reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

awaryjna sytuacja - ja tam bede sie stosowac wedlug swoich pogladow !! jak bedzie awaria straszna to dam smoczek a jak nie to nie dam smoka :tak:


wytlumaczcie Mi na temat szczepien wszystko jak to jest w anglii licze na was ja nic nie wiem ....!!!:no::-:)szok:
 
reklama
Buziaczek ja od razu postanowilam ze nie dam Mayi smoka i ma juz prawie 8 miesiecy i jakos sie bez niego obylismy, moja tesciowa tez bardzo nalegala zebym zaczela podawac malej smoczek, z czego wyniklo kilka klotni. Wolalam malej dac na chwile cyca niz podac smoczek. W sumie to od 3 miesiaca juz powinno sie dziecko odzwyczajac, ale tak w zasadzei po co przyzwyczajac?
 
W szpitalu razem z wypisem dostaniesz kartke z danymi dziecka z ktora badziesz sie musiala umowic na spotkanie w urzedzie stanu cywilnego wswojej miejscowosci.
Tam dostaniesz brytyjski akt urodzenia. Popros o pelny bo taki ( kosztuje chyba ok 4 funtow) bo taki Ci bedzie potrzebny w Pl do odebrania polskiego.
 
Dziewczyny a jak sie Mala urodzi to co ze sprawami typu szczepienia,imie,paszport, co i jak mam zaczac wyrabiac??czy dostane jakas ksiazeczke z nhs jak to bedzie ?? kiedy ja dostane?? czy sa jakies szczepienia odrazu po urodzeniu??

Buziaczku tak jak mowi Maja, wszytskiego dowiesz sie w tych watkach plus dodam, dla uspokojenia, ze

Szczepienie- do domu przychodzi health visitor i ja masz prawo i jak njabrdziej nawet powinnas wszytsko wypytac, ona tez w swoim czasie sama nawet musi cie poinformowac o szczepieniach, a zaraz po porodzie mala dostanie jesli sie zgodzisz wit K

imie-musisz zarejestrowac w town hall imei dziecka, lub w niektorych szpitalach jest taki unit gdzie sie tym zajmuja(w moim byl) plus przy wypisie informuja o tym!!!

paszport-na str konsulatu dowiesz sie wszystko a w razie konkretnych pyt wal smialo)prwie wszytski jak nie wszytskie jestesmy po tym procesie

ksiazeczka- dostaniesz czerwona ksiazke ktora bedzie sluzyla Malej ac do wczesnych lat dzieciecych:)


Pozdrawaim:):):):)
 
straaaaaaaaaaaaaaasznie dawno mnie tu nie bylo tzn. staram sie czytac w miare mozliwosci ale na pisanie brakuje czasu. Mam nadzieje ze jak juz uporzadkuje wszystkie sprawy to znowu wciagne sie w nasz watek:tak: Mam tylko nadzieje ze do tego czasu o mnie nie zapomnicie:happy:

niedam rady wszystkim odpisac ale mocno pozdrawiam nasze mamusie i ich dzieciaczki,noi oczywiscie nasze urocze ciezarowki:-)

Tamarunia -ale fajnie ze znowu jestes:tak: buziaki dla Hafsy:tak:
 
Witam Mamusie!

Pogoda nie jest za fajna ciagle pada deszcz od wczoraj.Brianek obudzil sie o 7:00 pobuszowal i spi znow:-)ja tez jakas senna ale trzeba sie wziasc za porzdeczki w domu jak zwykle:-p
W poprzednim poscie pytalam o stronke internetowa do konsulatu aby sie umowic na spotkanie paszportowe poniewaz malemu sie wlasnie konczy i nie otrzymalam od was odpowiedzi:confused:czy nikt nie zna:confused:
Bede wdzieczna:biggrin2:



Jesli chodzi o smoczeka dla dziecka to ja dawalam ale Brianek sam w pewnym momencie go odstawil:-)(wypluwal)i teraz tak jest ze jesli zobaczy u innego dziecka smoczka to odrazu mu wyciaga z buzi:laugh2:

Pozdrawiam i sle ciumaski!
 
reklama
wrrrrrrrrr..wrrr
wlasnie mi posta wcielo...
a wiec w skrocie jest oki w 100% wczoraj bylismy na wazeniu i maly ma 10.650kilo rozwija sie prawidlowo wiec ja jako matka ciesze sie bardzo
my non-stop na dworku mamy nowych znajomych polakow wiec jest fajnie tym bardziej ze maja chlopczyka i to w tym samym wieku,ja w koncu mam kolezanke podzielajaca moje problemy tzn, mamy te same:-D:-D:-D:-D:- a Oli ma szanse lepiej sie rozwijac

maxin-co u was jak minela nocka...???napisz cos bo mysle???zyczymy malej szybkiego powrotu do zdrowia

dziewczyny-moj Oli byl na cycu przez 6 miesiecy i od urodzenia podalam mu smoczka i tak jest do dzis...wiem ze czas mu go odstawic-tylko ciezko jakos he he
buziaczek-a ty chcesz wziac znieczulenie przy porodzie czy raczej jestes za porodem naturalnym???
tamarunia-ja nie mam tego adresu bo my wyrobilismy w
polsce oliemu paszport na 5 lat
oki mykam czas na spanko malego a ja moze zjem jakies sniadanko...
 
Do góry