reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

a widzisz jaka róznica jest między Damianem a Oliwką??:-) rok i 8 miesiecy:tak:miałam kupe roboty a nawet nie czułam ze w ciąży jestem ale tez z Damianem było mi cięzko pod koniec to moze chłop będzie co:confused::-)

No wlasnie się przyglądnęłam suwaczkom :-)! No ja mam taką cichą nadzieję, że to będzie facio tym razem, ale zobaczymy co życie przyniesie... Nie nastawiam się w każdym razie - nadal twierdzę, że najważniejsze żeby zdrowe było ;-)

Krycha-oby dolegliwości były przejściowe:)

Oby, oby, bo nie czuję się z tym najlepiej :baffled:! Tak czy siak jeszcze niecałe pół roku i na pewno ustąpią :-D:-D:-D:-D i pewnie zaczną się inne :sorry2:...

Węża mi dziś wcześniej ściągnęli do pracy, a co za tym idzie i wcześniej wróci, po 20.00 :-). Zupkę pomidorową właśnie nastawiłam, drugie danie mam z wczoraj, tylko pyry ugotwać, więc jest gites. Nawet już doprowadziłam chatę do stanu używalności po weekendzie :-p. No to lecę poprzytulać się teraz troszkę do Oliwci, bo widzę, że ząbki Ją męczą, oj męczą... Marudna taka, ech...



EDIT: No i po przytulaniu. Młoda mi zansęła na kanapie jak pisałam posta :szok::szok::blink::blink:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam mile panie.Ja zwloki dzisaj.Albo sie zatrulam czyms albo zalapalam wirucha od Mania.Narzie z kibelka nie schodze i mam straszne torsjena wymioty le nie wymiotowalam jeszcze.Jak nie urok to sraczka..
Krycha ja z Maniem czulam sie jak motyl .Pod koniec 9miesiaca,2 tyg przed urodzeniem po klifach latalam z rodzicami.Maniek nie mial calego 2500.a teraz ? Looo matko !Ledwo sie ruszam ,pojde troche na zakupy a potem musze lezec bo nie mam sily. Brzuch mnie ciagnie jakbym brzuszki robila caly dzien.Widac ze regoly nie ma.
 
to jednak to z wagą chyba sie sprawdzi :) ze będzie duży synek :D a gastone ja ci sie nie dziwie w końcu to podwójny ciężar :)
 
Witam mile panie.Ja zwloki dzisaj.Albo sie zatrulam czyms albo zalapalam wirucha od Mania.Narzie z kibelka nie schodze i mam straszne torsjena wymioty le nie wymiotowalam jeszcze.Jak nie urok to sraczka..
Krycha ja z Maniem czulam sie jak motyl .Pod koniec 9miesiaca,2 tyg przed urodzeniem po klifach latalam z rodzicami.Maniek nie mial calego 2500.a teraz ? Looo matko !Ledwo sie ruszam ,pojde troche na zakupy a potem musze lezec bo nie mam sily. Brzuch mnie ciagnie jakbym brzuszki robila caly dzien.Widac ze regoly nie ma.

Oj, całkiem możliwe, że podłapałaś Młodego to paskudztwo... Mam nadzieję, że szybko Ci przejdzie :tak::tak::tak:... I wcale się nie dziwię, że Ci już ciężko, jak ja mam takie problemy, a z jednym Maleństwem w ciąży jestem, to Tobie napewno jest dużo ciężej...

to jednak to z wagą chyba sie sprawdzi :) ze będzie duży synek :D a gastone ja ci sie nie dziwie w końcu to podwójny ciężar :)

:szok::szok::szok: Ty mi lepiej nie kracz ;-)... Zdecydowanie wolę powtórkę z rozrywki :tak::-):-D
 
Witam mamuśki:-):-):-):-)

Krycha- Raczej tak jest ze każde następne dzieciątko jest większe od poprzedniego. Tak wiec pewnie i tak bedzie u Ciebie.
Generalnie to " wielkie " dzieci rodzicie dziewczyny;-);-):-)
Mój Maurycy miał-3820g
Mikołaj miał- 4200g
Maja miała- 4260g
Maxymilian- 4 kg
co prawda Maxio jest mniejszy niż Majka czy Miki, ale idac tezą , pilnowałam sie aby " Goliata" nie urodzić;-):-), no io całe szczescie sie udało, choć i tak łatwo nie było;-):tak::-)

Teraz z reala troche.
Byłam dziś z Maxem u lekarza, bo jednak czwarty dzień biegunki, to zawiele. No i koleżanka podpowiedziała mi ze taki buziol zaczerwieniony , to moze być stan zapalny jamy ustnej [ bo taki mu sie zaczerwienił w środku] no wiec młodego do autka i do lekarza, a pan doktor mówi, ze chłop jak dab, ze nic mu nie jest . że nawet jak mu coś było, to juz po ptokach, że z każdym dniem będzie lepiej. na to on że " no zobacz że chłopak żywy i ześki, " na to ja że chyba raczej nie,{ przelewał mi sie przez ręce] a on że nie jest żle ze mi antybiotyku nie da, ja mu mówie ze to chyba dobrtze że pod antybiotyk nie podlega, na to on ze chyba tak?:nerd::szok:;-)kurde, z dupą w nocy łatwiej sie dogadać niż z tym gościem. ahh... koniec marudzenia ide do Maxiolka mojego.
Narazie foremki:-):-):-)
 
Mikimauro,moze tez ma tego virucha co Max? Max co prawdaantybiotyk dostal ale na gardlo bo dodtkowo zlapalo go silne przeziebienie.Ale antybiotyk niestety wyzyguje i przestalam mu dawac bo go nie toleruje.No a ja chcialm oznajmic ze jednak zalapalm od niego to swinstwo bo oprocz biegunki zczelm zwracac.Kurcze ciagle cos sie do mnie przyplatuje...Raczej virus nie grozny dla maluszkow ale na wszelki wypadek czekam na telefon od swojego lekarza..
 
a to akurat sie nie sprawdza bo pierwszy syn miał 2700 a druga córa 2500 i to 2 tygodnie po czasie :)
to nie jest regułą, ale tak jest statystycznie
cyt:
Wzrost i waga noworodka

Iwona Pawlak
Oto noworodki: obok drobniutkiego noworodka leży dziecko kilo cięższe i sporo dłuższe. Dziwne. Wcale nie. Nawet takie dzieci różnią się od siebie, tak samo jak dorośli.
3380.jpg




Powiedzmy to od razu, na wypadek, gdybyś zastanawiała się, czy twoje dziecko jest za małe czy za duże. Noworodek wzorcowy nie istnieje. Średnia masa urodzeniowa dla polskich dzieci mieści się między 3250 a 3400 g, średnia długość ciała to około 50 cm. Chłopcy bywają ciężsi od dziewczynek o około 250 g i są o mniej więcej 5 procent dłużsi. Gdy noworodek waży mniej lub 2500 g, mówi się, że ma małą wagę urodzeniową.

Ale zdarza się też, że na świat przychodzą dzieci, których waga dorównuje tej, jaką osiągają dopiero półroczne niemowlęta, czyli np. 7 kg. W księdze rekordów Guinessa odnotowano nawet urodzenie dziecka o wadze 10 kg! Takie gigantyczne noworodki nie są zwykle całkiem zdrowe.

Noworodek przejmuje cechy po swoich rodzicach
O tym, jak duże lub małe urodzi się dziecko, decydują przede wszystkim cechy rodziców. Jednak wiele cech, w tym również wzrost, dziedziczymy po wcześniejszych pokoleniach. Od kilkudziesięciu lat istnieje także zjawisko przyspieszonego wzrastania i rozwoju kolejnych pokoleń, zwane akceleracją.
Jak należy traktować to, co jest zapisane w genach. To prawda, że niscy ludzie mają zwykle małe dzieci, a wysocy „przekazują” swój słuszny wzrost po-tomstwu. Jednak niektóre choroby przyszłej mamy, jej niewłaściwe odżywianie w ciąży, palenie papierosów, picie dużych ilości napojów z kofeiną (to nie tylko kawa, ale też herbata, napoje energetyzujące czy cola) mogą sprawić, że dziecko, które ma duży potencjał, przyjdzie na świat z niedowagą. Mniejsze są również noworodki z ciąż mnogich. Wiele wskazuje, że do małej wagi noworodka przyczyniają się hormony stresu powstające w organizmie kobiety. Zaś urodzenie ponadczterokilogramowego bobasa może wymagać zrobienia badań mamie. Zdarza się też, że w danej rodzinie po prostu rodzą się duże dzieci, a w dodatku każde kolejne bywa cięższe od poprzedniego.

cały artykul- Noworodek - artykuł
 
Wiesz gastone też tak myślałam, ale chyba jednak nie. Maxowi wyrżnoł sie ząb, miał w środku mega czerwoną buzie, ale nie gardło czy migdałki, tylko język i policzki. Myślałam ze to pleśniawki, ale nie, jestem pewna. Wydaje mi sie ze miał zapalenie jamy ustnej jednocześnie z ząbkowaniem. Dzisiaj pozostała juz tylko biegunka, tak więc my juz kończymy te katusze.
Zdrówka dla Ciebie, fasolek i Maxa
:tak::tak::tak::-)
 
reklama
Dzien doberek:-)
Pogoda sliczniutka:tak: a my wlasnie ze spacerku wrocilysmy.....no tak nie do konca nawet ,bo siedze przed domem , Maya jeszcze sobie spi:tak:
Kawke juz w miedzyczasie wypilam ,a za troche do szkoly odebrac i znow spacerek:)

Pozdrawiam


a co do wagi to moje wszystkie dziewczyny srednio okolo 3500 mialy:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry