reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
natinke18 ja tez dawalam moje dzieci do przedszkola jak mialy 3 latka a dodam ze nie pracowalam. Wydaje mi sie ze otakt z rowiesnikami jest bardzo wazny w tym wieku i jak by nie bylo przedszkole oferuje roznego rodzaju gry,zabawy ,wycieczki inne rozrywki dla dzieci co napewno mu sie spodoba. Zreszta 3 godzinki dziennie to nie jest duzo wiec powinno byc ok:tak:
MrsRedhead zamierzam kupic tej mojej Klaudi photoshopa tylko ona mi mowi ze sa rozne rodzaje czy cos. Moglabys mi podac dokladna nazwe tego programu bo ja to troche nie w tym temacie jestem...:-)
 
Czesc dziewczynki.Ja wciaz cierpie z powodu @ i nie mam sily nic robic!:baffled: Maly rozrabia w najlepsze wszystkie zabawki powyrzucal z pudel i sam sie onie potyka.:rofl2:
Ciekawi mnie co sie dzieje z Sylwisko22.Moze cosik niedobrego z palcem..:no: Beatka a moze ktoregos dnie jak dzieciaki w szkole bedziesz miala ochoote wpasc na kawke:tak: zapraszam.Ja raczej do ciebie sie nie wybiore bo po pierwsze moje dziecko zdemolowalo by ci chate a po drugie wciaz czekam az sie doroie wlasnego auta.Narazie nie mozemy sprzedac zbednego, ktore sie kurzy i jest nie uzywane.Dla mnie za duze i za duzy silin (2litry) wiec nawet mi nie ubiezpiecza, moge tylko do 1.4:no:Pozdrawiam mamuski!AA no i zauwazylam ze zniknela juz dawno Kasiamaja i Magda, ktora zajrzala tu tylko raz i powiedziala ze sie krepuje:zawstydzona/y:
 
witam panie\!!
ja właśnie wróciłam z zakupów;kupiłam kilka pajacyków body i mase ciuszków dla susanaah!trochę jestem zła bo szafa pęka w szwach a ja jej ciągle coś dokupuje!!
samopoczucie dzisiaj niezłe mimo,że na tyłek usiąść nie mogę!!to chyba mnie zmobilizowało do zakupów,bo jakbym została w domu chodziłabym z miejsca na miejsce
a zakupy udały się dzięki mojemu zezowatemu szczęściu.......wracając z obolałą dupą do auta ze szpitala znalazłam 50 e hehe głupi ma zawsze szczęście
co do przedszkola...uważam,że jest to rewelacyjny pomysł!!powiedz jeszcze gdzie i ile biorą?
ja chciałam susanaah wysłać już dawno do żłobka bo koleżanki iryski wypowiadają się w samych superlatywach,zresztą Tobie te 3 godzinki też się przydadzą na spokojne obejrzenie filmu czy relaksującą kąpiel!!a może poprostu,żeby posiedzieć w ciszy i spokoju
ja małej jeszcze nie wysłałąm do żłobka,bo kiedy już miała iść okazało się,że ten z góry się nade mna zlitował i spełnił moje marzenie o 2 dziecku!!
bezsensem więc było,żeby małą wysyłać tym bardziej,że wtedy miała niespełna roczek!!
ale uwierzcie mi zażekam się i przyżekam więcej niż 6 miechów po porodzie w domu nie usiedzę i uciekam do pracy!!miłego dzionka życzę!!idę oglądać owoce moich zakupów
 
ja tez mówilam ze wróce do pracy :) a pozniej stwierdziłam ze gdybym miała oddac młodego do tego smierdzacego żłobka wolałabym go wozić przynajmniej do ennis ha. tu jest masakra...poprostu predzej wyniose sie do anglii niz mój syn (bez urazy) pojdzie do irlandzkiego złobka w mojej okolicy...wiec sobie w domu siedze...zwolnilam sie dopiero 2 miesiace temu wiec jeszcze sie delektuje :p
 
to dupowate są u Ciebie te żłobki!ja mieszkam nad jednym z nich i byłam też w środku!!jest porządeczek, kulturka, na 3 dzieci przypada jedna przedszkolanka!wychodzą z nimi na dwór a na dworze małpi gaj stworzony dla dzieci w odpowiednim wieku!
przy odbiorze dziecka dostajesz rozpiskę ile zjadło ile kup miało ile razy było przewinięte itd
przyznam szczerze,że w polsce takiego poziomu nie widziałam...
a co do mówienia o powrocie do pracy, może jestem wyrodną matką,ale ja sobie nie wyobrażam siedzieć w domu do ukończenia przez dzieci 5 lat(kiedy to idą do szkoły)!!i wiem co mówie bo przecież jestem mamą prawie 1,5 letniej córeczki!!
uważam,że macierzyństwo to cudowna sprawa,ale nie może w 100% mnie ograniczać, ja zawsze pracowałam i pracować będę!!najpierw na 1/2 etatu,pózniej się zobaczy!!
 
moj dzielny synek dał rade!przedszkolanka powiedziala,ze tylko troszeczke plakal i bylo mu smutno ale nie siedzial przy drzwiach i nie wyl za mna!!!jak ulga!!!pytam go czy jurtro tez idzie a on ''jasne ,ze tak'' wiec jest naprawde dobrze!nie potrzebnie panikowlam i chyba ja to bardziej przezywalam niz on!!a przedszkole jest 5min drogi ode mnie(dooradoyle) jest tam naprawde ładnie,panie mile,dzieci szczesliwe i mnustwo fajnych zabawek i plac zabaw....płace 200euro na miesiac,ale to jak pisallam tylko 4dni w tygodniu po 3h!a co do mojego relaksu gdy domi bedzie w przedszkolu to nie bardzo,bo ja sama zajmuje sie dziecmi : ),obecnie opiekuje sie jednym chlopcem...troche dziwne ,ze pilnuje obce dzieci a swoje daje do przedszkola,ale mi chodzilo o to,zeby on naprawde nie stal sie jakims mami synkiem i przebywal chociaz te kilka godzin z kims innym...no to tyle a i jesli któras mama szukala by opiekunki dla swojej pociechy to ja bardzo chetnie zajme sie maluszkiem :) to taka reklama na koniec :)))))))heehe
 
to ja mam bardzo poważne pytanie Natalka!!!!!
ja szukam opiekunki na jeden dzień narazie!!tylko to byłoby bez zapowiedzi,poprostu szukam kogoś ko zostanie mi z małą podczas porodu!!bo Książe chce uczestniczyć w narodzinach a opiekunkę na jeden dzień ciężko znalezć!!
 
reklama
Ja tez chetnie oddalabym Maxa do przedszkola nawet na dwie godzinki dziennie, moze w koncu zaczal by mowic!Ale nie wiem czy jest naprawde jakies przedszkole warte polecenia.Ostatnio slyszalam od kogos ze babaka w przedszkolu dala dzieciom pic wode z kranu potem dzieci podobno spedzily ponad tydzien w szpitalu.Ja jestem straszny cykor, powiem wam ze problem tkwi chyba we mnie.Ja poprostunielubie stracic choc na chwile z oka swojego dziecka, ale tez nie chce zeby byl mamisynkiem..
 
Do góry