reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Kanady jestescie????

Czytam jeszcze raz co napisalas.. czyli ze po rozjasniaczu nalozylas farbe? A wiesz ze farby wlasnei typu `popielaty blond` to tez maja w sobei ten rozjasniacz? OMG bidulka TY! to ty podwojna dawke tego rozjasniacza dalas tej twojej biednej skorze... uuuuuu
Niezle musi bolec... :( :-(
Pewnie minie pare dni nim sie pogoi albo zniknie podraznienie...
Pisz koniecznie jaks obie radzisz!!
Zycze powodzenia I malo bolu!!!! :blink:
 
reklama
Hehe, Neti, dzieki. Radze sobie. Skora piecze, bo mam rany, ale bedzie git. Na szczescie tymi mizernymi resztkami wody, ktore w domu mialam udalo mi sie zneutralizowac farbe :tak: Kolor jest zbyt jasny - bo farba za dlugo siedziala, ale za jakies dwa tygodnie poloze cos dla zgaszenia koloru. A z ciekawostek to zaden fryzjer nie byl w stanie obciac mi wlosow jak chcialam. Zawsze robili mnie na lesbijke, co to z wojska wlasnie wyszla. Dzis wskoczylam do jakiejs fryzjerki w chinskiej dzielnicy i stara Chinka z bardzo slabym angielskim obciela mnie dokladnie tak, jak tego chcialam.

Wiesz skoro kupilas ten rozjasniacz (czyli peroxide? ) to tez moze sprzedaja tak w sklepach takie plukanki co by np ta `kaczkowata zolc` czy czasami nawet lekki odcien zieleni - neutralowaly.
A ty co potem nalozylas po tym rozjasnianiu??
wlasnie musze taka plukanke kupic, ale nie wiem jak sie to tutaj nazywa :szok: Wiem, ze ma byc fioletowe.
 
Ach przypomnialo mi sie
`Usmiechnieta` my niestey jutor nie dojedziemy do Toronto :(
Moj maz posprawdzal ze masa ulic bedzie pozamykana przez ta parade wiec trudno byloby dojechac do tego akwarium do teog on stwierdzil ze on codziennie od ponidzialku do piatku w Toronto I korkach stoi I w niedziele nie bedzie sobie tego fundowal ;-)
Wiec w ta niedziele sie nie wybierzemy. Moze w nastepna akwarium uda sie zobaczyc. A pro po, nasza sasiadka byla I mowila ze koniecznie warto kupic bilety wczesniej najlepiej przez net bo inaczej sie stoi w ponad godzinnej kolejce po bilety na miejscu - takie popularne to miejsce juz! :-)

A propo, skoro wy tacy aktywni jestescie I czesto na roznego rodzaju imprezki chodzicie - I SUPER! :) to pewnie tez bedziecie zainteresowani pojsciem w okresie Swiat na wystepy Disney On Ice w Air Canada Center! Jestem przekonana ze nie tyle Amelka co I WY bedziecie miec super czas I wam tez bardzo bedzie sie podobac :) :-D:tak:
My planujemy sie wybrac na pewno! :tak: Ja to juz sie nie moge doczekac... :-D

Z teog co pamietam to w zeszlym roku to wystepy byly o polowy grudnia do prawie marca.
My chcemy wlasnie w tych wolnych dniach pomiedzy Swietami, chociaz jeszcze nie wybralismy dnia.
A moze uda sie nam zgrac terminy?
 
Ostatnia edycja:
`Zielona` ja jakbym byla toba to bym poczekala conajmniej miesiac! Powaznie. Przez ten miesiac to skora sie dosc dobrze zregeneruje ale tez I ty wlosy odzywkami podreperujesz bo nie wiem czy wiesz ten rozjasniac (peroxide) to jest bardzo zracy dla wlosow! I co on robi to on rozdziera wlosy by z nich ten pigment wytepic! To tak jakbys probowala natapirowac wlosy.. to on wlasnie tak idzie `pod wlos` by go otworzyc.. ma takie tam molekuly ktore tak moga zrobic I po takim wybielanie to musi minac pare tyg nim ten wlos sie zamknie.. wlasnie odzywki pomagaja...

Ja tobie powiem ze masz ogromne szczescie ze tylko raz to zorbilas I nie rob od razu! PLS!
Powiem tobei przypadek jak raz moja kolezanka wymyslal sobie ze beize blondynka - smieszna historia bo akurat poznala faceta I oan sobe bidula wbila do glowy ze beize miala wieksze szanse `bo blondynka jest latwiej I blondynki sie bardziej podobaja` itp... to bylo jakies 10lat temu gdzie mialysmy cos po 20cia lat...
I ona poszla do fryzjerki ktora robila wlosy w domu. To bylo jak pryzjehcalam na pczoatku do londynu, moje 1sze lata.. I wiadomo fryzjer w salonie kosztowal chyab poand 100funtow! to sie szukalo polek co robia w domach wlosy za 25 .. hehehehe ;)
no I laska zrobila tej mojej kolezance pasemka ale ona robila tylko I wylacznie tym wybielaczem bo ja tma byla I widzial ze tylko ten smierdzacy niebieskawy krem..nakladala :p ! (btw ja to ponad polowe zycia tez wlosy
rozjasnialam :D)

No I moja kolezanka stwiedzila ze jednak ma za malo rozjasnione a ze jeszcze ma pare dni przed ta swoja WIELKA randka to wrocila sama do laski by jej `dorobila` chyba tych pasemek czy co? nie wiem..laska widocznie tez nie wiedziala co tam miala `zrobic` czy `dorobic` bo jak zaladowala tego wybielacza na glowe mojej kolezance....
na koniec to jej nie modelowala nawet bo moja kolezanka sie spiesyzla bo my za pare godzin mialysmy pociag do paryza I w kucyku z niedosuszona glowa mojej kolezanki pojechalysmy...
Rano w hotelu ja wstalam pierwsza a dzielilysmy pokoj no I ze ona miala te wlosy w kucyku to przed sniadaniem chciala te sobie zrobic wiec poszla sie kapac... no I umuwilysmy ze sie spotkamy na dole na sniadaniu...

... normalnie to okropne co napisze - a najgorsze jest to ze wlasnie sie w glos smieje... :DDDDD :-D

bo jak zobaczylam moja kolezanke to normlanie hehehehehehe az krzyknelam tak sie jej wystraszylam!!!
 
Ostatnia edycja:
Wlosy miala po tym kapaniu to jakby `natapiszone` jak by sie sama czegos `wystraszyla` :D :-D

OMG! to okrpone ale ja normalnie jak sobie przypomne to sie o malo nie poplacze ze smiechu.. ja to pamietam ze unikalam patrzenia na nia przy tym sniadaniu.. by sie nie rozesmiac... ale tez I szkoda mi jej bylo bo ja to prawie prasknelam smiechem a jej na placz sie ciage zbieralo... bo sie bidulka sama siebie wystraszyla w tej lazience :)
Tak na marginesie randke z kolesiem odwolala I sie z nim nei spotkala ;) ;-)

Takze roznie to moze byc z tym peroxide. A w salonach to oni wlasnie uzywaja tych plukanek I tak masz racje a celu zneutralizowania tego zoltego to naklada sie fioletowa plukanke albo krem.

Z tego co wiem to raczje trudno je zdobyc tak w sklepach typu shoppers bo te plukanki to oni to mowia sa dla professional use bo w sumie trzeba tez I wiedzic ile je trzymac a to sie wie jak sie patrzy bo nie ma `czasu` podanego na opakowaniu bo mozna inaczej z doslownie fioletowymi wlsoami wyladowac ;)
Jak tylko zobacze te produkty w jakims sklepie takim dla wszystkich to na pewno dam tobie znac. Rozgladne sie :)
Ja jak chodzilam na ten kurs tutaj fryzjerski to mialam karte do takiego sklepu tylko dla fryzjerek no I tam to wszystko jest ale tam to wpuszczaja tylko z ta karta albo trzbea sie wylegitymowac ze jest sie z `tego biznesu`)
 
Ostatnia edycja:
Powiem tobie dlaczego nei radzilaby od razu nakaldac innego tonu...
heheheh teraz to moj osobisty przypadek! Ja bylam na tym kursie tutaj no I w sumie jeszcze randkowalam z moim obecnym juz mezem. Jak wpsomnialam to ja tez od ponad 10ciu lat wlosy to ciagle rozjasnialam I nawet wtedy jak sie z nim poznalam to takie mialam. Obecnie mam `ciemny orzech` albo raczej pol orzech a pol siwe przy glowie! ;-) :D bo teraz w ciazy nie farbuje:-D choc niby jest ok, I nie ma ku temu zadnych badan przeciewskazujacych itd.. ale ja wybralam ze nie bede.
No miejsza z tym.

Bedac w tej szkole wymyslalam sobie ok czas na zmiany! Juz nie wspomne ze mielismy wziasc slub cywilny za pare dni...wiec pomyslalam ze nie bede szalec przed slubem tylko wybralam bezpieczny wariant czyli jedynie odrosty!

No I jako ze to szkola to studenci studentom wlosy robili, niby pod nadzorem nauczyciela a tutaj to jeszcze wieksza porazka!
Inna uczennica mi wlosy w zasadzie te odrosty zrobila no I troche wyszeld ten kaczkowaty zloty wiec zneutralizowala mi tym fioletowym nautralizatorem.. tylko ze za dlugo mi z tym kazala siedziec I wyszly fioletowe :) :tak:
Ale to dopieor polowa problemu! Zaraz pojawila sie`nauczycielka` co jak sie potem okazalo byla `uczennica` w tej samej szkole jakies 2lata wczesniej I nie wiem juz co zrobila ale miala zlikwidowac ten fiolet - ja na moj prosty rozum to byl jeszcze raz tego peroxide uzyla by rozpuscial ten fiolet a ta `chaiala chyba zablysnac` I cos nalozyla ze wyszly zielone` :szok: heheheh a mi powiedzila ze nalozyla o 2tony ciemniejsze....
Takze to neutralizowanie to tez nie takie proste...
A ten zielony to byl conajmniej jak u `Ani z Zielonego Wzgorza` :-D

Na cale szczescie moj wtedy obecny narzeczon to sie nie przestraszyl I nadal sie ze mna ozenil ;) :-)
 
Ostatnia edycja:
Dlatego jednym wowczas rozwiazniem dla mnie bylo zrobic ten ciemny przech by wogole nasz slub (ktory byl za pare dni) uznano za powazny :D :-Dbo jakbym na tych fotkach w tych zielonych wlosach wyskoczyla? Ciekawe czy do papierow o ktore sie tutaj staralam wowczas, to czy by mnie wzieli powaznie I zaakceptowali? :D :-)
 
Hehe Neti, z kolezanki tez sie usmialam. Dobrze, ze mnie tam nie bylo, bo bym lezala na ppodlodze i rzala ze smiechu. Ja jestem postrzelona i juz mi sie zdarzalo rozjasniac, a pozniej dwa kolory nakladac (w ten sam dzien), bo wyszlo cos dziwnego. A ze ja lubie ekstremalne zmiany... No i nigdy nie trzymam niczego dluzej niz sie zaleca. Mam tez ta przewage, ze mam krociutkie wlosy, wiec nie sa one oslabione ani sloncem, ani koloryzacjami. A z nastepnym kolorem to zobacze. Jesli mi za bardzo nie zzolkna, to poczekam ciutek dluzej. Tyle, ze jak farbuje wlosy co miesiac, bo odrostow i siwych zniesc nie moge. Jakbym tak w jedna noc zupelnie osiwiala, to bym nie farbowala, ale te pojedyncze siwulce mnie dobijaja.
Plukanki... Hehehe, ja ciagle mam przed oczyma starsze babki (Polki), ktore tymi plukankami na fiolet sie trzaskaly. Rok temu - tuz przed wylotem do Kanady - poszlam do fryzjerki. Siedzialam i czekalam na moja kolej. BYla tez babka z pieknymi bialymi wlosami, ktora zagadala - Pani Aniu, ta plukanke nalozymy, zeby ladne, fioletowe wlosy byly :szok:
 
`Zielona` :-D
sama sie tak rozbawilam swoim pisaniem ze sie niezle usmialam wczoraj przed spaniem...
moj maz juz zasnal a ja to nawet z lozku sama sie do siebie smialam... :-D

ps. mi z tymi plukankami chodzilo ze nie na `fiolotowy` ma wyjc! ja te babcie w PL robia :-D
To chce zaznaczyc! Z tym fioletem to chodzi o to ze wg color wheel ajkimi sie posluguja fryzjerki to wlasnie fiolet niweluje ta kazczkowata zolc ale to trzeba te pkukanki nie raz na 10secund nie wiecej nalozyc I szutka polega na tym ze nie na cale wlosy ale na te poartie gdzie sa te zoltawe np odrosty.

Ok pomyslalam I sobie cos przypomniealam ze jest taki produkt w sklepie w ktorym mozesz sobie kupic tkai I szampon I odzywki.
slep sie nazywa Sally Beauty a tu masz linka na ten product:

Clairol Professional - Shimmer Lights Original Conditioning Shampoo

ten czy szampon czy odzywka ejst wlasnie to takich `ashy blons` wlosow I bedzie niwelowal jakiekolwiek zzolcenia jaks ie pojawia...a pojawiaja sie jak kobiety uzywaja np niewlasciwych szamponow czy pproduktow do wlosow.

A teraz ABRDZO WAZNA WIADOMOSC!!
ITS OFIFICIAL!!!!!! :tak:

POCZULAM MOJE BABY! :-)

Nad ranem po 6am zrobilo chyba koziolka u mnie w brzuszku.... bo az mnie obudzilo :tak:
A wczoraj wlanie takie czucia mialam w ciagu dnia.. tylko wiadomo ze ja to nie czulam ich nigdy w zyciu I nawet nie wiedzialabym jak je ropoznac!? A ze zaczelam juz pryzwiazywac uwage na te ruchy gdzie sie pojawiaja I wczoraj ciagle na podbrzuszu czyli po pepkiem I cialge jakby w tym samym obrebie...no I zaczelam zapamietywac jak je odczuwam..
a ze zaczely sie powtarzac no I tej nocy to by na prawde najwyrazniejszy ten ruch wiec chyab musial byc koziolek :D bo tak jakby mi sie cos przewrocilo w tym brzuchu ;-)

Ja jak sie teraz zastanowie to te ruchy juz sie po 1-2 razy dziennie pojawily we wtorek I tak codziennie tak samo w tym samym mije wiecej miejscu tak samo je czulam a ze nadal sa delikatniutkie to ledwo je wyczuc ozna bylo. Tylko ze ja od paru dni na nie czekalam a z tka na prawde nie wiedziala jak je rozpoznac mozna wiec nawet nie wiedzialam ze to TE RUCHY :-D

Moj maz jedynei zapytal I sie smial `czy dzidzius mi kopniaka?` bo on to chyba tylko mysli ze takie dziecko sie z kopniakami kojarzy jak sie rusza :D ;-) a przeceiz ten dzidzius to malutki jeszcz wiec pewnie I miesnie sie jemu pewnie rozwiajaj.. jak na razie to jak mowilyscie ze `motylki` to ja bym oddoala takie `glaskanie` `dotykanie` od srodka to jest to co poczulam...
poza tym co nad ranem bo to musial byc koziolek - albo ten KOPNIAK ;-):-D ale czy ja wiem- czy ten dzidzius mialby juz sile?? oczywisice nei bylo to mocna ale doslownei poczulm ze cos mi sie tam rpzewrocilo I az sie obudzilam I to czulam nim sie obudzilam.. a po obudzieniu to doslownie do2secund sie to powtorzylo :-D wiec nie ze mi sie snilo :D :-D bo tego tez sie balam ze bede miec urojone jakies tam rzeczy bo ciagle siedzialam I nadsluchiwilam I czekalam na te ruchy...
:-p

OMG! chyba sie zaczelo.. I ceisze sie ogromnie bo przyznam ze od prau tyg to jakbym zaomniala ze w ciazy jestem bo I choc brzusio sie zaokraglil to I tka przesadnie jeszcze nie jest ani duzy tez w sumie zadnych innych objawow ciazowych opisanych w tej mojej ksiazce to nie mam.. do tego to USG co niczego nie widzialami nie czulam..w sumie to nie moglam uwierzyc ze to u mnie w brzuszku jak tam byla hehehhehe
az do teraz :) :-D:-D:-D

Normalnie SO HAPPY :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry