reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

hej kasiek
Nic sie nie stalo ze o mnie zapomialas. Termin mam na 30 lipca , ale kto wie kiedy mnie wezmie, moze bede musiala czekac tak jak Buziaczek:-D, ale wolalabym przed terminem zreszta jak kazda z nas.ja bede rodzila w BRI a ty?
Ale bylby zbieg okolicznosci gdybysmy sie spotkaly:-D.

Nie watpie w twoje zle spanie i przekrecanie sie z boku na bok , bo sama nie wiem jak mam juz spac.Ostatnio wogole malo sypiam bo strasznie mi nie wygodnie.
Jeszcze troszkie i bedziemy bez brucholi.:tak:
papa
 
reklama
Czesc dziewczyny;-)
Po pierwsze mam Wam wszystkim przekazać serdeczne pozdrowienia od BUZIACZKA...mamy teraz kontakt troszke znikomy ale jak tylko znajdzie pozniej wiecej czasu na pewno i tu wskoczy opisac wszystko i wkleic zdjątka malenstwa:tak::tak::tak:Wszystko u nich w porzadku:tak:

No dziewczyny teraz kolej na Was...ciekawe ktora pierwsza?!:-)
Kasia a jak ta wysypka?Przeszlo juz?

A ja dzis padam z nog...wzielam sie za pranie ciuszkow Szymonka i prasowanie..partiami oczywiscie ale i tak za duzo jak na jeden raz ... nadalam sobie zbyt duze tempo chyba i przeroslo to moje sily...do tego ladna pogoda wiec i spacerki byly przez dwa dni...nogi mam jak balony...ale cieszy mnie ,ze nie pada uz tak czesto i slonce sie pokazalo..od razu czlowiek inaczej sie czuje...
Klade sie nyny dziewczyny bo ledwo juz patrze na oczy...dobrej nocki wszystkim...buziaki
 
hej Yowka
dzieki za info o Buziaczku, dobrze ze u nich wsio ok:-). I czekamy na fotki .

Co do twoich porzadkow , prania i prasowania , to zwolnij nie przemeczej sie . wkoncu nie rodzisz za miesiac , zdarzysz jeszcze.
Ja zaczelam gdzies tak ok. 33t.c i spokojnie zdazylam zrobic wszystko na luzie. I potem czekalam i nadal czekam. A ciuszki sa dale przykryte , zeby sie nie zakurzyly.;-)

Co do pogody to fektycznie coraz lepiej:-), z moimi spacerami to wyglada tak moze pochodze z 30 min i koniec jak stara baba :-D, wszystko boli , nogi , kosc ogonowa, i wogole zadyszka i tekie tam .
No a ja dzis przespalam calutka noc , no nie wspomne tylko o zaliczaniu toalety , sama nie wiem jak to mozliwe bo od dluzszego czasu wogole nocki zarwane.
Karolina , Ewka Cfcgirl i pozostale kobity , prosze sie odzywac i psac co u was.
 
Niunka...wiesz..chce wykorzystac pogode i sloneczko cholera wie jak dlugo sie utrzyma...a potem lece do Polski nie wiem do konca na jak dlugo wiec dlatego wole wczesniej sie za to zabrac poki jeszcze w miare jestem sprawna;-)...bo z tym tez coraz gorzej...wkladam pozniej poprasowane do workeczkow i powyciagam sobie przed porodem dopiero..bede miala z głowy..i tak zostana jeszcze mi posciele,reczniki i takie tam pierdółki..wiec to juz bedzie na potem.Zreszta powiem Ci ,ze pomimo bolu nog-bo puchna szybko to sprawia mi to tyle radosci wewnetrznej takie przygotowywanie tych rzeczy dla Szymka...ach:-) z przyjemnoscia to robie nie z obowiazku jak np. codzienne przygotowywanie obiadu czy sprzatanie ..rozumiesz ;-)
Karola mam pytanie-dostalam te kupony na pieluszki z Huggis na 4 funty a z Pampersa na 1 funt..nie wiem dlaczego?oni co miesiac przysylaja czy jak?Powiedz mi...mozna je wszystkie np. wykorzystac jednorazowo czy mozna tylko jeden na jedna paczke pieluszek?

Juz sie doczekac lotu do PL nie moge...ciekawe jak zniose podroz z tym swoim ciezarkiem a tam takie upaaaały teraz..nie to co u nas...słuchajcie..mozna stosowac cos na puchnące nogi?Np. jakis zel typu Lioton1000 przeciw zylakom i opuchnietym lydkom??Kupila bym sobie w PL ale nie wiem czy w ogole mozna..a moze cos stosowalyscie tutaj?
A tak w ogole to co polecacie przywiezc sobie z niezbednych rzeczy dla mauszka przed porodem jeszcze co mi sie na bank przyda a tu np. nie ma albo drogie??Mysle nad lekami typu jakies czopki przeciw gorączce, gencjanie na pepek,kremu do pupci..ale nie wiem co jeszcze w sumie potrzebne moze byc a tu np. ciezko dostac.Moze cos jeszcze z innych rzeczy kupujecie w Pl podczas pobytu dla dzieciaczkow?Poradzcie mi...Karola Ty na bank obeznana jestes juz:tak:;-)
 
yowka dobrze sobie rozplanowals te wszystkie przygotowania , nie wzielam pod uwagie ze wyjezdzasz do Polski.
Co do zakupow z Polski powiem ci szczerze ze maz przywiozl mi chyba cala aptekie. Pokupowalam roznego rodzaju leki wrazie co dla siebie i dla malego zeby pozniej nie latac no i jeszcze nie wiadomo jak to wytlumaczyc w aptece co konkretnie chce.
Podpowiem ci ja pokupowalam. A wiec ; sol fizjologiczna, Aspirator ,,Frida,, do noska., Parafine ciekla( wrazie jakby malenstwo bylo uczulone na kosmetyki), Bepanthen, Herbatkie mlekopedna, czopki przeciwgoraczkowe, witamine D3, masc majerankowa ( stany zapalne noska), viburcol ( i stany niepokoju dla dziecka), Esputicon ( na problemy z brzuszkiem), cerumex ( do higieny uszek).

Jak cos mi z tych wazniejszych rzeczy wpadnie do glowy to ci jeszcze napisze.
Wszystkie leki sa sprawdzone , polecila mi kolezanka z branzy lekarskiej.
Moze i ci sie przydadza , uwazam ze lepiej miec je wrazie co , a koszt tych lekarst jest naprawde nie duzy. Acha ja w Polsce kupowalam tez termometr elektroniczny , fakt kosztowal 150zl , ale warto bo nie mam zapiaru mierzyc dziecku temp. przez dupcie.
No nie wspone tez o kosmetykach , ja mam z AA sa bez alergentow i nie uczulaja i bardzo dobre , moze i drogie ale dobre .
Zwlaszcza na poczatek.
no narazie to tyle.
papa
 
Dzieki serdeczne Niunka...zielonego pojecia nie mam do czego polowa z tych lekow jest co wymienilas ale kupie..najwyzej poczytam ulotki:-)...a tak po za lekarstwami to co jeszcze ..hmmm...
Termometr do uszka chce kupic tu jak wroce z Polski-widzialam za 24 funty w internetowym sklepie.Kurcze nie wiem co jeszcze..moze Karola jeszcze cos mi podsunie...;-)
 
yowka nie ma za co dziekowac , jak cos mi wpadnie do glowy to ci napisze.
Nie martw sie ja tez nie wiem do co do czego , sama musze poczytac ulotki.

papa:-)
 
Czesc dziewuszki ! ja to mam dar do spania klade sie o 23 a wstaje o 11 czyli 12 godz jak zabita heh ale wiem ze to juz niedlugo wiec sobie pozwalam. straszycie mnie bo wszytsko juz sobie szykujecie a ja ukladam w szafie dopiero ;/ zaczne prac niedlugo a prasowanie zlece swojemu bo jemu to jakos lepiej idzie :) musze jeszcze kupic taki przewijak na lozeczko -moze polecicie mi gdzie sa takie niedrogie!! no i kosmetyki i jakies jedno piekne wdzianko na wyjscie ze szpitala oczywiscie dla Michasia!! co do listy lekow to tez skorzystam i powiem mamie zeby kupila i przywiozla.
Niunka tez rodze w BRI wiec kto wie moze moj malec sie pospieszy i sie spotkamy :) a chcialabym bo wiesz co dwie polskie glowy to nie jedna :-D
Yowka z moja wysypka o niebo lepiej, juz nie swedzi tylko czasem w nocy troszke, ale zostaly mi plamy na ciele ale lekarz mowi ze po porodzie to zniknie napewno. dobra uciekam na poczte bo pradu mam 30p i niedlugo wszytsko sie wylaczy. zycze milego dnia i niech te czarne chmurzyska uciekaja jak najdalej. my chcemy sloneczka :)
 
Polecam Ebay...maja rzeczy uzywane..ale za to tanie..ja tez kupowalam przewijak uzywany i jest w doskonalym stanie tyle,ze mam taki osobny z polkami..
podam Ci kilka linkow :
zobacz ten:
*L@@K* Baby Over Cot Changer On Cot Changing Unit + MAT on eBay Changing Tables Units, Baby Changing Nappies, Baby

albo ten:
MAMAS & PAPAS CHANGE MAT IN A TRAY FOR OVER THE COT on eBay Changing Tables Units, Baby Changing Nappies, Baby
a ten chyba najlepszy-tylko materacyk dokupic-lepiej miec nowy:
Mamas and Papas Cot Top Changing Unit with Rail on eBay Changing Tables Units, Baby Changing Nappies, Baby
 
reklama
Hej kobitki.
Niunka ja lece do Polski 29 lipca w niedziele. Nawet jesli urodzisz pozniej, zdjecia Twojego uroczego malenstwa obejrze w Polsce. Napewno bede tu zagladac i pisac co u mnie. Juz sie nie moge doczekac by ujrzec Twoje malenstwo:-):-D:rofl2:
Yowka co do kuponow to przysylaja je dosc czesto, gdzies tak raz w miesiacu- te z pampersa. Z huggies dostalam tylko raz na 4 funty tak jak Ty. Mozna uzyc jednego kuponu na jedna paczke pieluszek. Wiec jak np kupujesz dwie paczki huggiesow w promocji, ze jak dwie paczki to taniej. Do tego dolaczasz dwa kupony znizkowe, to wtedy taka paczka pieluszek cenowo przypomina te najtansze:tak:;-). Jesli dostalas tylko jeden kupon z pampersa to moze troche poczekac az przyjda nastepne i zrobisz podobnie. Na kuponach masz dokladnie podana date waznosci. Na spuchniete nogi mozesz uzywac zeli chlodzacych dla kobiet w ciazy. Jak bedziesz teraz w Polsce to napewno takowy znajdziesz. Ja np uzywalam chlodzacego zelu z Rossmana i smarowalam nim stopy i lydki - duuza ulga. Co do kosmetykow i lekarstw to Niunka podala Ci super liste. Sol fizjologiczna jest super do codziennego przemywania buzi dziecka, do nawilzania sluzowki noska i do przemywania oczu. do calej tej listy polecam rowniez Sterimar, woda morska w spreju do noska, bardzo uzyteczna przy katarkach itp. Co do kosmetykow to tutaj mozna raczej wszystko dostac, choc w Polsce wydaje sie byc wiekszy wybor. Przejdz sie po sklepach i sama sie zorientujesz czego jeszcze nie masz a moze okazac sie potrzebne.
Dobra kochane musze konczyc, bo maz domaga sie mej uwagi:-p;-).
Zycze wszystkim milej nocki, pozdrawiam i sciskam.
Duza buzia dla Buziaczka:-).
pa
 
Do góry