reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

zoe : hej :)
wkocnu ktos sie pojawil :)

miasteczka nie znam niestety wiec nie poradze...
czekamy na zdjecie :)
u nas nie robia grupowych... moze pod koniec rokU???? hmmmmmmm... szkoda bo chcialabym miec taka pamiatke :)
 
reklama
josephine widze nowy suwaczek ;) super!!
my dzis bylismy w deauville bylo cieplo ale taki wiatr ze jeszcze w uszach mi szumi, mam nadzieje ze mala mi sie nie rozchoruje!
jak tam u was w garderie? u nas ok , ostatnio by strajk takze tylko raz w tygodniu poszla.
pozdrawiam
 
Zoe ja slyszalam wiele dobrego o tym jeziorku w Jablines:)
mamy sie tam niedlugo wybrac:)

hejjj
Josephine jak samopoczucie?
mialasjuz usg?
 
hej

zoe : my garderie 2 ranki i z racji tego ze w ciazy mam odpoczywac dodatkowo 1 pelny dzien w tygodniu, malemu juz sie bardzo podoba :) zegna sie ze mna na szybko i kuna do zabawek :)

parisienne : hejka, dzieki dobrze... choc troche sie przesililam i lekarz kazal jak najwiecej odpoczywac
przyjezdza do mnie co pon. tesciowa zostaje do piatku i po weekendzie znowu wraca
mialam usg w 8 tc wszystko ok, a teraz mam to pierwsze obowiazkowe co badaja przeziernosc karku 1 czerwca :)

a jak u was? organizacja domowa juz jest ???? :)
 
josephine fajnie z tym garderie ze dali jeszcze jeden dzien!
co do jeziorka to tez chcialam pojechac ale tam to trzeba samochodem a my nie mamy , wiec czekam az przyjedzie w niedziele rodzinka z wloch samochodem to napewno pojedziemy.
nie wiem jak u was pogoda ale tu strasznie , przedwczoraj cieplo , goraco nawet , wczoraj znowu zimno! nic nawet nie mozna zaplanowac zeby gdzies pojechac bo nie wiadomo jaka pogoda bedzie!
milego dnia!!
 
witam wszystkie mamy:) chcialam poprosic o rade.. kilka dni temu zrobilam test okazalo sie ze jest pozytywny :) moze wiecie co teraz powinnam zalatwic... slyszalam o ubezpieczeniu 100% jesli do 14 tygodnia dorecze déclaration de grossesse z dołączonym wynikiem badania medycznego do sécurité sociale? o co moge sie jeszcze starac? mam nie najlepsza sytuacje bo ja za jakis czas przestane pracowac ( z tym ze mam tylko kilka godzin deklarowanych :/), a moj maz ma tak zwanego smyka:/ poradzcie cos:) pozdrawiam
 
witaj Magda , ja nie poradze , nie zabardzo sie orientuje jak tu jest byc w ciazy, bo nie rodzilam we Fr !
my mielismy gosci! dzis pojechali. bylam nad tym jeziorkiem , jest super!!!! polecam goraco!!!!
josephine jak tam samopoczucie?
pozdrawiam!!
 
reklama
hej :)

magda : witaj :) znalazlam cie tu :)
tak jak pisalam w pw do 14tc musisz tez zdeklarowac ciaze w CAF w twoim miescie, jesli macie tylko 1 pensje, czy 2 a nie przekraczacie jakiegos pulapu bedziesz mogla liczyc na becikowe pod koniec ciazy i moze jakies pomoce do dziecka
z pomocami jakie sa dokladnie i ile i co trzeba zrobic to nie poradze, bo nie mam
ale na pewno wazne zebys wszystko wszedzie zdeklarowala do 14tc

a co to znaczy ze maz ma "smyska" bo nie znam tego okreslenia ??? :)
pracuje norlalnie na kontrakcie? jesli tak to niech tez dostarczy papier o ciazy od lekarza juz taki zwykly wypisany przez niego, a pozniej akt urodzenia
moze dosatnie w pracy jakas premie na narodziny, plus legalne prawo do urlopu ojcowskiego cyz nie wiem jak to sie nazywa ale przysluguje we francji z tego co pmaietam 10 dni

pozdrawiam!

zoe : hej
jak corcia? ja zmeczona ale jest w miare dobrze, nie narzekam :)
siedze na poludniu u tesciow, korzystam odpoczywam nim zacznie sie przedszkole,
babcia zajmuje sie malym a ja wykluwam :)

ZOE : dopiero spojrzalam na suwaczek !!!!!!!!! 100 lat dla corci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! udaly sie urodzinki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry