reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

reklama
Ywoka - O ile dobrze zrozumialam to to sie wszystko ma tak :

Moj Partner:
->Working Tax Credit-Na Mojego Partnera-numer podalas-przysla papiery.
->Child Tax Credit(po porodzie)-Na Mojego Partnera-numer podalas-przysla papiery wraz z Working Tax Credit.
Ile sie czeka na te papiery?
= Jesli Nam przyznadza Te Powyzsze beneity to staramy sie o :
->Sure Start Maternity grand (becikowe),
-> Child Benefit

Papiery dostane w Job Centre na ;
->Sure Start Maternity Grand (becikowe)-Mozemy sie starac dopiero jak nam przyznadza Working Tax Credit i Child Tax Credit.
->Child Benefit (po porodzie, bo jest potrzebny akt urodzenia)-(mozna zamowic przez tel. 0-845-302-1444)


Mam pytanie :
A jak jest z tymi w Moim przypadku? Benefitami?
-> Income Support?
-> Maternity Allowance?
-> Incapacity Benefit?

A na mieszkanie - jak wynajmujemy ?
-> Tax Credit?
-> Housing Benefit?
-> Ulga na Council Tax?
-> Council Tax Benefit?

Napiszcie jak wiecie.
Z gory dziekuje..;-):tak:
 
Czesc dziewczyny! Dzis juz troche ochlonelam po wczorajszej wizycie. Poszlam do przychodni i umowilam sie na spotkanie z GP.On pewnie wyjasni wszystkie moje problemy. Odnalazly sie moje wyniki moczu i wkoncu ktos(pani w rejestracji) potwierdzil ze jestem rzeczywiscie w ciazy. Dzieki za wsparcie,wczoraj podnioslyscie mnie na duchu:-). Pozdrawiam Was goraco w ta obrzydliwa pogode!!!!!!!!!!!!
 
Czesc dziewczyny! Dzis juz troche ochlonelam po wczorajszej wizycie. Poszlam do przychodni i umowilam sie na spotkanie z GP.On pewnie wyjasni wszystkie moje problemy. Odnalazly sie moje wyniki moczu i wkoncu ktos(pani w rejestracji) potwierdzil ze jestem rzeczywiscie w ciazy.
Napewno wyjasni Twoje wszystkie watpliwosci.A Ty teraz odpoczywaj i dbaj o Siebie Kochanienka.
Super ze sie odnalazly . Wiec GRATULUJE fasoleczki.:-D
Teraz czekamy na plec.?;-):-)
Wklej jakies zdjecia swojego brzuszka.
Pozdrawiam zmykam do lodowki :-D:-p
 
Ywoka - O ile dobrze zrozumialam to to sie wszystko ma tak :

Moj Partner:
->Working Tax Credit-Na Mojego Partnera-numer podalas-przysla papiery.
->Child Tax Credit(po porodzie)-Na Mojego Partnera-numer podalas-przysla papiery wraz z Working Tax Credit.
Ile sie czeka na te papiery?
= Jesli Nam przyznadza Te Powyzsze beneity to staramy sie o :
->Sure Start Maternity grand (becikowe),
-> Child Benefit

Papiery dostane w Job Centre na ;
->Sure Start Maternity Grand (becikowe)-Mozemy sie starac dopiero jak nam przyznadza Working Tax Credit i Child Tax Credit.
->Child Benefit (po porodzie, bo jest potrzebny akt urodzenia)-(mozna zamowic przez tel. 0-845-302-1444)


Mam pytanie :
A jak jest z tymi w Moim przypadku? Benefitami?
-> Income Support?
-> Maternity Allowance?
-> Incapacity Benefit?

A na mieszkanie - jak wynajmujemy ?
-> Tax Credit?
-> Housing Benefit?
-> Ulga na Council Tax?
-> Council Tax Benefit?

Napiszcie jak wiecie.
Z gory dziekuje..;-):tak:

Wszystko dobrze zrozumialas :-) Na papiery z Work Taxu juz nie pamietam ile czekalam ale jakos kolo 2 tygodni.Wiec dlatego mowie Ci abyscie od razu wyslali za jednym zamachem tam o Working i Child tax credit.
Niestety nie nalezy nam sie (mamy taka sama sytuacje tu-obie nie pracowalysmy w UK)Maternity Allowance.Jezeli chodzi o Income Support to jest raczej dla samotnych matek o niskim dochodzie-mozna jednak probowac od 11 tyg. ale jak partner twoj pracuje to raczej odpada.ja tez sobie podarowalam bo zapewne bedzie odmownie ...
Incapacity Benefit

Incapacity Benefit (IB) to zasiłek o który możesz się starać jeśli nie kwalifikujesz się ani do Statutory Maternity Pay ani do Maternity Allowance (np. jeśli wogóle nie pracowałaś). Wysokość tego zasiłku zależeć będzie od twojego stopnia zaawansowania ciąży i czy byłoby zagrożenie dla ciąży jeśli byś pracowała. Incapacity Benefit jest oparty na twoich składkach na ubezpieczenie (national insurance contributions). Możesz starać się o Incapacity Benefit na 6 tygodni przed urodzeniem dziecka, i do 14 dni po jego urodzeniu.
Jeśli nie pracujesz, albo nie przepracowałaś odpowiedniego okresu żeby się kwalifikować do Maternity Allowance, i nie zapłaciłaś odpowiedniej ilości składek na ubezpieczenie aby dostać Incapacity Benefit, możesz się starać o Income Support na 11 tygodni przed urodzeniem dziecka, i do 15 dni po jego urodzeniu


Wiec jak widzisz aby dostac Impacity Benefit musiala bys oplacac skladni na NIN sama sobie juz jakis czas.Mozna sprobowac o Income Support-jednak jest on raczej jak juz mowilam dla samotnych matek.

Income Support
Jeśli masz niski dochód możesz starać się o pomoc w dofinansowaniu do twoich wydatków, czynszu czy Council Tax. Income Support to zasiłek wypłacany osobom którym dosłownie nie starcza na życie. Twój tygodniowy dochód musi być poniżej pewnego poziomu i musisz być w grupie osób które mogą otrzymać zasiłek bez konieczności szukania pracy. Income Support nie zależy od składek na ubezpieczenie (national insurance contributions) ale żeby się o niego starać musisz mieć National Insurance number.




Council Tax Benefit
Council Tax Benefit to zasiłek dla osób z odpowiednio niskim dochodem, który jest dofinansowaniem do Council Tax. Płacony jest przez lokalne władze i, jeśli się kwalifikujesz, twój rachunek za Council Tax będzie zredukowany. Upewnij się czy płacisz odpowiednią kwotę za Council Tax, bo na przykład w sytuacji jeśli mieszkasz sam możesz otrzymać zniżkę, albo jeśli jesteś niepełnosprawny. Jeśli jesteś studenem,uczysz się i mieszkasz z drugą osoba (partnerem bądź kimś innym) możesz kwalifikować się do Council Tax Benefit.

Housing Benefit
Housing Benefit (HB) to zasiłek dla osób o niskim dochodzie; jest to dofinansowanie do czynszu. Możesz się o niego starać jeśli pobierasz inne zasiłki, pracujesz na pół etatu, albo na cały etat ale masz niski dochód. Nie możesz dostać HB jako dofinansowanie do mortgage’u czy pożyczki na dom. Housing Benefit nie ma nic wspólnego z Council Tax. Aby otrzymać HB musisz byc lokatorem i placić czynsz, nie ważne czy twoim landlordem jest council, czy prywatny landlord. Możesz również starać się o HB jeśli wynajmujesz pokój w hostelu lub jeśli dzielisz mieszkanie czy dom z innymi. HB możesz uzyskać tylko jeśli jesteś odpowiedzialny za płacenie czynszu, albo mieszkasz z partnerem który jest za to odpowiedzialny. Aby otrzymać HB twój kapitał nie może przekraczać £16,000 (oszczędności, ziemia, posiadłość, etc.)




Staralismy sie o Council i o HB dostalismy odmowe niestety pomomo tego,ze mamy niski dochod.Nie wiem czemu-stwierdzili,ze sie nie nalezy i tyle..podobno sobie radzimy narazie i kazali nam skladac raz jeszcze te papierki jak sie urodzi nam dziecko-wtedy moze cos nam dadza.
O te benefity skladasz w lokalnych wladzach-Civic Centre czy jakos tak to sie nazywa.Niezla ksiazeczka jest do wypelnienia :-) i jak w naszym przypadku-wypelnialismy ja caly dzien z tlumaczeniem a niestety na darmo.Sprobujemy po porodzie jeszcze.Odezwe sie do Ciebie na gg.Mam Twoj nr stad.buziaki
 
Czesc dziewczyny.
Witam nowa kolezanke Kasie:-). Tyle nas sie teraz namnozylo, ze ciezko mi bedzie Was wszystkie zapamietac, ale bede sie starac.;-)
Yowka widze ze niezle przestudiowalas temat benefitow, fajnie, bo przyda sie nam taki doradzca. Niestety w rzeczywistosci bywa tak, ze mozesz sie starac o wiele, ale niewiele Ci z tago przyznaja. Bylam ostatnio w Citizen Advice Beuro, bo chcialam zasiegnac dobrej porady prawnej na temat tego co mi sie nalezy.
Mieszkamy w wynajmowanym mieszkanku z mezem i dzieckiem. Tylko moj maz ma staly dochod ok Ł1150 miesiecznie, co wychodzi jakies 18000 rocznie brutto, a 14000 netto, czyli wcale nie tak duzo. I okazuje sie, ze niewiele z tych benefitow nam sie nalezy. Pan wyliczyl ze oprocz Child Benefit (co nalezy sie kazdemu), przysluguje nam child tax credit i working tax credit- lacznie ok Ł500 miesiecznie. I nic wiecej. Zadnych dofinansowac do mieszkania i oplat, i zadnych innych zasilkow, ktore naleza sie naprawde biednym osobom. My do takich nie nalezymy wedle prawa.
Wiec lepiej sie nie nastawiac na duze profity.
Ja do tej pory (skladalam papiery pol roku temu) nie dostalam jeszcze nic procz child benefit, czyli kilku groszy.
Podobno maja jakis problem z rozpoznaniem mojego NIN (national insurance number). Wiec jeszcze zadnych wiekszych pieniedzy nie powachalam i jestem wrecz zalamana, bo bardzo ciezko sie nam zyje z meza wyplaty. Do tej pory nie moglam sie starac o maternity grand, bo nie dostalam jeszcze odpowiedzi z tax creditow. Teraz to mysle, ze juz mi tego nie przyznaja i Ł500 przeleci mi kolo nosa. Rzeczywistosc bywa okrutna. Niestety.
Dzwonimy i wysylamy do nich listy i nikt nam nie potrafi pomoc, zawsze slyszymy jedno: trzeba czekac. Tylko kuzwa ile jeszcze?:angry:
Mam nadzieje, ze jak w koncu przyznaja nam te pieniadze i wyrownaja zaleglosci, to bedzie to duuza kwota, ktora mnie uszczesliwi.
Pozdrawiam i sle buziaki wszystkim kolezankom.
 
reklama
Czesc dziewczyny. Jak Wam sie podoba moj avatar? Po malu ucze sie wszystkiego,moze i uda mi sie wrzucic mojego brzucholcia.:-D. Lece zaraz do pracy. Milego dzionka!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry