reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Dzień dobry dziewczynki:-)
beatka, szczęśliwego pobytu w Polsce:-)
Kasiu, ja też gapa nie zauważyłam-serdeczne gratulacje, zdrowia dla Ciebie i Dzidzi!!!:-)

A moja mała dziś wstała o 12:00:szok: No ale za to w nocy biedactwo płakało, więc wzięliśmy ją do naszego łóżka. Wyszłam na chwilę do łazienki, a ona spała głęboko obok Rafała, nagle słyszę jakiś huk, lecę do sypialni a mała płacze i leży na podłodze, biedactwo:-( już wiele razy tak spała obok tatusia i nic, dopiero wczoraj! w ogóle to obawiam się, czy ona nie lunatykuje, bo czasem siada w nocy w łóżeczku i śpi tak na siedząco! najważniejsze, że nic się nie stało, obudziła się wesoła i w nastroju do łobuzowania:-)

dziewczyny ja dziś pierwszy raz w życiu robię gołąbki! szukam przepisu w necie, ale każdy inny, może wy macie jakieś fajne;) Aga, niedawno robiłas:) zapodaj w wolnej chwili. Najbardziej mnie przeraża to gotowanie kapusty i zwijanie ich! no i nie wiem, jakie mięso do nich dodac!teściowa mowi :"kup od szynki albo karczek"-taaa, ale jak to się tutaj nazywa hihih. Kupiłam zwykłe lion chops czy jakos tak, wygląda jak mięso na schabowe:-D
 
reklama
aine ja kupuje zwykle mielone mieso.....albo mielone z indyka lub kurczaka.....smaze cebulke i pieczarki i daje do miesa.... dodaje tez ryz....jak mam czas to gotuje(choc niektorzy tego nie robia) albo wrzucam taki z opakowania gotowy co sie 2 minuty w mikrofali gotuje,potem wszystko dokladnie mieszam i doprawiam wedle uznania...
a kapuste to najlepiej wyciac glab i wrzucic na wrzatek i parzyc...jak licie zaczna sie dac obierac to zdejmuje po kolei....jak wystygna to wycinam dodtakowo tego duzego nerwa na srodku liscia zeby nie byly twarde......ja rozkladam wszystkie liscie na blacie a potem wkladam nadzienie dzieki temu wszedzie mam rowno:) potem zawijam....najpierw zwijasz boki liscia a potem reszte:):):) ja gotuje je w wodzie z vegetta a jak juz sa dobre to zalewam sosem pomidowowym.....albo czasm jemy z ketchupem....:):):) to moj sposob robienia:)
 
Ja robie podobnie tylko ja zamiast gotowac normalnie w wodzie uzywam swojego parownika.To jest wygoda bo niemusze sta i pilnowac czy sie przypali, wykipi i takie tam.Nastawiam sobie na 40 minut i gotowe.Miesko tez uzywam mielone, ryzyk i cebulka.Do tego robie osobno sosik opomidorowy ze smietanka.Mniam Ania ale mi smaka narobilas! tylko ze nie mam czasu ich zrobic bo przeciez te nieszczesne pierogi musze robic.MEGAN pytalam sie juz raz ciebie o paszteciki czy kieszonki nie wiem co ty tam robilas.chce wykorzysac farsz z pieogow z grzybami.Dawaj bo czas mnie nagli utro bede robic!!!!
Kasia moderatorko gratulacje.Te ciaze chyba naprawde zarazliwe.Ania zarazamy sie?;-)
 
a na jak długo dajesz do tej mikrofali?
zastanawiam się też, czy nie można jej po prostu w parowarze podgotować...
hehe, wątek kulinarny się rozwija:-)
 
Aniu śliczne nowe zdjęcie!!i starajcie się Ty i Gosia,bo kiedy będziecie niańczyć drugie??na starość??
Gosiu przepraszam za te krokiety,ale ja ostatnio taki zamot jestem!!!
co do farszu,to ja robie normalnie bigos i zawsze wtedy mam 2 dania(bigos i krokiety)
smaże naleśniki,ale staram się bardzo cieniutkie!!!
z bigosu wyciągam tylko kiełbasę, zawijam w letnie naleśniki!!jak ostygną już moczę w jajku optaczam w bułce i na patelnie!!!
co do zamrażania,to ja je zawsze podsmażam najpierw,ale nie tak mocno jak te które daje odrazu do jedznia!!!
moja mama za to zamraża bez panierki!!!i pózniej tylko moczy w jajku i bułce i tyle!!!!!
 
reklama
Do góry