reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Mnie dopadają czasami takie chwilę, że chce mi się ryczeć. Nie mogę się doczekać kiedy się upewnię ,że moja dzidzia pod sercem jest ok. To czekanie na badania na USG dłuży mi się w nieskończoność.
Mam pytanie, może któraś z was będzie mi mogła pomóc. Jeżeli moje dziecko się urodzi w UK czy oznacza to,że Jego paszport będzie brytyjski, czy musze się zgłosić do ambasady polskiej? Jeżeli do ambasady to czy to prawda,że musze jechać z dzieckiem do Londony do ambasady, czy możemy to z mężem załatwić sami bez maleństwa? Słyszałam tak wiele opinii na ten temat,że nie wiem już co jest prawdą a co nie. Moje serduszko się urodzi we wrześniu i chcielibyśmy na Boże NArodzenie wybrać się do Polski. chciałabym się dowiedzieć wszystkiego jak najszybciej żeby być przygotowana
Dziękuje Wam za pomoc
 
reklama
Hejka!
Jeszcze raz dziekujemy wszystkim milym ciociom i bobaskom za zyczonka :-) Wczoraj dzionek uplynal bardzo szybciutko. Pati byl niesamowicie grzeczny, cieszyl sie i piszczal jak dostal prezenty, nie wiedzial czym sie bawic :laugh2: No ale imprezka urodzinkowa dopiero w niedziele, oj bedzie sie dzialo ;-) Teraz robaczek spi a ja mam czas na kawusie, hehe. Na ale pozniej zakupy i do garow, hehehe ;-)
Joanna_Z a moze bys sprobowala dawac na noc swoje sciagniete mleczko zageszczone kaszka? Hmmm tylko nie wiadomo czy mala bedzia chciala ciagnac smoczek? Albo mozesz zrobic bardziej gesta ta kaszke, np. z kleikiem i sprobowac podawac jej lyzeczka. My tak Patiego odzwyczailismy wstawania w nocy :tak: Powodzonka
 
cfcgirl nie przejmuj sie i nie smuc, na pewno bedzie wszystko oki :-) Co do paszportu jesli obydwoje jestescie Polakami i zadne z was nie ma obywatelstwa brytyjskiego, to nie mozecie sie starac o brytyjski paszport dla dziecka. A jesli chodzi o polski paszport to teraz sie zmienily przepisy wiec nie wiem dokladnie. My wyrabialismy paszport dla Patiego w tamtym roku, ale przed zmiana przepisow, no i nie musielismy go brac do konsulatu :no: Na pewno musicie by we dwojke, by wyrazic zgode na wyjazd dziecka za granice. No i jeszcze jedno teraz sa koszmarne kolejki na umowienie sie na wizyte do konsulatu. My sie umawialismy na poczatku lutego, a termin mamy dopiero pod koniec maja, SZOK :szok: a jeszcze od tego terminu trzeba czekac na wyrobienie paszportu, na roczny np. 1 miesiac, a na 5-letni ok. 4 miesiace :baffled: Wiec sobie poczekamy :dry:
 
Dziękuje bardzo za pomoc. Zastanawiam się jak to jest z wpisaniem dziecka do paszportu i jak to jest kiedy ma się brytyjską rezydenture.Jak przeczytałam przepisy dotyczące wyrobu paszportu dla maluszka to mi się włosy na głowie zjeżyły:wściekła/y:. Musimy maluszka zarejestrować w polskim urzędzie stanu cywilnego. Czyli jedno z nas musi lecieć do Polski,żeby to zrobić. Potem jak nadadzą maluszkowi Pesel i dopiero wtedy możemy się ubiegać o paszport.Co za porąbane przepisy :wściekła/y:
 
cfcgirl my zalatwilismy to przez tesciowa,przeslalam jej akt urodz.malej ang,ona przetlumaczyla go u tlum.przysieglego,potem w uirzedzie mala zameldowala,a jak skladasz podanie o paszport to mozesz sie od razu starac o pesel:tak:albo mozecie isc z ang.uktem urodzenia ko konsulu po paszport i wyrobic na razie tymczasowy na rok,a w miedzy czasie zaltwicie sobie reszte w kraju jak bedziecie na swieta;-)
 
cfcgirl nie musicie jechac do Polski na razie, paszport na rok mozna wyrobic na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia, potem jak pojedziecie to zalatwici, a co do wpisania dziecka do paszportu to juz tego nie robia. niestety :no: tez nad tym ubolewam ja mam termin do ambasady na 27 marca czekam 2 miesiace na ten termin. wiec radze ci sie szybko zarejstrowac mozna to zrobic online

Anetka dziekuje za rade, fajnie ze Pati cieszyl sie z prezentow:-)

pozdrawiam
 
Dziewczyny to mi przywróciłyście nadzieje, bo Niunia przyjdzie na świat pod koniec września i w grudniu bardzo bym chciała żebyśmy we trójkę pojechali do Polski. No to na razie kamień z serca. Niestety strona o umówienie się na paszport nie działa jak na dzień dzisiejszy, No ale mam jeszcze trochę czasu.

Zobacz załącznik 29252
 
Kochane ja tylko na momencik.Chcialam zlozyc zyczenia dla naszych malych solenizantow!!!
Wszystkiego najwspanialszego, zdrowka, zawsze usmiechnietej buzi, i beztroskiego dziecinstwa.Zyczy forumowa ciotka z Julcia :-)
mis02dm1.gif
 
Witam wszystkie mamy i przyszle mamy.Mieszkam w Londynie 4 lata .To moja pierwsza ciaza,jestem w 6 tygodniu. Chetnie poznam nowe kolezanki z okolic polnocnego Londynu.Pozdrawiam buziaczki
 
reklama
Martucha28-witaj na naszym forum i gratuluje zafasolkowania:-)
A z tymi paszportami to widze ze wszystkie mamy jakies problemy:sick:
Moje dziecko dzis nie spalo w nocy, to znaczy spal ale co dwie godziny sie budzil, nie wiem czy to zebiska ida czy co?
Teraz od rana raczkuje po domciu i piszczy z radosci.Cieszy sie bo tatus jest w domu.Moj maz ma przez 6 dni nocna zmiane wiec pare godzin po pracy spi a pozniej ma dla nas czas.Strasznie sie ciesze bo ostatnio spedzamy ze soba nie za wiele czasu przez to ze Michal duzo pracuje na ten domek nasz.Ale teraz choc przez pare dni bedzie z nami calymi dniami:-)
Jak u was z pogoda bo u nas znowu slonca brak, wiosna zaczela sie zbizac ale chyba znow cos siee oddala:-)Choc krokusy juz kwitna...
Milego dnia kochane!
 
Do góry