4 rocznicy slubu zycze Wam kolejnych cudownych lat razem, abyscie sie zawsze mocno mocno kochali i szanowali,nigdy nie watpili w siebie ani w swoja milosc i abyscie kazdego dnia odkrywali w sobie cos nowego!Wszystkiego najslodszego!!!


Melanie-choc z opoznieniem to dla ciebie z okazji urodzinek takze wszystkiego najlepszego, samych slonecznyych dni oraz spelnienia wszystkich marzen!


Dla wszystkich solenizantek:)

 
Kallusia wszystkiego naj naj najlepszego.

Olis z okazji 4 rocznicy slubu wszystkiego najlepszego Ci zycze i aby Wasza milosc trwala wiecznie::)

Hej dziewczynki jak tam zycie plynie widze że sie rozpisalyscie na maxa ja tylko na chwilke zeby wkleic brzucholek z dzisiaj...
2491996_photo-0061.jpg


Pozdrawiam i mam nadzieje ze znajde wicj czasu wieczorkiem to cos naskrobie buziaczki dla Was
 
hej laski ja tylko na chwilke bo jade do tesciow ,jeszcze sie nie rozdwoilam ...ale mam juz lekkie skurczyki, i dziwny bol od wewnetrznej strony ud ...;/yh biegunka minela.. !!jakby co to dam wam znac !!
pozdrawiam jak wroce to sie odezwe
 
Ja na poczatku karmilam Marike mniej wiecej co trzy godziny nawet czesciej gdy marudzila. Nie budzilam jej na karmienie. Uwazam ze jak dziecko jest glodne to sie upomni. Tylko przez kilka pierwszych dni jak jeszcze nie miala dobrze ssac budzilam ja bo spala caly czas i polozna kazala budzic. Zaczela przesypiac mi cale noce gdy miala ok 8 tygodni tzn nie budzila sie na jedzonko. Dotej pory karmie ja na zadanie nauczyla sie co ok 4 godziny a w nocy tylko raz odkad nie ssie smoczka.

Co do znieczulenia to w moim przypadku petydyna dzialala super szkoda ze tak krotko. A na epidural bylo za pozno bo gdy zaczelam o niego blagac mialam full rozwarcie.
 
reklama
Zdrowka dla solenizantek.

Dziewczyny ale w Pl skwar. Wytrzymac sie nie da. Dzies bylo 32 stopnie. Marika pol dnia pluskala sie w baseniku.

6hh7m8g.jpg


63rtkhx.jpg
 
Do góry