reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Jaka tu cisza:)...a teraz tak. Mam kilka konkretnych pytan w sparwie paszportu i licze na wasza pomoc bo z moich wyliczen wynika ze powinnam sie wyrobic z paszportem do dnia ktory planuje ale musze wyslac formularz w pn wiec nie ma mowy na jakies bledy w formularzu dlatego pytam: 1. Czy rodzice tez dolaczaja swoj akt urodzenia?
2. Podpisy rodzicow sa skladane w obecnosci np. gardzisty,tak? 3. W jednej sekcji jest mowa o swiadku ktory poswiadcza ze nas zna. czy to musi byc tez np gardzista czy gp itp czy po prostu zwykla osoba ktora nas zna i to poswiadcza? 4. Czy dolaczaliscie akt slubu?
Strasznie jest to dla mnie wazne bo okazalo sie ze musze jechac do pl i nie mam czasu na bledy w formularzu wiec bylabym wdzieczna za odp.:-)
 
reklama
Jaka tu cisza:)...a teraz tak. Mam kilka konkretnych pytan w sparwie paszportu i licze na wasza pomoc bo z moich wyliczen wynika ze powinnam sie wyrobic z paszportem do dnia ktory planuje ale musze wyslac formularz w pn wiec nie ma mowy na jakies bledy w formularzu dlatego pytam: 1. Czy rodzice tez dolaczaja swoj akt urodzenia?
2. Podpisy rodzicow sa skladane w obecnosci np. gardzisty,tak? 3. W jednej sekcji jest mowa o swiadku ktory poswiadcza ze nas zna. czy to musi byc tez np gardzista czy gp itp czy po prostu zwykla osoba ktora nas zna i to poswiadcza? 4. Czy dolaczaliscie akt slubu?
Strasznie jest to dla mnie wazne bo okazalo sie ze musze jechac do pl i nie mam czasu na bledy w formularzu wiec bylabym wdzieczna za odp.:-)


Beata to moze ja ci pomoge;-)
1.Nie potrzebny jest akt urodzenia rodzicow bo musisz wyslac albo paszporty,albo dowody.
2.Podpisy przy gardzie.
3.U nas poswiadczal to gardziasz, a na tym zalaczniku A,musi byc podpis kogos innego niz gardy,np gp i wy podpis tez skladacie przy tej osobie.
4.Akt slubu dolaczylam tez.
chyba to wszystko jak by co to pytaj;-)pozdrawiam
 
Pomoglas!:-) tylko kurcze maz pracuje w tygodniu do wieczora i ciezko bedzie zalatwic tego swiadka wieczorem a w zasadzie to raczej niemozliwe.no bo gp to przeciez w ciagu dnia urzeduje czy np nauczyciel czy dyrektor w szkole. A to glownie na meza idzie bo on ma dokumenty poswiadczajace pobyt tutaj 3 lata. Na garde to mozemy sobie podjechac jutro czy w niedziele no ale mozwisz ze to musi byc inny swiadek na formularzu i inny na deklaracji A ?
 
hej dziewczyny, ciesze sie, że tak dużo sie tu dzieje.Ja przyjechałam do limerick z dwu letnim synkiem dwa miesiące temu i mam pytanie- czy są tu może mamy, które mieszkają na casteltroy albo w new castle west(bo jeszcze dokładnie nie wiem gdzie wynajmiemy mieszkanie) narazie mieszkam przejściowo właśnie na casteltroy.:-)
 
Dzień dobry!!! Udało mi się znów do Was zajrzeć, hehe... Wczoraj zaczął padać śnieg i tak zostało do dziś - biało wszędzie jak w ... zimie :rofl2:!!!

Pomoglas!:-) tylko kurcze maz pracuje w tygodniu do wieczora i ciezko bedzie zalatwic tego swiadka wieczorem a w zasadzie to raczej niemozliwe.no bo gp to przeciez w ciagu dnia urzeduje czy np nauczyciel czy dyrektor w szkole. A to glownie na meza idzie bo on ma dokumenty poswiadczajace pobyt tutaj 3 lata. Na garde to mozemy sobie podjechac jutro czy w niedziele no ale mozwisz ze to musi byc inny swiadek na formularzu i inny na deklaracji A ?

Dokładnie tak samo powysyłaliśmy jak Niunia12a, a jeśli chodzi o świadka, to mój mąż to jakoś załatwił w pracy, że poświadczyli choć ja podpisywałam się w domu! A może ksiądz mógłby się podpisać jako świadek :confused:???

Anula000, witaj w naszych szeregach :tak:! Ja, niestety, z centrum jestem, ale często tu zaglądam (tylko przez najbliższy czas nie bardzo mi to wyjdzie, bo w Polsce się goszczę, hehe).

Znikam mamusie, udanego weekendu, pozdrawiam, papatki :sorry2:
 
witam w sobotni poranek :) anula ja nie mieszkam na casteltroy...ale napewno ktos stamtad sie znajdzie :)
kurcze juz sie nie moge doczekac wyjazdu do polski :) nareszcie bede mogla sie wyspac i odpoczac troszku od malego :) jak wracamy to domi jest rozchwytywany i rozpieszczany na maxa :) a ja mam wreszcie czas dla siebie...no i nadrabiam zaleglosci w imprezowaniu hehee
 
Pomoglas!:-) tylko kurcze maz pracuje w tygodniu do wieczora i ciezko bedzie zalatwic tego swiadka wieczorem a w zasadzie to raczej niemozliwe.no bo gp to przeciez w ciagu dnia urzeduje czy np nauczyciel czy dyrektor w szkole. A to glownie na meza idzie bo on ma dokumenty poswiadczajace pobyt tutaj 3 lata. Na garde to mozemy sobie podjechac jutro czy w niedziele no ale mozwisz ze to musi byc inny swiadek na formularzu i inny na deklaracji A ?
Dokladnie musi byc inny,ale my zalatwialismy to tez w sobote tzn pojechalismy na garde i spytalam czy ktos pracuje w sobote kto moze to poswiadczyc i byl to jakis urzednik panstwowy cos takiego jak w polsce burmistrz albo cos:sorry2:moze idzcie zapytac na garde,mysle ze wam pomoga;-)Krycha ksiadz nie moze,bo musi byc ktos z panstwowki,a tego podpisu jestem pewna bo my wyslalismy pierwszy z podpisem gardziaza i po dwuch dniach przyszlo z powrotem i trzeba bylo szukac kogos ale mowi na gardzie beda wiedzieli gdzie szukac takiej osby
 
Ostatnia edycja:
cześć laseczki!
przeczytałam co się działo pod moją nieobecność i miło mi,że się martwiłyście!!
właśnie wylazłam ze szpitala ale nadal podwójna!
odeszły mi wody(standard u mnie)ale w sumie bez zmian...napisze coś więcej jak znajdę podłogę u nas w domu,bo wygląda jak po wojnie no i jeszcze muszę wejść odmoczyć się w wannie!!
bynajmniej wypuścili mnie ze szpitala,aby zaczeła się akcja porodowa!!
buziaczki dla Was
 
Czesc dziewuszki.Beatka ja sie dolaczam do odpowiedzi dziewczyn.
Krycha ciesze sie ze zagladasz do nas.A tak przy okazji twoja corcia jest przeslodka!!!
No i witam kolejna forumowiczke.!! A ja dopiero usiadlam na tylek bo w domu sajgon, bo lepilam pierogi a dziecko robilo co chcialo..
Ide teraz podac obiadek mojemu mezowi.Milej niedzieli !!!!
a oczywiscie Megan nareszcie sie pojawilas!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
mam pytanie- czy są tu może mamy, które mieszkają na casteltroy albo w new castle west(bo jeszcze dokładnie nie wiem gdzie wynajmiemy mieszkanie) narazie mieszkam przejściowo właśnie na casteltroy.:-)

hej:) ja jestem z Annacotty, chociaż już sama zgłupiałam:-D częśc oficjalnej korespondencji do nas jest zaadresowana :Annacotty, Castletroy:-D nic z tego nie rozumiem. W każdym razie mieszkamy pewnie gdzieś blisko siebie. Póki pamiętam-serdecznie polecam lekarza, który właśnie na Castletroy przyjmuje! mnie go poleciła też kobietka z tego forum;-) Jeśli nie wybrałaś jeszcze gp, a potrzebujesz namiarów, to uderzaj do mnie albo do Agi:-)mam nadzieję, że się tu zadomowisz, atmosfera jest super!
MEGAN!!! fajnie, ze się zjawiłaś w końcu!! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry