reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
kochana z Ciebie ciotka!!
mam nadzieję,że powale na kolana!!
narazie mnie powala efekt zabaw mojej córci
wszystkie zabawki w livingroomie wygląda jakbym wogóle nie sprzątała!!
ale dzisiaj już chyba zamocno jestem zmęczona,więc zostawie na jutro tym bardziej,że nie mogę ululać tej mojej cholery
 
to ja mówie dobranoc...
dzień ogólnie nienajgorszy,choć mój Książe naraził się na moje typowo ciążowe nastroje!!chyba miał szczęście,że właściwie cały dzień spędził w pracy!!!
teraz każdy siedzi przed swoim kompem,ale i tak zaraz go wygonie do mycia butelek...bo ja mam z nim dobrze(butelki w domu myje tylko on)
skurcze standardowo nasilają się wieczorem i w sumie tak pobieżnie licząc to mam je co ok 2-3 min,ale są bardzo delikatne jeszcze(w porównaniu ze skurczami jakie są podczas porodu)niestety są już odczuwalne i dość mocno mnie to męczy!!!
do juterka
 
Dzień dobry :-D!!! Mroźno, ale słonecznie :-p... Gorąca herbatka do bardzo dobry pomysł :sorry2:... Miłego dnia, pozdrawiam, buźka ;-)
 
Witam i ja.Megan ja mam propozycje kulinarna.Indyk pieczony z pomaranczami i orzechami, podawany z sosem chrzanowym i swierymi pomaranczami.Uwielbiam te potrawe.To przepis mojej tesciowej i narawde sie sprawdza.Szykownie wyglada na polmisku i jak smakuje!!! Ja zawsze kupowalam indyka calego ale lepsza jest piers z indyka, bo w tej chwili latwiej dostepna.( Indyk jest o tyle fajniejszy ze napelnia sie go jeszcze jablkami i obklada bialymi kielbaskami, wiec tluszcz ktory sie wytapia nadaje smaku.)W zaleznosci ile osob bedziesz miala musisz kupic tyle mieska.Ja kupuje dwie duze piersi z indyka w aldiku i place za nie 10 euro za dwie.Piersi nacieram przyprawami (oliwa wymieszana z pieprzem, odrobina soli, oregano, bazylia, odrobine vegety i jakmasz ciut przyprawy do kurczka)Kroisz pomarancza razem ze skorka na plastry, ukladasz na brytwance i na ni kladziesz piersi.Na piersi kladzieszz troche masla i pare plsterkow pomaranczy.Obsypujesz wszystko mieszanka owocowa i do piekarnika.iekarnik 170 stopni, powolutku sobie pieczesz az miesko bedzie miekkie, podlewajac sokiem pomaranczowym zeby nie bylo za suche.
Po upieczeniu na polmisek wykladasz swierze pomarancze pokrojone w plastry ale juz bez skorki bo beda do zjedzenia, wykladasz pokrojona piers i dodajesz do ozdoby troche orzechow z pieczenia.Podajesz z sosem chrzanowy.Jesli nie masz swierzego chrzanu, moze byc ze sloiczka wymieszany z odrobina smietany, soli i drobno pokrojonym jablkiem.Do sosjerki sos z brytwanny.Do tego winko, najlepiej czerwone,polwytrawne entualnie rozowe.polecam carlo rosi californijskie .Do tego chlebek , mozesz na dodatek podac czerwona kapuste, ryz gotowany z odrobina ziol, ziemniaczki, kto co lubi.Samego indyka robi sie szybko, nie trzeba nic gotowac, lazic kolo tego.Wystarczy [odlewac go ladnie sikiem i polnowac by sie nie przypiekl.To wszytkoladnie wyglada na stole, indyk jest neutralny jak kazdy drob i napewno kazdemu bedzie smakowal.U mnie taka potrawe podaje sie zawsze w pierwszy dzien swiat, to juz taka tradycja, ale czasem podaje ja tez na jakies specjalne okazje.A przystawki.. jeszcze pomysle..
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry:-)
gastone aż mi ślinka pociekła, mniam!może się sama skuszę i takim cudeńkiem uraczę gości na wigilię...Będzie moja siostra z mężem:)już się nie mogę doczekać.
a wyobraźcie sobie, ze my dopiero w styczniu z Natalką jedziemy do PL, a moja mama dzwoni, ze już pampersy kupiła, nową kołderkę, proszek, płyn do płukania...no praktycznie cała wyprawka już czeka:-) tak się podjarała:-D
 
reklama
Witam. U mnie juz lista potraw jaki i zakupow przygotowana na sobotnia impreze. Dzis trzeba miesko zamowic co w piatek swieze odbiore:) a po reszte zakupow wyskocze wieczorem na spokojnie jak mezus wroci z pracy i maly zasnie.A wogole to musze sie wam pochwalic(oby nie zapeszyc:))ze Nico zasypia ok 19:00 i spi tak do okolo 3:00 karmienie i spanie i potem po nastepnych 2-3 godzinkach jezenie i spanie i znowu 2-3 godz spania wiec w zasadzie spi cala noc z malymi przerwami na jedzenie:tak:naprawde grzeczniutki jest. W dzien raczej drzemki sobie strzela ale czasem tez przykima ze 2 godz wiec naprawde nie moge narzekac. Tak wiec jak maly juz spi ,mam troszke czasu na plotki u znajomych czy spkojny seans filmowy:)...no to sie rozpisalam a czeka mnie jeszcze sprzatanie lazienek bo wczoraj przez caly dzien to tylko kuchnie zrobilam no ale lacznie z szorowaniem scian itd.:-)
 
Do góry