reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Kasiu
to już nie długo.
Będzie dobrze,choć wiem,że łatwo się mówi.
A w jakim szpitalu będziesz miała zabieg to Cię odwiedzimy z Tosikiem,on napewno coś narozrabia to przynajmniej Cię rozśmieszy :tak:
 
reklama
Daysi bede miala w glenfild ale doktor mowil ze z rana o 7 zabieg pod narkoza a potem jak nic sie nie bedzie dzialo to wychodze ale to wiesz jak jest... dzieki kochana za mile slowa :* a Tosika to ja juz koniecznie musze poznac z moja mala hihi to nas dopiero rozbawia we dwoje :D rybki wtedy wszystkie zawalu dostana :D
 
Kochana Glefield to zaraz koło mnie.
Piechotą 15 min.
A akwarium wraz z przemeblowaniem w pokoju dziennym zostało zlikwidowane...
Rybki oddane do zoologicznego,akwarium i cały osprzęt czeka na nowy dom w garażu.
Antoś za bardzo dokazywał przy nim i za dużo było kłopotu.
Także szybko "wykończył" naszych współlokatorów...tak jak mówiłam :-D
Poprostu trzeba było się ich pozbyć :-D


Moje czerwoniste-ogniste paznokcie już schną :-D
I właśnie zamówiłam sobie coś extra do "nowej" sypialni.
Ach...pochwalę się tym,którym można,jak tylko dojdzie i umieszczę gdzie trzeba.
 
Amor, pisz, pisz co tam u ciebie:-)

Mój Bartek co raz gorzej znosi ząbkowanie:-( dzisiaj dał mi tak popalić jak nigdy dotąd, nic nie jadł tylko pił a wieczorem usypiał 2 godziny:-( co już prawie usnął to siadał i w śmiech. Już nawet poszłam do dziadków do pokoju, żeby trochę zmienić otoczenie, tam ziewał i oczka tarł a jak tylko wróciliśmy do nas, zabawa od nowa:-D . Ileż trzeba mieć cierpliwości:tak:

Coś pogoda niezbyt w Leicester, trzeba będzie się organizować na deszczowe dni;-).
 
Nie, Bartuś od małego był noszony na rękach i tak zasypiał, jak pojawiły się kolki (dość szybko:-() to już w ogóle opcja, że będzie zasypiał sam nie wchodziła w rachubę:-D i tak się dziecię nauczyło. Teraz po kąpieli kładziemy się razem i muszę kiziać po pleckach, albo trzymać za rączkę:-D a dopiero jak uśnie przenoszę go do jego łóżeczka.
 
Iwonko.nie martw się nasza mała zasypiala u nas w łóżku do 15 miesięcy a potem ja przenosilismy.ale nigdy nie była noszona do usypiania nie umiał wtedy zasnąć ;)dobra idę spać bo pisze z telefonu.buzki
 
Hej.Wiem ze moja dieta jest nie zdrowa,ale jak zdrowo jem(jadłam tak okolo 3 tygodni)to nie chudne.A teraz juz po dwóch dniach czuje sie chudsza...Postaram sie tak za tydzień zacząć jeść.Siemie lniane to kiedyś na gardło piłam taki kleilk z niego i mam uraz(fffujjjj było).Ale za to kiedyś była taka seria kosmetyków z siemieniem lnianym poleny ewy i była super(szczególnie maseczka w piance)na opalony dekolt przynosiła ukojenie.Daysie czekam na zdjecia,fajnie ze je wstawiasz(ja uwielbiam ogladac),wogle lubie czytać jak ktoś coś kupił.Iwonka,Maksio zasypia róznie,czasami u nas(chwilke kładzie sie i zasypia sam)albo sam w swoim łóżeczku.Oh te ząbki-biedny Bartuś,nas to czeka;-)Amorku fajnie że wróciłaś,pisz co u Ciebie?super że Ci sie ułożyło z domkiem i pracą.A na jakią zmiane pracujesz?Mariolka będzie dobrze wiem to!!!!Nie martw sie na zapas,operacja szybko minie a potem już z górki.Pamietaj że masz nas:-)
 
reklama
Witajcie Dziewczynki.

Ja dziś dla odmiany na początek tego okropnie mokrego dnia zrobiłam sobie kaloryczną gorącą czekoladę :-D

Anetko
zdorwa dieta nie przyniesie Ci niestety rezultatu w ciągu nawet 5 tyg.
Dotego należałoby podczas jej stosowania uprawiać jakąś gimnastykę.
Tylko,że ta zdrowa dieta jest poprostu zdrowa i dobra dla Twojego ogranizmu.
Dotego chodzisz syta i zrzucasz kilogramy,w miarę możliwości Twojego organizmu.
Są ludzie,którzy zrzucą 6kg w ciągu miesiąca a inni w ciągu 3 miesięcy.
Ale to jest kwestia indywidualna...przemiany materii,szybkości spalania tłuszczów i kalorii,pozbywania się z organizmu węglowodanów przetworzonych na energię.

Nie widzę jakiegokolwiek sensu stosować "inną dietę" wyjaławiając i niszcząc przy tym własny organizm.
Bo to przyniesie tylko więcej strat niż zysków.

Czujesz się chudsza,bo mało jjesz,żołądek jest pusty a więc " nie pełny i nie wzdęty" dlatego uczucie lekkości.
A chudniesz...nie to nie jest tak...każda z Nas jak w ciągu tygodnia zje mniej niż zawsze będzie ważyła o jakieś 2 kg mniej.
Tak samo w ciągu doby.
Rano ważysz średnio 1,5 kg mniej a wieczorem więcej.
Rano człowiek jest nawet wyższy o pare centymetrów a wieczorem niższy-nie wiem czy ktoś o tym wiedział.
Budzisz,się wypoczęty i wyprostowany a wieczorem zmęczony organizm się "kurczy".
Tak samo z wagą.
Rano organizm jest "pusty" bo w nocy trwawił i regenerował siły a wieczorem brzucholek najedzony i ciałko cięższe.

A zdrowa dieta dotego ma duży wpływ na dobre samopoczucie i to jest udowodnioe naukowo ;-)

Ja w kadym razie życzę Ci powodzenia,bo sama wiem jak bardzo człowiek się cieszy z każdego zrzuconego grama.



Co do zasypiania dzieci...
To widzę,że tylko ja wyrodną matką jestem.
Ale jak sobie pościelisz tak się wyśpisz ;-)
U Nas 15 min. z kaszą w ręku we własnym pokoju i łóżeczku-dziecko śpi.
Nigdy nie usypiałam go na rękach,bo poprostu nie chciałam z czystych przyczyn technicznych.
Tak samo było ze smoczkiem.
Zdarzyło się,że sam czasem zasnął mi na rękach ale to co innego.
Trzymałam go na kolanach ,on oglądał bajkę i odleciał.
Nawet jak były kolki,to do ciepłej kąpieli,infacol,potem cycuś i do kołyski u Nas w sypialni.
W wieku 6mies. z sypialni do swojego pokoju i dużego łóżeczka i też schemat:
-kolacja
-kąpiel
-dobranocka
-kasza w butelce do rączki i idziemy na góre
-do łóżeczka,mama nakręca karuzelę
-15 min.(tyle co wydudni tą kaszę) i dziecko śpi

Jak budził się w nocy podczas tych pierwszych zębów,to miałam krzesło u niego w pokoju,brałam na rączki,uspakajałam i odkładałam do łóżeczka.
Jak już naprawde się męczył,a to było bardzo łatwo zauwarzyć,bo aż kopał mnie z bólu, to podawałam paracetamol.

Czasem owszem śpimy sobie razem i się prztulamy z tym,że teraz to jest już za duży żeby się przyzwyczaić i wie,że ma swoje łóżeczko i kolejnego dnia tam będzie spał.

Tak też jest, jak czasem do znajomych na wieczorną nasiadówę idziemy.
Bierzemy kojec i Antoś w innym pokoju w kojcu spokojnie sobie śpi.



Zmieniając temat...
wczoraj oglądałam program na TVN Style i powiem Wam,że po tym co zobaczyłam,nabrałam pokory i napewno będę od dziś sprawdzać czy produkty,które kupuje pochodzą FAIR TRADE.
W sumie większość organicznych tak,a te w większości kupuje,ale mimo wszystko będę to kontrolować.
Ludzie są wyzyskiwani za 7 Pound tygodniowo np. w tuńczykarni,przy połowach tych ryb,czy przy pozyskiwaniu i przetwarzaniu krewetek gdzie my w Europie płacimy kolosalne pieniądze za nie.
Pracownik musi wyrobić dzienną normę w postaci 600szt.puszek tuńczyka,fabryka dostaje za to 350 pound,pracownik 3 pound!!!
Zarobi 15 pound po odjęciu opłat za internat zostaje mu 7 pound.
Nieludzkie!!!
Matki nie widzą dzieci cały tydzień(wychowują je głównie babcie w innym miejscu),bo nie stać je na podróż do domu,która kosztuje funta.
A fabryki zazwyczaj są bardzo oddalone od domów dlatego mieszkają w przyfabrycznych internatach.
Zarobiona dniówka wystarczyła na czekoladę i herbatniki :-(
Bardzo przykre.
Ludzie tam nie mają wyboru...albo są wyzyskiwani za pare groszy i mają cokolwiek zjeść albo nie pracują i głodują.

ŚWIAT JEST PODŁY.


Ależ się rozpisałam...to chyba na cały dzień,bo będę najprawdopodobniej dopiero wieczorem .
Miłego i pogodnego ,wbrew temu co za oknem,dnia wszystkim życzę.

PS.
Anetko
dziś może uda mi się pokazać kuchnię.
Wszystko w rękach Groszka Dziedzica .
 
Ostatnia edycja:
Do góry