reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Krakowa


Majka ma ponad 10 miesięcy od prawie dwóch tygodni nie jest na cycu i chyba nie przespałą więcej jak 6 godzin i to tez okazjonalnie, ale to baaaaaaaaaardzo indywidualna sprawa, córcia mojej znajomej w zasadzie od urodzenia spałą w nocy po 6-8 godzin i ta karmiła ją na śpiocha bo by jej cyce eksplodowały ;D
 
reklama
catherinka no to ja ci zazdroszczę takiego śpiocha, ta moja Majula to straszna z tym spaniem, w dzień śpi około 1-2 godzinki koło 11-12, potem się zdarza jakaś godzinka koło 17 zasypia o 21 i koło 23 mleko, ale nie zawsze no i potem różnie 4-6 mleko, oj nie daje mi się wyspać
 
czyli nie ma zasady z tym spaniem - moja usnęła wczoraj o 21 - spała do 1 potem cyc - usnęła o 2 wstała o 4 i ne mogłam jej uspić do 5.30 - obudziłąm więc męza żeby się nią zajął a sama kimonko i przyniósł mi ją koło 8.30 (podono ją uspił) I około 11 ją zowu uśpiłam uff

Catherinka to myślisz żeb ten Infalcol profilaktycznie zacząc podawać jak mała skończy mieisąc (bo on jest podobno od mieisąca?) A jak się u ciebie te kolki objawiały?
 
Głuszek, myślę, że profilaktycznie nie ma co faszerować maluszka lekarstwami. Ja zaczęłam podejrzewać kłopoty z brzuszkiem, wzdęcia, kiedy mały był bardzo marudny, płakał i zdarzało się to zawsze porą popołudniowo-wieczorną, tak od 17 do 20 i niczym nie dało się go uspokoić. Poza tym robił też czasem zielone kupki, najczęściej wieczorem lub w nocy co jak powiedziała pediatra mogłoby być właśnie efektem bólu brzuszka. I przy najbliższe wizytcie u lekarza zagadnęłam na temat brzuszka i wtedy poleciła akurat Infacol.
 
dzięki Catherinka - czyli na razie nic nie daje - bo kupsztale zółte a mała się upsokaja na rączkach lub po cycu (pewnie się bibulce piciu chce)
 
głuszek Majka jak była taka Malutka tez płakała najczęściej między 17-20 i to nie były kolki, okazało się że właśnie chce jej się pić i że jest zmęczona i nie może usnąć, takie maluszki czasami nie potrafią zasnąć, często Majka wisiała na cycu w tych godzinach w zasadzie cały czas ::) z 15-30 minutowa przerwą ;D
 
wiesz Gaga chyba masz rację - Marysia często płacze jak nie może usnąć - potem jak ją uśpię to spi jak zabita. Po prost utrzeba jej troszkę pomóc bo ona czasem zapomina że trzeba usnąć ;D ;D ;D Ale to się człowiek nauczy przy takim dzieciaczku, hehe - a wszystko przede mną :)
 
reklama
Aha: co do zasypiania - nie wiem czy znacie "sposób trzech ziewnieć". Opisywane jest to w książce "Język niemowląt" (mam, ale nie czytałam ;D streściły mi to marcówki, ktorym się chciało :)). Chodzi o to, żeby zwracać uwagę na ziewanie dziecka, że daje ono nam sygnał i że najlepszym czasem na uśpienie malucha jest czas, po drugim i trzecim ziewnięciu, potem może to być trudne. Jak zaczęłam to stosować u Filipa i faktycznie po drugim ziewnięciu kończę zabawę i odkładam do łóżeczka - po chwili przeważnie zasypia. Spróbujcie :) Służe również tym "Językiem niemowląt" - jeśli ktoraś chce chętnie wyślę na maila.
 
Do góry