reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Dublina!

hej
o ile dobrze pamiętam to sala poporodowa była 6cio osobowa.
A na szkołe niby chodziłam. tzn. byliśmy na 3ch spotkaniach z których zbyt wiele nie wyniosłam ;)
Ale ja osobiście uważam,że szkoła rodzenia nie jest zbyt potrzebna, jak przychodzi porod to i tak wszystko toczy sie swoim torem
Ja np.przez całą ciąże dopytywałam sie czy bede mogła chodzic, siedziec podczas porodu,a jak juz rodziłam to jak sie raz położyłam to za nic nie szło mnie namówić na wstanie :p:p
zycze udanej reszty ciąży bez problemów! Ale tak na wszelki wypadek: jakbyscie miały jakies bole,czy krew itd w czasie ciazy i byscie chcialy jechac do szpitala do rotundy sprawdzic co sie dzieje to dzwoncie po karetke!inaczej czeka sie najczesciej po pare godzin w kolejce do emergency room.
pozdrawiam
i coś nam chyba spotkanko umkneło...
 
reklama
Hej:)
No właśnie ja się zastanawiałam nad tą szkołą, w sumie pierwszy termin przeszedł ale mówili że jak nie dam rady przyjść to mogę iść na następny ale jak na razie to nie mam zbytnio czasu.... ale jak nie wyniosłaś zbyt dużo to może nie ma co żałować:D Oj oby tak dalej z tą ciążą:p I oby poród był taki sam... hehe
Dziękuje i pozdrawiam:)
 
cześć dziewczynki, za niedługo też będę Dublinianką albo podublinianką więc już zaczynam tu zaglądać. Będziemy się przeprowadzać z trzy, cztery tygodnie przed moim porodem więc mogę sobie wybierać szpital-o ile w grę wchodzi jakikolwiek wybór bo teraz w całej irlandii taki wysyp że pewnie na łóżko będzie się czekać-nie wspominając już o upragnionym anastazjologu. Widziałam że pisałyście o szkole rodzenia, w Limerick wszystkich zajęć to właśńie 4 spotkania, a u was jest tego więcej? Myślę że program szkoły rodzenia obowiązuje taki sam w całej Irlandii, dlatego dziwię się, że ktoś tego nie poleca.W naszej grupie były mamy 3ki dzieci i nawet one twierdziły że warto chodzić bo zawsze dowiedzą się czegoś nowego, n mnie furrorę zrobiła piłka i ćwiczenia z nią, przynosz ogroną ulgę już w trakcie ciaży, odprężają mięśnie i jakże spracowany kręgosłup. Ja tam jestem ogromnie zadowolona ze szkoy rodzenia.
 
Ostatnia edycja:
olivca nie napisałam,że nie polecam,i że lepiej nie chodzić,tylko,że ja z tego raczej mało wyniosłam i że nie jest zbyt potrzebna (a nie zbędna) o wiekszosc rzeczy dowiedziałam sie od połoznej czy tez z innego forum od dziewczyn które juz tu rodziły.A iśc moża,nie wiadomo co komu sie przyda.
Co do piłki,ja przed porodem też uważałam że jest super, wiele kobiet używa jej podczas porodu i są baaardzo zadowolone.|JA napisałam,że MI sie akurat nie przydała.

Trzeba czytać ze zrozumieniem...
 
po co tak się denerwować, ja po prostu nie chę innych mam zniechęcać do czegoś co jest pomocne, tu pozwolę sobie Ciebie zacytować " ja osobiście uważam,że szkoła rodzenia nie jest zbyt potrzebna", komuś może akurat wiele pomoc, sama widzisz jak wyszło też z piłką, że jednak warto mieć podczas ciąży.
Może nie miałaś tego na myśłi w swoim poście ale też proponuję pisanie z przemyśleniem to wtedy zaoszczędzi nam błędnego niezrozumienia :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
no właśnie z tego zdania "ja osobiście uważam,że szkoła rodzenia nie jest zbyt potrzebna"" wynika,że jest to moje zdanie i że to dla mnie nie jest zbyt potrzebna,a nie napisałam ,że odradzam ;/
A co do piłki to napisałam,że piłka w rotundzie na sali porodowej jest, tylko że mi akurat sie nie przydała,ale tak czy inaczej jest dostępna " Ładna duża sala porodowa, jest pilka (mnie jakos nie przekonala do skakania na niej w trakcie boli ;) )"

Więc to chyba ty powinnaś dokładniej czytać.Zresztą chciałaś wyrazić swoje zdanie to proszę bardzo.Po co czepiać się wypowiedzi innych??No chyba,że to właśnie lubisz robic.
Zresztą nie mam ochoty na dalsza rozmowe z Tobą bo to właśnie uważam za zbędne...
 
oj dziewczyny a po co tu sie kłócic o pare słów
Dzień dobry, mam nadzieję, że będzie dobry, dokładnie Biola, forum jest aby sobie pomagać, kżdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, jeśli uważam, że coś może pomóc innym mamom nie omieszkam tego dopisać. Wszystkie opieramy się o jakieś doświadczenia, dzieląc się nimi temu łatwiej nam w przyszłości. Po co niepotrzebne negatywne emocje, szkoda życia:)
Sama zaglądnęłam na ten wątek po jakies porady a nie żeby "nie rozmawiać". Tylko rozmowa jest budująca.
 
reklama
Witam,
Dziewczyny czy w Rotundzie na usg połówkowym powiedzą mi jaka jest płeć dziecka czy niekoniecznie?

Poza tym pogoda do bani:-(. Jestem senna i półprzytomna. Normalnie to byłaby kawka, ale teraz daruję sobie. Gdzie jest wiosna???:-( Może trzeba jakieś ogólne zaklinanie zarządzić???:-D
Póki co na poprawę nastroju zostaje mi słodka princessa orzechowa - maxi - przykro mi, ale się nie podzielę, bo jest pyyycha:-D.

Aha i jeszcze takie małe ostrzeżenie, jeśli zapytacie w EMC czy wykonują usg 3d i poinformują Was, że owszem, to niestety :no: jest to ściema:wściekła/y:. Cóż.....
 
Do góry