reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

elwira współczuje przeżyć , ale jak sama piszesz nie przyszli do was ot tak tylko przez to co dzieci naopowiadały ,
myśmy stwierdzili że jak nam się nie będzie podobać to się spakujemy i wrócimy do PL , na razie nie mamy się czym martwić ;-)
 
reklama
No własnie - jak tak sobie czytalam o tym BV to wlasnie wielu ludzi pisalo, ze oni tak kota ogonem potrafia wykrecac, ze obojetnie co powiesz, to i tak na swoje przeinacza (oczywiscie na twoje nieszczescie) !! gdzies czytalam, ze jak spytaja, co dziecko lubi w zimie robic, a ty im powiesz, ze lubi lepic balwana, to oni w raporcie napisza - dziecko jest wystawiane na mroz na 6 godzin bez odpowiedniego ubrania... moze troche przekoloryzowane, ale wlasnie tak podobno dzialaja.
straszna ta instytucja - tzn strasznie nielogiczna i destrukcyjna. jak o nich czytam, to jakbym czytala o jakichs stworach z kosmosu, ktorych nijak do niczego normalnego przypiac nie mozna. i nigdzie nie moge znalezc, jak wedlug nich powinna wygladac 'normalna' rodzina.... bo oni tam wystosowali swoja, pozal sie boze, broszurke dla obcokrajowcow (co to zeby sie nie dziwili, ze im dzieci pewnego dnia znikna) - nawet jest po polsku, ale nic konkretnego tam nie ma. nie szkodzic dziecku, nie hamowac jego rozwoju i tym podobne glupoty - ale zadnych konkretow. a ja chce znac ich program wychowania dziecka punkt po punkcie dostosowany odpowiednio do wieku dziecka. co robic z rocznym dzieckiem, zeby nie podpasc BV, co robic z 5letnim, i tak az do 18ego roku zycia. bo skoro MY - nie bedac patalogia, wychowujemy swoje dzieci moze i z 'nutka' dyscypliny (nie mowie o biciu, ale wlasnie o ograniczeniu przyjemnosci, skoro obowiazki trudno wykonac) i wedlug BV robimy to zle, wiec jak jest DOBRZE? mamy wychowac dzieci na nic nie warte potwory, samoluby i ,bog wie, co jeszcze z takiego pozwalania na wszystko moze sie wykluc....?? nie rozumiem tego. naprawde nie pojmuje i nie wiem, ze w takim niby cywilizowanym kraju, taka KOMORKA sie uchowala, co to niby praw dzieci broni.... a w rzeczywistosci (ja to tak widze) wychowuje armie takich malych trolli, zlosliwych i wstretnych - tylko nie wiem po co.... ani to panstwu nie pomoze, ani nikomu - jedyne co to rodzicom i spoleczenstwu na zlosc robia. no tak - ale takie sa wlasnie trolle.hmm... cos w tym musi byc :eek: nie wiem - to taka metafora z mojej strony ale fakt jest taki, ze ciezko wygrac z kims, kto nie ma jasno zalozonych zasad.z kims kto nie stosuje zadnych zasad. i tak wlasnie wychowuja potem te dzieci - bez zasad, bez niczego konkretnego, czego to biedne dziecko mogloby sie zlapac i potem wyrasta takie fiu bzdziu - nie wiadomo co. ah koncze bo moja zlosc na takie cos nie zna granic. jak to gdzies przeczytalam - w kazdym RAJU musi byc WAZ :-p

PS. w razie co przepraszam za chaos w wypowiedzi.
 
A te krowy to ekologicznie u nich chowane? czy na jakichs udziwnionych paszach? pewnie lepiej do mniejszego gospodarstwa sie zglosic co? moje dziecko akurat przyzwyczajone do krowiego mleka, ale od takiej krowy co to od rana do nocy na swiezej trawce stoi :-D zima tylko gorsze to mleko ale dajemy jakos rade.
 
Jesli chodzi o te krowy to z tego co zaobserwowalam to latem sa caly dzien na trawce a zima to chyba jak wszystkie krowy trawki swiezeje to one nie maja,ale mleko o niebo lepsze niz w sklepie.:-)

Ja z tego co zaobserwowalam z BV to niczego dziecku nie mozesz zakazac ale mozesz je naprowadzc na poprawne dzialanie np:nie bij brata !!! tak forma jest zla fajnie by bylo jak bys powiedziala fajnie by bylo jak bys nie bila brata to jest poprawna wypowiedz jak na BV.zero krzyku podniesonego tonu glosu itp:a zglosc do BV ze cos jest nie tak to robia to najczesciej sasiedzi,bo cos tam widzieli albo slyszeli......
 
No wlasnie!! najgorzej jak sie komus nie spodobasz albo nie daj boze cos zrobisz nie po ich mysli... masakra. ale zazdrosc i zawisc sasiadow znana tez jest z PL :tak: niestety.... wszedzie sa takie cholery.
 
Witajcie,tak od prau dni slonko ale i deszcz ale to i dobrze spluka ten snieg na ktory juz nie moge patrzec....:-).mam nadzieje ze to juz koniec zimy:rofl2::rofl2::rofl2::-).
 
hej
elwira ja bym się nie łudziła :tak: , w tamtym roku u nas śnieg był do kwietnia :szok: , pare dni wiosny i pare zimy i tak w kółko , więc się teraz nawet nie łudze choc fajnie się będzie tak miło rozczarować ;-)
 
reklama
U nas za oknem wydaje sie wiosna - zielono i slonce grzeje ale jak sie wyjdzie na dwor to mrozny wiatr wieje... uhm. no i tez snieg zapowiadaja :D ale kwiecien juz za miesiac :) wiec niedlugo i tak pozegnamy mrozy - czy u was czy u nas :) btw - jak w Norwegii obchodza Wielkanoc? w ogole obchodza?
 
Do góry