reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Zasiadm a tu NIC. :eek::eek::eek: :eek::eek:Pytalam o badanie na paciorkowca grupy B (Group B Strep) i tylko Toola spytala co to jest ????
Wynika z tego ze zadna z was tego nie miala robione, a co za tym idzie pewnie nawet nie wiecie co to jest…:baffled:
Od 12 m-cy kupuje Mother&Baby magazine i nie mma numeru zeby o tym nie pisali. Sama na poczatku nie wiedzialam co to jest Group B Strep (zaden slownik mi nie pomogl), ale gdy bylam ostanio w Polsce ginekolog mi to przetlumaczyl i wyjazsnil.
Naprawde nie chce nikogo straszyc, ale zacznijcie sie pytac swoich poloznych o to gdyz kilka lat temu to badanie bylo wykonywane w UK za darmo kazdej kobiecie a teraz kaza za to placic - napewno za darmo maja robione kobiety ktore mialy ta bakterie podczas ostatniego porodu.
Bedac w Polsce czasem nawet mozna o tym nie wiedziec ze to badanie bylo robione, bo przeciez sie chodzi do gin. poloznika ktory ciagle bada, a tu tylko krew, mocz i cisnienie.
W Polsce badanie to wykonywane jest kazdej kobiecie w ciazy miedzy 34-37 tygodniem ciazy. Paciorkowiec to bakteria ktora znajduje sie kanale rodnym ZDROWEJ kobiety i w zadnen sposob nie jest grozna dla osoby ktora ja nosi , ale jest bardzo grozna dla dziecka podczas porodu. Zdaza sie czesto tak ze dziecko zarazane ta bacteria w czasie porodu (gdy bakteria nie byla leczona wczesniej) , pomimo iz dostanie zaraz antybiotyki umiera. To jest przerazajace. Dletego paciorkowca powinno sie leczyc jeszcze przed porodem, dlatego to badanie jest takie wazne.
Pytac i jeszcze raz pytac poloznych – takie jest moje zdanie. Nie dawajcie sobie wmawiac , ze w Anglii to tylko krew, mocz i cisnienie. Wydaje mi sie ze to badanie jest na tyle wazne, ze nawet jesli NHS nie oferuje tego za darmo powinni informowac kobiety o czyms takim jak paciorkowiec i mozliwosci zrobienia odplatnie takiego badania. A wtedy wybor nalezy do kazdej z nas... a tu widze ze nikt nie wie co to takiego paciorkowiec :szok::szok::szok:... wiec bylo tylko cisnienie,krew, mocz... a uwiezcie mi ze Angileki walcza o te badanie jak lwice.
Sama mysl o porodzie przynosi nam tyle starchu, a mysl ze byc moze nosi sie taka bakterie…
Ostanio community midwife powiedziala mi ze jesli mam zyczenie, to mi moga zrobic to badanie w szpitalu. Teraz we wtorek mam spotkanie z polozna i jak bedzie inna to sie znow o to spytam, bo kto pyta ten nie bladzi, a moze cos zamotam i zrobia mi za darmo.
Przepraszam, nie chce nikogo starszyc, tylko dziele sie z wami wiedza.


Buziaczek1626 – troszke szybko ten czop…przydaloby sie zebys jeszcze pogosciladzidziew brzuszku ze dwa tygodnie. Wyorazam sobie jakie uczucia toba miotaja… starch, radosc, entuzjazm… Szykuj pieluszki, kremiki… o rany niedlugo nasze forum powikszy sie o kolejne malenstwo


Joanna_Z – bede dzis probowac tych poduszek, zeby znalezc pozycje wygodna do zasniecia, tylko chyba az tylku poduszek to ja nie mam

Czarnula83 – fajnie ze pytasz o te badania, bo bede podpatrywac odpowiedzi, gdyz jestem z moim malenstwem 3 tygodnie po Tobie. Poza tym badania na glukoze czy jakiekolwiek nie moga sie az tak roznic sposobem ich robienia niz w Polsce. Pilnuj sama, bo na moje oko to tez cos tu smierdzi ! Jak masz tak pozno wizyte, to zapisz sie do GP, a jak mozesz to zabierz ze soba meza. USG standardowo jest tu robione jako ostatnie to w 20 tygodniu ciazy, gdy sprawdzaja czy dzidzia ma nozki, raczki, rozmiar glowki, plec J Kolejnego ci juz nie zrobia jesli nie ma do tego jakis wskazan np. Nie czujesz ruchow dziecka caly dzien. Ale o co powinnas sie zapytac swojej poloznej to o badanie GROUP B STREP. Jesli chodzi o pieluszki tetrowe, nie zamierzam ich uzywac jako pieluch, ale mam ich 10 szt

A teraz kapiel i przygotowywanie poduszek do snu
 
reklama
maxin Roszek ma refluks moczowy. Cały czas bierze antybiotyk. Ten scan miał na celu sprawdzenie czy w wyniku infekcji spowodowanej bakterią e.coli nerki nie zostały uszkodzone.
W tym miesiącu jedziemy też do Londynu na konsultacje chirurgiczną:baffled:
czarnula zero lewatywy, nacinania krocza czy golenia:szok:(w ogóle to brzmi strasznie)
żadnego badania glukozy nie pamiętam
tetrówek dla małego uzywam tylko do wycierania buzi itp. a tak poza tym nieekologiczne pampersy. Z ciekawości zapytałam babki, która sprzedawała pieluszki niejednorazowele kosztują. Komplet to bagatela 200Ł
 
Witam Mamusie!

Dzis pogoda ladniejsza swieci slonce!:-)
Brianek nadal marudny dzisaleka spuchniete chcialabym zeby juz mu wyszly te zabki.

Toola mam nadzieje ze maja w systemie zapisane ale mialam kiedys taka sytulacje z nimi ze Brianek byl szczepiony na pewna szczepionke i za pare dni przyszlo mi na ta sama:szok:dobrze ze nie poszlam bo nie wiem co by sie stalo!:wściekła/y:
Jak narazie czekam zobacze czy przysla powtorny list albo pojde tam i pogadam z nimi bo juz mam dosc tych nerwow i ciaglego sprawdzania listow jakie szczepionki mial maly.Akurat ta byla na pneumocoki 2 i teraz juz nie wiem czy Brian ja mial poniewaz dostal jakas szczepionke w maju ktora nie jest wpisana w czerwona ksiazke.Napisane jest ze szczepionke ostatnia mial w marcu a to jest niemozliwe!:no:poniewaz przed wyjazdem do mamy robilismy mu szczepionke.Tylko ze tamtego listu nie mam.
Czytajac niektore dziewczyny tutaj poprostu boje sie tych lekarzy!:dry:

Mala-gorzatka swietnie ze piszesz o takich badaniach:tak:dobrze wiedziec ze takie sa.Z tego co piszesz to naprawde przerazajaca jest ta bakteria:szok:
Ja takich nie mialam anwet o nich nic a nic nie wiedzialam dziwne:baffled:

Czarnula tak jak dziewczyny pisza nie gola i nie robia lewatywy:tak:
przynajmniej ja tak mialam.Jesli chodzi o badanie na glukoze to u mnie wygladalo to tak:pobrali mi krew pozniej wypilam slodki plyn bardzo slodki ble!:eek:a nastepnie po dwoch godzinach znow pobrali mi krew.
I tu akurat mi wyszlo ze mam podwyzszony cukier nie moglam jesc slodyczy a wsumie i tak duzo ich nie jadlam w ciazy wiec nie wiem skad ten wysoki cukier:szok:podobno jak sie ktos zdenerwuje to wlasnie moga takie wyniki wyjsc a ja bylam przy tym badaniu bardzo zdenerwowana poniewaz na mojej rece uczyla sie kloc praktykantka:dry:szok!
Pozniej dostalam aparacik do domu mialam sie kloc przed kazdym jedzeniem i po i zapisywac wyniki.
Wydaje mi sie ze poprostu oni w czym sie pomylili ze takie mi wyniki wyszly.

Kasiulka o jej!biedny maly Roszek:-(ladnie musieliscie przejsc.
Zycze duzo zdroweczka!napewno bedzie lepiej bo musi byc prawda?:-)

Maxin to dobrze ze po zabiegu jest lepiej;-)
Gratuluje coreczce postepow w chodzeniu ogladalam filmik rewelacja!:-)

Buziaczek wow to szybko naprawde!
Mi jak wyszedl to za 4 dni urodzilam:happy:

A gdzie podzialy sie tez stare forumowiczki jak Anya Tamarunia Martuska Anetka?:happy:

Pozdrawiam i sle ciumaski!

P.S. Mykam bo maly marudny bardzo!



 
CZARNULA-TO PRAWDA JAK DZIEWCZYNY PISZA NIE MA TU ANI GOLENIA ANI LEWATYWY.LE POWIEM SZCZERZE ZE JAK BEDZIESZ RODZILA I BEDZIES ZJUZ MIALA SKURCZE TO I TAK CIAGLE BEDZIESZ BIEGALA DO TOALETY.cHOC NIE POWIEM BYLAM ZDZIWIONA ZE LEWATYWY NIE MA.A TY MOJA DROGA CHUDZIUTKA JESTES I BRZUSIO JAKI ZGRABNY.PO PORODZIEN PEWNIE NEI BEDZIESZ MIALA ZBEDNYCH KILOSOW DO ZRZUCENIA:-)
HM TAK SOBIE MYSLE, DLACZEGO JA NIE MIALAM ROBIONEGO BADANIA NA GLUKOZE, PAMIETAM ZE O TO PYTALAM I USLYSZALAM ZE JAK W RODZINIE NIKT NIE CHRUJE NA CUKRZYCE TO NIE BEDA MI ROBIC, BEZ SENSU.NIO ALE TO BYLO DAWNO.
U NAS OK, BYLISMY N ZAKUAPCH TERAZ NIN SPI A JA IDE GOTOWAC OBIADEK.POGODA NADAL SUPER, GORAC I DOBRZE BO JA UWIELBIAM UPAL:-)
MIELGO DNIA BABECZKI!!!
 
Witam Dziewczyny !!
Jak samopoczucie ??
Maxin78 - Ja tez uwazam... ze bardzo wczesnie, ale nie oszukujac nikogo to przez ostatni czas mialam bardzo napiety ''grafik zyciowy'' i nie oszczedzalam sie...bo ciagle dotykal Mnie stres, ciagly pospiech, nerwy, halas, wszystko w pospiechu, mnostwo wrazen i klopotow ,jeszcze przemeblowanie na weekendzie..sama cos tam popchnelam ..przesunelam cos co bylo lekkie !! dlatego pewnie to wszystko sie pospieszylo , ale polozna powiedziala, ze jesli nie bedzie zadnych skurczy i boli i nie pojawi sie drugi raz ta wydzielina to nie ma sie czym martwic !! wszystko w normie ..wsumie to juz zaraz 36 tydzien ciazy!!czuje sie dobrze i Niunia jest aktywna a wydzielina sie nie powtorzyla !! ale saczyla sie przez wczorajszy dzien ...takie pozostalosci !! juz teraz sie oszczedzam i tylko leze ...malo chodze i staram sie jak najmniej chodzic po schodach !!:happy::tak: bedzie dobrze jak narazie nie czuje ze bede rodzic ...he he chociarz brzuch mi sie obnizyl nie straszac nikogo i czuje glowke nisko!!
 
Joanna_Z - Obserwuje sie caly czas !! Nie moglam spac dzis,:-( bo myslalam o tym ''znaku''...:confused::eek: ze moze Mnie cos zlapac wczesnie:confused::confused::confused::confused::confused:
a Ty mialas jakies skurcze wczesniej :confused::confused:zanim wylecial ci czop.. bo ja mialam przez dwie noce wczesniej nad samym ranem i pozniej jedna noc mialam spokojna i na nastepny ranek jak sie obudzilam to wylecial Mi czop!!!!!:tak::confused:
 
Fittney - szkoda ze nie masz internetu ale jak tylko bedziesz miala chwilke, i dostep to wpadnij i napisz co u Ciebie :tak::confused:
Kasiulka0901- wspolczuje maluszka, i tak jest dzielny !! mam nadzieje ze bedzie dobrze , trzymam kciuki !!
Czarnula83 - Ja dostalam w 34 tygodniu rozna lekture na temat porodu i mam napisac na nastepny czwartek 36 tydzien plan swojego poodu ..jak mniej wiecej ma wygladac ..jak ja bym chciala !!a co do usg ja mialam tylko raz ...tutaj i raz w Polsce !! Ja mam pieluszki tetrowe i zamierzam ich uzywac kupilam ich troszeczke chyba 30-40sztuk!! uwazam je za potrzebne nie bede malej przegrzewac pupci w upalne dni wole zalozyc pieluszke tetrowa, i tak jak dziewczyny mowia mozna ich uzywac w rozny sposob !!
Mala-gorzatka- ja nie mialam zadnego badania na ta chorbe!! i nie bede miec ..nic moja polzona mi nie mowila !!
Izusia - ja tez nie mialam robionego badania na cukrzyce chyba ze nie wiedzialam o tym a ja sie po angielsku nazywa takie badanie?? ja uwazam ze moja polozna wie jak zadbac i jakie badania mi zrobic ...jesli jest potrzeba to sama mi kaze sie zglosic na pobranie krwi czy cos ...ostatnio mialam za malo krwinek czerwonych czy cos takiego wiec pobrala mi jeszcvze raz i chyba jest OK !! bo nie dzwonila i nie mowila nic !!
 
buziaczek ja nie mialam zupelnie nic przed, zreszta Maya spoznila sie 12 dni. Stad ja bardzo sie cieszylam jak sie czop pojawil bo faktycznie wiedzialam ze to juz czas, a w dzien jak Maya sie urodzila mialam umowione wywolanie porodu. Wiec jak widzisz u mnie wygladalo to troszke inaczej. No moze troszke pobolewal mnie brzuch, ale moj maz smial sie ze to dlatego ze bardzo chcialam urodzic a nie ze fakycznie cos bylo. Uwazaj na siebie...:tak:

mala-gorzatka i jak poduszki chociaz troszke pomogly?
 
Joanna_Z-Aha. Dziekuje ! Mam nadzieje, ze u Mnie poczeka jeszcze z tydzien (37) !! Teraz sie naprawde oszczedzam ...leze tylko do gory tylkiem heh !! ale czuje ..ze juz coraz blizej naprawde...,a brzuch mam miekki to o czyms swiadczy ?? uaaa ale sie martwie i zastanawiam nad wszystkim !!

Mam pytanie : Czy musze wyjmowac kolczyk z jezyka do porodu ..przez cala ciaze mialam go wiec nie wiem co teraz??jak myslicie ?? to znaczy ze nie beda Mnie golic ani nie beda Mi robic lewatywy w szpitalu?? a co z nacieciem krocza?? a czy jest ktos z Toba oprocz (w moim przypadku Meza) podczas pierwszych faz porodu napiszcie co wiecie bo chce wiedziec co Mni mniej wiecej czeka i czego moge sie spodziewac ??????????????????????????
 
reklama
Buziaczek to dobrze ze sie oszczedzasz, co do miekkiego brzucha to nie wiem, ale jesli brzuch zaczyna opadac do dolu to tez sa jakies oznaki, ale u kazdej z nas inaczej.
Co do golenia i lewatywy to faktycznie nie ma, bo w 21 wieku jednak depilacja jest bardziej populrna niz 30 lat temu kiedy zaczynaly rodzic nasze mamy. Co do naciecia ja niacinana bylam, bo taka byla potrzeba, ale nic nie boli, a teraz juz sladu nie ma wiec sie nie przejmuj. Jesli chodzi o kolczyk to jesli mozesz to dla swojego dobra lepiej wyciagnac, i pamietaj zeby nie miec pomalowanych paznokci bo po kolorze paznokcia czesto sprawdzaja w jakiejkondycji jest kobieta,
W pierwszej fazie porodu i tak kaza ci zostac w domu, potem to zalezy u mnie trwalo to tak dlugo ze wyslali meza do domu i szczerze przyznam, ze chyba tak bylo lepiej bo oni byl taki biedny i bezradny, potem jak sie wszystko ruszylo to zadzwonili po niego i tak spedzil ze mna potem jeszcze 8 godzin. Ale to tylko moje doswiadczenia Twoje moga byc zupelnie inne. Ale bedzie dobrze, pamietac o oddychaniu, i jak sie zacznie to bedziesz uosobieniem spokoju zobaczysz i wszystko samo przyjdzie
 
Do góry