reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Limerick

reklama
Hejka. Welcome back:) Powrotny lot juz nie byl tak przyjemny jak do Pl. Maly troszke spa, potem marudzil, a potem to juz sie rozplakal na calego...przez ten pobyt calkiem sie poprzestawial. Wczoraj to caly wieczor plakal ale to chyba byla kolka. Dobrze ze mezusz go nosil bo jak juz zaczelam troszke w domu pracowac wieczorami. Przed swietami dziewczyny mi sie rozdzwonily:-). Dzis juz obylo sie bez placzu tylko ze zasnal dopiero po 20:00. Tez taka maruda ostatnio z niego. Musze mu zagladanc ,moze tam tez jakis zabek idzie:)
Witaj na irlandzkiej ziemi! Becia ja nie wiedzilam ze ty na swita wracasz.A tu prosze, znow wsystkie w komplecie.
Moj Max do tej pory po przyjezdzie z Pl dochodzi do siebie, zresza ja tez.Zawsze zmiana klimatu, tyleludzi w kolo, kazdy chce pogadac, ponosic eh..


Gosiu z tą skazą to nie jest taka łatwa sprawa, dość ciężko to zdiagnozować , lekarze często na wyrost dają diagnozę:alergia. Myśmy mieli mądrą lekarkę i doszliśmy razem z nią do sedna problemu metodą prób i błędów.Na buzi też miała te chrostki, oprócz tego takie łuski na całej główce, w zgięciach kolan i łokci. Ja piersią karmiłam 2 tygodnie tylko, a problemy zaczęły się , kiedy przeszłam na butlę. Od razu kło[poty z trawieniem , twarde kupki, bóle brzuszka, niespokojna była...A potem pojawiłA się ta wysypka.
Jestem dobrej myśli, bo od kilku dni podaję jej Aptamil zmieszany z tym jej mleczkiem dla alergików i bardzo dobrze to toleruje:-) będę powoli przestawiać na sam Aptamil-ona uwielbia to mleczko!
Gosiu, a ile ma ten mały? I jak długo to trwa?
ja bym na jej miejscu wyeliminowala produkty mleczne z diety i obserwowała, co będzie.

I tak tez robi.Ale martwi sie bo maly caly czas placze i malo spi.Tak pytam bo byla u niej kolezanka, ktora tez ma dziecko ze skaza, i odrazu zauwazyla ze cos jest nie tak,wiec pytam jeszce ciebie.Maly ma 3 tygodnie.Ona karmi piesia ale dokarmia na noc aptamilem.
cześć dziewczynki:-)
aga napisz , co jadłaś hihi, ja uwielbiam gadać o jedzeniu!:zawstydzona/y::-D

Lasuch!:-D
Doobra ide [piec pasztet, i ciasto.dzis jedno jutro dwa.O!
 
Gosia, skoro ona dokarmia Aptamilem, to musiałaby też ten Aptamil odstawić, bo inaczej się nie przekona...Ale to już musi z pediatrą skonsultować, moze doradzi jej jakis preparat mlekozastępczy, może sojowe mleczko?...
 
aine juz ci pisze co jedlismy....
na przystawke krewetki na salacie z jakim sosem(zjadlam tylko salate heheheh bo nienawidze krewetek)
danie glowne to pieczony udziec jagniecy z rozmarynem do tego pieczone ziemniaki,slodkie tluczone ziemniak i gotowana marchewka i pietruszka....pyszny sosik z octem balsamicznym i galaretka z czerwonych porzeczek,sos mietowy,....
na deser byla tarta jablkowa z lodami waniliowymi.....
no do tego jeszcze czerwone i biale wino,piwo i beyleys mietowy czy jak to tam sie pisze.....
ja oczywiscie nie pilam nic procz wody mineralnej:)):) zreszta nigdy nie pije wiec to nie jest dla mnie problem...
noooo.....i wrocilismy o 22-30 bo dziewczyny same w domu byly:):):)
 
Ania dzieki, przekaze info kolezance.
Aga same pysznosci.Ja krewetki lubie ale zadko jadam bo sama nie za bardzo umiem sie z nimi obchodzic.Ty chyba nie powinnas w ciazy jest owocow moza moze dobrze ze nie jadlas.
A ja chwile musze odsapnac.Upieklam babke makowa, nie wiem jeszcze czy dobra bo cos mi sie margaryna nie chciala dobrze rozmiksowac ale wyklada smakowice.Rosol dla dziecka ugotowalam, dla nas obiad tez gotowy, wszystko do pasztetu tez posmarzone tylko teraz zmielic, doprawic i do pieca.
Musiala usmazyc watrobke.Nie cierpie jej smarzuc bo smierdzi w calej chalupie i ja smierdze jak potem takim bleee.Bede musiala sie wykapac.
Dziecko moje dostalo na pdczepke troche moih gawo, lyzek i foremek i siedzi cicho i gotuje.Kucharz maly mi rosnie mowie wam dziewczyny!
Jak skoncze pojde lulac chyba bo nie moglam dzis do 4 rano zasnac i teraz mnie lapie spiuta.Moj maz tez nie mogla spac..Ciekawe, pelni nie bylo..
 
Gosia no jak oboje nie mogliście zasnąć, to na bank zew natury się odezwał hihi:-D natura chciała przekazać komunikat:akcja prokreacja hahahaha

a ja sprzątam i sprzątam, robię sałatki , gotuję, ale moja mała gosposia za mną ze szmatą lata i nic zrobić nie da:-D wyrywa mi ścierki, łapie za płyny do mycia, mówię Wam:D teraz położyłam ją spać, ale słyszę, że wariuje hehe.

a krewetek po prostu nienawidzę, mam po nich odruch wymiotny!!
 
Hej! Normalnie brak mi sił, Oliwka jest taka marudna, że jeju :dry:... Mąż w pracy, więc na polu bitwy tylko ja! W buźce żadnych zmian, więc to chyba tylko czarny tydzień...
Kurczaczki, jak tak czytam jak się szykujecie do świąt to aż mi głupio - mnie to wszystko jakoś nie kręci :-(! Kiedyś, jak byłam młodsza i chodziliśmy to babci na rodzinną wigilię to było magicznie, ale teraz, hm :baffled:... Bardziej kojarzy mi się ten czas z nerwami, niedomówieniami i kłótniami... Smutne, co? Ale nic to! Tak czy siak wybieram się na "rodzinne święta" do Dublina, do siostry! Niestety cos czuję, że podróż będzie ciężka, bo jedziemy autobusem i to wieczorkiem, nie wiem jak Oliwka to wytrzyma, ech... Zobaczymy! Póki co próbuję od godziny ją uśpić i jakoś mi nie wychodzi...
 
Dziewczynki kochane postaram sie jeszcze wpasc ale jutro mega dzien takze i dla was.Ostatnie przygotowania.Jesli jednak nie uda mi sie wpasc zycze Wam wszystkim Wesolych i pogodnych Swiat.Zeby te swieta byly rowniez dla was niezapomniane..
 
reklama
santaandfriendsminiky2.gif


Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy pięknej sposobności my życzymy Wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było...

A tak mnie coś naszło po wpisie Gastone :-p, hihi! Pozdrawiam i słodkich snów życzę :-)

Aha, dziewczyny, pomóżcie mi zaspokoić ciekawość mojego męża i podpowiedzcie w którym miesiącu można dać dzieciaczkowi biszkopcika albo chrupka kukurydzianego? Męczy mnie ciągle tymi pytaniam, więc w końcu obiecałam mu Was, doświadczone mamy, zapytać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry