reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Yowka nie chce byc nie grzeczna , ale widze ze ty swoje , no moze bedziesz miala szczescie i potraktuja cie ulgowo i ze dostaniesz od razu te 500f.
Uwiez mi po wyslaniu aplikacji , dostalam odmowny list , po ktorym dzwonilismy tam aby sie dowiedziec czemu nie mozemy otrzymac tych pieniazkow no bo przeciez mamy Working tax. No powiedzieli ze trzeba najpierw miec Child Tax , a wtedy otrzymamy te 500f.
No ale powodzenia moze ty otrzymasz od razu.;-)
Nie denerwuj sie :-) Nie powiedzialam,ze na bank dostane bo niby skad mam to wiedziec..myslalam,ze nie masz working tax creditu.Gosc z JC powiedzial mi ,ze jak sie ma WTC to mozna skladac o to wczesniej i przyznadza wczesniej stad moj post w tej sprawie.Nie wiem..moze i bedzie tak jak i u Ciebie..nie wiem naprawde...dlatego mowie, ze jak cos to zrobie im rumor-skoro mowil facet,ze ma byc przyznany wczesniej to ma byc wczesniej i im tego nie podaruje ;-)
buzka
 
reklama
Ja tez zaczynam sie starac o te benefity!
A jak to jest z tymi co nie pracuja? i nie pracowaly ?
Ja nie pracowalam i nie pracuje tu w UK..pracowalam w Polsce 7 lat w szkole:-)
Working mamy na partnera ale skladalismy razem..Child tax tez na partnera skladamy ale to wsztystko i tak pisze sie razem..Child benefit na siebie (bo ida skladki na najnizsza emeryture wtedy mi)..a becikowe to juz tez na siebie.Jak cos pytaj w JC o wszystko...wytlumacza bez problemow.Ale widze,ze Ty tak jak ja masz sytuacje.Spoko wszystko sie nalezy jak mieszkasz z mezem czy partnerem-nie trzeba byc w stalym zwiazku-wystarczy zyc razem,mieszkac.
WITAJ KASIA! no wiec ja zaluje,ze nie jestes z Huddersfield :) Fajnie,ze juz jestes prawie na mecie i dolaczam sie do propozycji kolezanki z tym imieniem..kolejny Szymon:)Co do problemow skornych tez mialam :)Nie pomogli mi tu w Anglii niestety bylam klrolikiem doswiadczalnym i stosowali na mnie kilka masci przeroznych plus diety..nie pomoglo.To byly plamy na calym ciele, swedzace.Powiedzieli mi w UK ,ze to albo alergia albo grzybica (wow) albo egzema.Wiec majac okazje jechac do Polski skorzystalam.Poszlam od razu do dermatologa, ktorego w UK niestety nie zobaczysz..chyba,ze gdzies prywatnie i to watpie wszechwiedzacy GP jest od wszelakich chorob przeciez :))))).Polski dermatolog od razu stwierdzil,ze to Łupież Różowy Gibberta-choroba stosunkowo malo spotykana..ale nie taka znow nowa aby w UK nie znali:))))dostala specyfik na to tylko taki,zby nie swedzialo bo nie wolno drapac.I przeszlo samo to sie utrzymuje do 3 miesiecy czasem do pol roku.Czesto wystepuje w ciazy i zanika po porodzie.Czsem moze wrocic w kolejnych ciazach.Nic groznego.Rozne wysypki sa norma w ciazy-nawet jak wczesniej nie bylas na nic uczulona i nadwrazliwa.Po porodzie wszystko znika.Tak mi powiedzial dermatolog.Tak wiec nie martw sie.Stosuj TYLKO mydelka i zele dla dzieci-mi pomagaly te z J&J.Uzywaj oliwki dla dzieci do nawilzania ciala -zero balsamow....przejdzie juz niedlugo rodzisz....
Mam nadzieje,ze bedziesz z nami na biezaco.buzka
 
Kama kochana a w jakim szpitalu masz położną?? Ja byla w Leeds w St James jak roniłam. 2 skany mialam za darmo i nie bylo mowy o płaceniu. Oczywiście możesz wykonac płatny , taki 3D ale jak będziesz chciała. Myślę,że na Twoim miejscu poszłabym do GP i przedstawiła sprawę i nei martw się,że położną. Olej.ja mam namiary na polożną w St James w razie co, możesz zadzwonic i się zapytac jak u nich to wygląda i przedstaw jak cie potraktowała Twoja...
Witamy nową Mamusię.
Caluję Was wszystkie i Wasze Aniołki...
 
no nie wierze ja tu latam po lekarzach od gp po szpitalach i nikt nie wie co to jest z ta moja skora a tu Yowka piszesz ze mialas to samo! dokladnie cierpie na swedzace plamy na ciele ktore nie daja mi spokoju. sa czerwone a czasem nawet sine! w czwartek ide do midwife i powiem jej co mysle :) bo nie moge ani spac ani normalnie funkcjonowac. Yowka nie wiem sama juz co robic boGP dal mi taki jakby lotion i on to zasusza i sama nie wiem czy to dobrze! boze ile ja bym dala zeby mi to juz przeszlo i zeby jakos sobie ulzyc w tym swedzeniu :sick: do polski nie ma co nie moge juz jechac bo raczej za pozno na podroz samolotem a autobusem to juz wozgole :no:ehhh zycze wszystkim dobrej nocy.
p.s dopiero co do was dolaczylam a juz nazekam he ah te baby w ciazy :)
 
Kasiek - wpolczuje tego swedzenia Ja bym chyba wydrapala doly w skorze he he:no: nie lubie jak Mi cos dolega..:-:)confused2:
i tez miewam takie krostki (jak je rozdrapie niechcaco to pozniej sie powiekszaja ale jest ich bardzo malo wiec nie reaguje na nie zreszta midwife je widziala i nic nie mowila)ale to raczej potowki na brzuszku dekoldzie i piersiach mimo ze nie przegrzewam ciala Ja bardziej wole jak jest chlodno niz cieplo. :tak: nie usne jak mam ono zamkniete nie bede spala dobrze ..musze miec przeplyw powietrza he he :happy2:
pa
Dobranoc
 
Kasia najpierw musialam dostac tzw plamke maciezysta-tak sie nazywa-to byla pierwsza , ktora wyskoczyla Ci na ciele.Powinna najpierw byc mala a pozniej sie zwiekszac i w zasadzie byc najwieksza jaka masz na ciele.A wiec jak ta plamka zacznie robic sie sina to znaczy ,ze powoli znika i jak ona zniknie to i reszta zacznie rowniez.Wiec nie stosuj juz nic z tych specyfikow od GP tylko tak jak Ci mowilam delikatne mydelka i oliwka-nic wiecej.A najlepiej przez kilka dni nic tylko woda-brzuchol i piersi tylko oliwka.Samo Ci zejdziemowie Ci tylko cierpliwosci.Mi zeszlo bez niczego.Tylko mialam na to Pudroderm-to taki plyn bialy pachnacy mieta co zamienia sie w proszek-od tego mniej swedzi.Odczekaj po porodzie nic juz nie bedziesz miala..mowie Ci.

Buziaczek juz sie starajcie o taxy! O working to musi Twoj partner zadzwonic.Jak nie masz nr tel. to juro Ci napisze.Oni przysla wam papiery do wypelnienia-skladacie na was oboje i od razu wypelnisz sobie na dziecko o Child Tax Credit.O Child Benefit dostaniesz forme w szpitalu.A w Job Centre wez papierki o Statuary Maternity Pay (chyba tak sie to dokladnie nazywa) czyli to bezikowe i tez juz zloz (tylko musi Ci czesc wypelnic tam akurat Midwife).No to tyle by bylo jak narazie.Jak nie pracujesz a partner nie zarabia wiecej na reke miesiecznie jak 1250 funtowczyli rocznie dochodu macie nie wiecej jak 15000 nalezy wam sie Working tax credit.O Child Tax Credit to nawet nie masz sie co martwic bo przysluguje praktycznie kazdej rodzinie z dzieckiem-laczny dochod roczny w rodzinie to jakos nie wiecej jak 58000.Child Benefit nalezy sie zawsze.A jak macie juz working tax to znaczy,ze macie niski dochod i nalezy wam sie wtedy becikowe.Mam nadzieje,ze pomoglam :-) ide nyny..dobranoc babeczki
 
Witam Laseczki jak sie macie?
U mnie elegancko samopoczucie dobre nic Mi nie dolega..takze jest OK!:tak::-D

YOWKA- Bardzo Mi pomoglas bo ja jestem ciemna w tych benefitach:zawstydzona/y::confused2:
Podasz Mi ten numer na working tax ?
Jak tam zadzwonie to co mam powiedziec?
A skad wezme papiery na tax child credit?
Beda razem z tym working tax??:eek:
Moj partner zarabia mniej niz 1250 wiec powinnismy dostac benefit i working tak?
Jak mam zlozyc o Child benefit jak Ja nie dostalam zadnych papierow w szpitalu? :eek::szok:
To po porodzie je dostane? czy jak ..o boze ale to zamotane i duzo tego wszystkego :szok::no::eek:
To pojade teraz na weekendzie po te papierki do Job Centre zeby Mi wypelnila jak pojde do niej na wizyte 13.07.
Wielkie Dzieki . mam nadzieje ze nic nie pomieszalam ...uehhh:crazy::shocked2::confused::sorry2:
ale tego skladania to jest duzo no nie ...:oo2:
 
Witam ! od dzis nie slucham lekarzy tylko Was :-) rano uzylam oliwki i do teraz spokoj ze swedzeniem (znaczy sie takie znosne jest). Buziaczek powiem ci co ja wiem o benefitach i jak to sie odbywa u mnie. bylam starsznie zakrecona ale jakos juz mi idzie.zaczynajac od maternity allowance ktore przysluguje od 26 tyg ciazy i jest to ok 110 f na tydzien idziesz po to do job centre i mowisz tylko ze chcesz aplikacje do maternity allowance do tego potrzebujesz zaswiadczenia od midwfie.po work tax credit tez juz mozesz dzwonic nie znam numeru bo moj wspanialy chlopiec wyrzucil ;/ ale pamietam ze dzwoni sie i tam jest el. sekretarka i naciskasz chyba 4 i mowisz ze chcesz aplikacje do work tax, podajesz adres i przysla papiery. tam beda odrazu papiery na child tax credit ale ich nie wypelnialam no bo dzidzi jeszcze nie ma. na ten work tax czekalm ok 1,5 miesiaca ale w koncu nadszedl ;-). nastepna sprawa to child benefit czyli te ok 17f starac sie mozesz o to dopiero po porodzie ale juz teraz mozesz isc po aplikacje do job centre ( ja ja tam dostalam) wypelnij ja i wyslesz zaraz po wyjsciu ze szpitala.te becikowe to rzeczywiscie zakrecona sparwa bo musisz miec benefity zeby dostac te 500f dlatego ja skladam zaraz po porodzie o ten child benefit, child tax credit i pozniej te becikowe !
 
reklama
Kasia maternity allowance mi i Buziaczkowi sie nie nalezy bo nie pracowalysmy w UK.Ale dzieki za info oczywiscie:)Ciesze sie,ze Ci pomoglam.Nie stosuj juz tych specyfikow od GP i zobaczysz,ze samo przejdzie i nie drap-inaczej zostana blizny i bedziesz to roznosic po ciele.Koniecznie tez nie uzywaj zeli pod prysznic.Tylko te dla dzieci tak jak mowilam a w ogole sprobuj przez kilkadni w ogole myc sie tylko sama woda i nie dopuszczac aby np. piana z wlosow od szamponu nie dostala sie na te zmienione miejsca.Po porodzie bedzie jak reka odjąl.:tak:

A teraz Buziaczek a wiec tel dotyczacy Workink tax credit i Child tax credit juz podaję: 0845 300 39 00 Dzwonisz pod ten nr i prosisz polish language.Tak tak...jest obsluga po polsku-maja tlumacza..super sprawa,szkoda,ze w innych biurach tego nie ma :no:.Najlepiej aby twoj patrner zadzwonil bo na niego bedzie working tax credit.Niech sobie przygotuje wasze NIN (Insurance) bo beda pytac i od razu moze podac ile w zeszlym roku mial dochodu rocznie-niedawno musial byc rozliczany w urzedzie podatkowym bo w kwietniu skonczyl sie rok podatkowy w UK.Wiec niech wezmie z zeznania kwote albo z pay slipow z 12 miesiecy od 06.kwietnia 2005 do 06 kwietnia 2006 i podsumuje.Nie przeraz sie bo to bedzie kwota brutto-czyli opodatkowana.Nieopodatkowanej musi byc mniej jak 15.000-czyli tyle ile dostaje na reke z calego roku podatkowego.No wytlumaczylam.Faktycznie duzo tego ale da rade zalatwic.Idz do job Centre i wez papierki na Sure Start Maternity Grand (becikowe) i na Child Benefit.A partner niech zadzwoni o papiey na Working Tax Credit i Child Tax credit-one beda razem przyslane.Mysle,ze zanim przyjda i wypelnicie to juz bedziesz po porodzie wiec i na dziecko opd razu bedziesz mogla wypelnic i wyslac-czyli na Child Tax Credit.
Z tax creditem jest fajna sprawa-sama zobaczysz jak pojdziecie do banku po pierwsza wyplate zasilku -placa kilka miesiecy wstecz tzw wyrownanie:)Super sprawa jak poszlam do banku to malo sie nie przewrocilam-mialam tax creditu tygodniowo 79 funtow i wyrownanie za zalegle miesiace prawie 1300 funtow:szok::szok::szok:.Ale bylam happy:-D.Tez sprawia wam mila niespodzianke wiec skladajcie jak najszybciej!!Na becikowe na zlozenie masz tylko jeszcze 3 miesiace po porodzie wiec trza sie spieszyc bo jeszcze poczekaccie na przyznanie Working tax i Child tax a dopiero wtedy mozesz zlozyc o becikowe.Powodzenia i ciesze sie,ze pomoglam:)

A my z partnerem konczymy malowanie pokoiku malego-wkleje zdjątka ale jak juz wszystko skonczymy czyli poskladamy mebelki itd.:)..pochwale sie pochwale..sama juz nie moge sie doczekac tego efektu koncowego:-p
Dzisiaj dostalam tez te ciuszki z Ebaya-dziewczyny naprawde super-na tyle ciuszkow w sumie jedna koszulka jest lekko sprana a reszta ciuszkow rewelacja-naprawde oplacalo sie kupic.Teraz czekam jeszcze na hustaweczke :-)Mam nadzieje,ze tez bedzie w super stanie:tak:
Buziaki kochane lece pomoc mojemu Tomaszkowi-sie chlopak narobil dzisiaj i wczoraj:tak::-D
 
Do góry