reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

ewa a autko macie? bo jesli tak to moze carboot?

dziewczyny jak mam sie zarejestrowac u lekarza 1 kontaktu?
i gdzie przyjmują lekarze ktorzy mkowią cos po polsku?
i jak sie obdywa wizyta u ginekologa? czy robią cytologię i usg? czy to jest wliczone w ubezpieczenie?
no i poleccie dobrego lekarza pediatrę i ginekologa :)
 
reklama
Witam Ponownie:)
Przemyśle jeszcze sobie tą prace na nocki... może faktycznie z czasem nie dawałbym rady. Problem w tym, że bym mojego nie widziała. To ciężka decyzja dla mnie, ale na początku zobaczę w ogóle jaka praca będzie - a potem będę myśleć co dalej.

Ja również chciałabym się zapisać do jakiegoś lekarza i zupełnie nie wiem jak to zrobić... i jak jest z ginekologami - w Polsce biorę tabletki anty i martwię się jak to będzie Anglii.. Poza tym często choruję na nerki i wolę być pod opieką lekarza na obczyźnie :)

Jak dobrze mieć takie źródło informacji w Was dziewczynki ;)

buziak
 
Zeby zarejestrowac sie do lekarza pierwszego kontaktu czyli GP musisz isc do kliniki (surgery) w swoim rejonie i wypelnic aplikacje. Lepiej to zrobic zanim jestes chora bo oni najpierw skupiaja sie na papierkowej robocie a potem na leczeniu pacjenta. Ja na przyklad jestem zarejestrowana w Anstey, calkiem niezla klinika i moja lekarka jest calkiem dobra, duzo mi pomogla jak mialam problemy z pierwsza ciaza, ktora niestety stracilam, ale w manchesterze to pamietam, ze byla taka sobie. Do ginekologa cie nie wysla chyba ze masz jakis konkretny problem, cytologie to pobierala mi pielegniarka w klinice pamietam i oni sami ci przypominaja o tym badaniu. Wiem ze jest kilka klinik w ktorych pracuja polacy i zawsze mozesz poprosic o tlumacza. Z NHSu to chyba mozesz sobie wybrac tylko klinike w swoim rejonie, wiec najlepiej przejsc sie tam i dowiedziec czy pracuja tam Polacy. Z pediatra to jest tak, ze dzieci leczy tez GP. Ale jakbys chciala polska klinike, ktora jest prywatna, to wiem, ze jest jedna w Hinckley, nawet sporo dzieci tam widzialam. Przyjmuje w niedziele. Sa tam pediatrzy, ginekolodzy, dermatolodzy tylko, ze trzeba zaplacic. Ja bylam tam u ginekologa, ale osobiscie nie bylam zadowolona. Ale moze taki mi sie trafil lekarz, bo tam kilku przyjmuje. Jakbys chciala wiecej pomocy to moge ci podac moj numer i ci wiecej powiem, co wiem.
A co do boot sale to jak najbardziej, tylko nie wiem gdzie sa, moze ktos ma namiary na jakies w okolicy, jestem zdesperowana. Znalazlam fajny domek umeblowany, ale moj maz jak zwykle musial zostac dluzej w pracy i spoznilismy sie na ogladanie. Przeszedl nam doslownie przed nosem. Nie wiem czy jeszcze nam sie taka okazja trafi.:-(
 
A ja dodam od siebie,że Smear Test-cytologię ,wykonuję się w UK po 25tym roku życia i wcale nie jeste ona obowiązkowa a dobrowolna ,tażke po ukończeniu tego wieku napewno wyślą list z zapytaniem czy pacjentka wyraża zgodę na takie badanie i jeśli tak to odrazu trzeba zgłosić się do przychodni na wyznaczenie terminu badania.
U mnie wykonywała go pielęgniarka srodowiskowa.
Wcześniej wszystko mi wyjaśniła.Aczkolwiek u mnie nie było to potrzebne ,bo ja w PL regularnie robiłam cyto i badanie piersi.
Wolę profilaktykę niż leczenie - często zbyt późne .
Ja akurat miałam 3 mies.po porodzie.Dziś mam 26 lat.
Nie pamiętam która z Was wyżej pisała ,że szybciej zwrócą uwagę na osobę chorą chcąca się zarejestrować do GP-więc w moim przypadku wogóle nic takiego nie miało miejsca.
Dali automatycznie aplikację ,wymagali dowodu tożsamości i potwierdzenie adresu zamieszkania i tyle.
2 tyg.poźniej pocztą przyszła karta nhs.
Poroniłam w UK dwie ciąże ,2 trymestr.Zajmą się porzadnie Tobą po 3 cim .U Nas trzecia okazała się bezproblemowa i zajmowano się mną jak należy.
Obsługa na porodówce FANTASTYCZNA.Po części to dzięki niej tak mało się namęczyłam ,bo dobrych rad mi udzielały i były bardzo miłe te położne.
USG są dwa obowiązkowe, w większości szpitali(bo czasem i jedno) podczas bezproblemowej ciąży.
A ubezpieczona jesteś nawet gdy nie pracujesz,pod swojego męża czy partnera nieślubnego ,bo w UK obowiązuje PARTNERSHIP.
Obowiazkowy IN-insuracne no. i tak musisz wyrobić jak najszybciej dla siebie i dzieci przyjeżdżając do UK.

Ktoś tam wyżej pytał o meble itd.
Również polecam carboot i secondhand ;-)
No i moją kochaną IKEA :-D
Co do cen domów to średnią normą za dom nieumeblowany 2 bedroom jest 495 pound+tax.
Taniej...to okazja i trzeba brać :)

Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
słuchajcie poradzcie mi coś
zzuzia ma tutaj takie łozeczko juz dla duzych dzieci
nowe praktycznie
brać ze sobą czy tam kupowac
jesli tam to co ja zrobie z tym tutaj :(
moja mama mi mowi ze zaplaci za transport
 
Dzieki za odpowiedzi dla mnie,
moze ktos zna konkretne miejsca gdzie sa te secondhandy w leicester, bo jak na razie sie nie doszukalam. W przyszlym tygodniu wybiore sie do IKEI, zobacze co oni tam maja. Troche mozna obejrzec na necie, ale moze jakas promocja sie trafi;-).
joasiah musisz sobie przekalkulowac czy ci sie oplaci przewozenie lozeczka tutaj. Tu nowe lozeczka dla dzieci sa dosc drogie i jesli transport ci sie oplaci to mozna sprobowac. Ja dzisiaj kupilam lozeczko dla dzidzi na ebayu. Dokupie mu tylko nowy materacyk.
Eh juz sie nie moge doczekac mojego malenstwa:-).
Pozdrawiam!
 
Nie musisz kupować nowego łóżeczka,od tego jest ebay chociażby a na nim rzeczy są zadbane,ani razu nie trafiło mi się nic zniszczonego i za wygórowaną cenę.
A to co masz w PL,proste,trzeba sprzedać jeśli go nie bierzesz,jest Allegro,Anonse itd.
Ja kupiałm prawie nówkę z materacem,użyte 3-4 razy z Mother Care,które potem demontuje się na łóżko dla dużego dziecka,białe takie jakie chciałam,3 poziomy regulacji wysokości materaca, za 50 Pound - dziecko znajomych(Anglików) nie mogło w nim wogóle spać więc pozbyli się go-także i na okazję można liczyć.
A w Ikeii za rozsądną cenę można klupić nowe łóżeczko które później demontujesz dla starszaka lub automatycznie dla starszaka.
Znajomi wieźli łóżko-kanapę 2wójkę z PL i transport kosztował ich 170 Pound.
 
reklama
EWA B car boot jest w kazda niedziele w Croft. sklep meblowy (sa tam rzeczy urzywane i nowe) jest na narborought rd kolo wilkinsona. jest tez jeden w miescie na humberstone gate kolo przystanku autobusowego.
JOASIAH jezeli podoba Ci sie lozeczko malej to ja bym tez przewiozla. a co do lekarza to podaje Ci linka( http://www.nhs.uk/ServiceDirectories/Pages/ServiceSearch.aspx?ServiceType=GP&InputError=Default ) gdzie mozesz wpisac post code i znajdzie ci najblizszego gp w twojej okolicy. bardzo przydatna stronka, no i jezeli bys chciala na dole mozesz wybrac tlumaczenie w jezyku polskim :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry