reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

Bardzo chetnie :) Ja praktycznie zawsze jestem wolna :) Mój maly ma 4 miesiace :)
Pozdrawiam
super!..bedziemy w kontakcie - jak cos moj nr gg 7084872 Dorka:)

Pandorko- jestes po cc- i w krotkim czasie zaszlas ponownie w ciaze, powiedz mi- nie bylo przeciwskazan?
pytam, bo jestem opo cc, nie planujemy teraz dzidziusia, ale....w razie w..wole wiedziec co i jak;)
 
reklama
Przeciwskazania były jak po każdej ciąży-"dajcie sobie około12m-cy na regenerację organizmu"- to słowa położnej, jednak po konsultacji z lekarzem przeciwskazań jako-takich nie było, ponieważ wie, ze o pierwszą ciążę staraliśmy się ponad 4,5 roku-sam stwierdził, że im szybciej zaczniemy starania tym większa jest szansa na drugiego dzidzia-udało się w 3 cyklu starań- ostrzegł mnie tylko, ze na 99% będzie kolejna cesarka ;-)
 
Dziewczyny mam takie pytanko do Was.Ponieważ tu nie robią usg w ostatnich tyg.ciąży ani nie ma badań ginekologicznych to skąd położna wie np.ile waży dziecko i czy nie ma przypadkiem rozwarcia czy skracania się szyjki.Na każdej wizycie położna mierzy mój brzuch i na podstawie jakiejś skali zaznacza wymiary naszego bobaska.Ostatnio(czyli 2tyg.temu)mały miał 2700g wagi i 34cm od głowy do pupy),tylko nie wiem czy to jest miarodajne.W PL ma się usg i wszystko można zmierzyć.Wiem że trochę chaotycznie napisałam,ale mam nadzieję że mnie zrozumiecie.
 
Dziewczyny mam takie pytanko do Was.Ponieważ tu nie robią usg w ostatnich tyg.ciąży ani nie ma badań ginekologicznych to skąd położna wie np.ile waży dziecko i czy nie ma przypadkiem rozwarcia czy skracania się szyjki.Na każdej wizycie położna mierzy mój brzuch i na podstawie jakiejś skali zaznacza wymiary naszego bobaska.Ostatnio(czyli 2tyg.temu)mały miał 2700g wagi i 34cm od głowy do pupy),tylko nie wiem czy to jest miarodajne.W PL ma się usg i wszystko można zmierzyć.Wiem że trochę chaotycznie napisałam,ale mam nadzieję że mnie zrozumiecie.

Położne nie okreslają wagi dziecka-może to na twoją prośbę oszacować lekarz konsultant- u mnie sprawdziło się dokładnie. Jeśli chodzi o skracanie się szyjki, czy rozwarcie, to po co to sprawdzac do terminu porodu? Jeśłi nie masz niepokojących cię dolegliwości to znaczy, że wszystko jest ok. Jeśłi bardzo zależy Ci na USG po 20 tyg. to można zrobić prywatnie- odpłatnie. Czasem myślę, że te wszystkie badania, które robią w PL to tylko przewrażliwiaja przyszłe matki.
 
U mnie polozna po macaniu brzucha i zmierzeniu go stwierdzila ze mala bedzie miala ponad 4kg. Oby sie mylila bo nie wyobrażam sobie rodzic takiego kloca.
A co do usg i pomiarów to tez nie sa miarodajne moj bratanek mial miec 3,5kg a wazyl zaledwie 2,5.
 
U mnie połozna powiedziała, ze się nie podejmie oszacowania wagi Filipa, bo się nie zna, ale zaraz poprosiła konsultant o oszacowanie i pani doktor powiedziała, że 4 kilo ;-) Filip ważył dokładnie tyle ;-)
 
Nie zagladalam ostatnio, bo mialam troche na glowie :) w sobote bylismy na sesji z brzuszkiem (jak juz beda fotki to sie pochwale), bardzo milo spedzony dzien (szczegolnie, ze rano bylam jeszcze u fryzjera, pozniej na manicure i makijazu). Powoli koncze prace.. zostalo mi 5 dni.. wiec wolno czas leci bo juz bym chciala leniuchowac :) Czuje sie dobrze, tylko troszke mnie kciuk pobolewa :/ bylam nawet u GP i jest to "zepol ciesni nadgarstka" podobno czesto spotkanme w ciazy i samo ma przejsc.. oby!

pandorka i Madzia737, dziekuje wam bardzo za info o szczepionkach! My we wrzesniu przyszlego roku wrocimy tu na conajmniej 3 miesiace z maluchem (musze wrocic po maciezynskim do pracy, zeby w czasie maciezynskiego dostawac z mojej firmy dodatkowe pieniazki), wiec moge dokonczyc szczepienia te po 1 roku zycia tutaj.. w takim tazie wychodzi na to, ze musielibysmy zostac w Anglii 4 miesiace po narodzinach.. ehh taki mi sie do PL spieszy.. ale bezsensu kombinowac z tymi szczepieniami.. :/

Madzia737, za info o torbie do szpitala tez dziekuje :) wzielam juz liste z ST Marys na zajeciach szkoly rodzenia (jak ktos chce to moge zeskanowac).

crearedbylove, ja bylam jeden raz i za wizyte + USG placilam 100f, w tej polskiej klinice w centrum - private Medical Centre (przez tel pani powiedziala ze USG 50f, a ze to byl poczatek ciazy to musialo byc dopochwowe wiec oczywiste ze zajrzal przy okazji, a wywiad przeprowadzil mimo, ze wiedzial ze to mialo byc tylko USG.. wiec myslelismy ze placimy 50, a panie w recepcji strasznie oburzone byly, ze przeciez WIZYTA BYLA TEZ I TO RAZEM JEST 100f!!!! - bardoz niemile zreszta, mimo, ze bez spierania sie zaplacilismy).

Rusia, bardzo chetnie :) moze podpatrze jak sie pielegnuje chlopczyka? :) Ja jeszcze ten tydzien caly pracuje, ale pozniej juz mam wolne to mozemy sie spotkac :) odezwe sie na prv w przyszlym tyg :) albo na gg bo wlasnie doczytalam twoj nr gg w innym poscie :)

malinka222, mnie tez takie mysli mecza, czy aby wszystko ok, USG zrobilismy prywatnie 4d na pamiatke, a przy okazji dowiedzialam sie ze z malym ok i ile wazy. Dobrze sie czuje, wiec mam nadzieje, ze wszystko jest ok. Tlumacze sobie, ze wszystkie Angielki maja tak prowadzone ciaze i nawet nie wiedza ze u nas w PL tyle badan i jest ok.. a do tego moja kolezanka z pracy ma zagrozona ciaze i widze ze nie lekcewaza jej problemow, wiec widocznie moja jest ok, skoro nie mam nic ponad norme (w sensie badan). A co do ulozenia malucha, to polozna powiedziala, ze jak pod koniec wyczuje, ze zle lezy to wysle mnie na USG.
 
reklama
Dzięki dziewczyny za Wasze odpowiedzi.Dwa tygodnie temu według pomiarów brzuszka nasz synek ma 34cm od głowy do pupy i waży ok.2700g.W czwartek mam kolejną wizytę.Ciekawe jak tam nasz maluszek podrósł.Ostatnio się dowiedziałam że znajoma straciła dziecko pod koniec 8 miesiąca i tak się zestresowałam że zaopatrzyłam się w aparat Dopplera żeby podsłuchiwać naszego maluszka co jakiś czas.Zazwyczaj ładnie się porusza,więc nie panikuję,ale jak się słabiej rusza to się podłączam i jest ok.Serce ma jak dzwon:-)
 
Do góry