reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Kasiu, banki z reguly maja na swoich stronach kalkulatory na ktorych mozesz obliczyc mniej wiecej ile udziela wam kredytu, albo jaka bedzie wysokosc rat. Zobacz np tutaj:

Mortgages - Mortgage Calculator - Woolwich mortgages

W pierwszej tabelce obliczysz ile Wam dadza kredytu. Jak ja wpisalam tylko K dochod to wyszlo mi 95k czyli nie tak, zle, ale to zalezy od banku, bo np u mnie w banku tylko 78k max bysmy dostali. Ale warto zerknac na te kalkulatory, zeby chociaz mniej wiecej sie zorientowac.
 
reklama
hej :)
ja nadal w dwupaku i jakoś nie zapowiada się na poród za szybko.. eh
1 czerwca mam masaż szyjki, w St Lukes, strasznie się go boję, wolałabym do tego czasu już urodzić.. ale zgodziłam się, lepsze to niż przenosić..
Pozdrawiam wszystkie mamy ;)
 
hej :) ale nudy cale szczescie moj Konrad dzis wraca jupiii:-) kasia8118 bralismy kredyt w zeszlym roku nie mielismy zadnych problemow a tylko maz pracowal najlepiej isc do banku i sie zapytac ale jak jzu pisalam wczesniej znam kogos ktos wam moze wszytsko zalatwic i znalezc bank ktory wam udzieli kredytu itddd wszystkie opcje wam przedstawi nam zalatwial wlasnie ten chlopak :-) uciekam pozdrowionka dla wszystkich
 
Ragazza wyliczyłam sobie i szkoda gadac wyszło mi 70k.Ale pocieszam się że pewnie w każdym banku inaczej więc może gdzieś dadzą nam więcej.

Domi85 czy to ten sam gościu co pisałaś mi kiedyś o ubezpieczeniu domu?A wy za ile kupiliście domek?
 
Kasia - tak jak pisze Domi, skontaktuj sie z niezaleznym doradca i on Wam preszuka wszystkie oferty bankow i wtedy zobaczycie ile tak naprawde Wam pozycza. Sa banki, ktore np benefity i taxy traktuja jako dochod i wtedy wiadomo, ze wiecej dostaniecie. Poza tym istnieje taki program, ktory nazywa sie shared ownership. Wtedy kupujesz tylko czesc domu np 50 %, a reszta jest wlasnoscia housing association albo developera i w wiekszosci przypadkow jemu za ta pozostala czesc placicie niewielki czynsz co miesiac, albo splacasz ta jego czesc co miesiac. Wtedy depozyt na kredyt do banku jest mniejszy i rata tez wychodzi mala. Te domy z reguly sa nowe, prosto od developera.

Zobacz tu:

2 bedroom semi-detached house for sale in Lastingham Green, Bradford, BD6, BD6
 
Ragazza a co z tą resztą ktora należy do developera ?Z czasem też można wykupic?Ostatecznie nie wychodzi to drożej niż zwykły kredyt?Takie domki jeśli się nie myślę to też wybudowali niedawno na bd10 Ravenscliffe.Fakt ładne ale do okoła same socjalne domy i jak dla mnie trochę niebezpiecznie.Ale wiem że tam ludzie mało wpłacali bo około 4,5k.Dużo polaków tam kupiło a częsc dostała jako domy socjalne.
 
Witam.
Krystian już w przedszkolu,Oliś ogląda piratów to mam chwilkę wolnego.
Za oknem znowu chmury już mam dosyc tej pogody.Kurcze coś mi się wydaje że znowu szykuje się jakieś wolne od przedszkola ale muszę poszukac karteczki z rozpiską na cały rok bo standardowo gdzieś schowałam i nie wiem gdzie.
Doris78 i sylwia.m a wasze chłopaki maja wolne w przyszłym tygodniu?
zaneta jak się wam mieszka w nowym miejscu?
Wredotka cierpliwości.Wszystko już gotowe na pojawienie się maleństwa?
jstysiak śniłam dzisiaj o tobie.
 
Ragazza a co z tą resztą ktora należy do developera ?Z czasem też można wykupic?Ostatecznie nie wychodzi to drożej niż zwykły kredyt?Takie domki jeśli się nie myślę to też wybudowali niedawno na bd10 Ravenscliffe.Fakt ładne ale do okoła same socjalne domy i jak dla mnie trochę niebezpiecznie.Ale wiem że tam ludzie mało wpłacali bo około 4,5k.Dużo polaków tam kupiło a częsc dostała jako domy socjalne.

Reszte mozesz albo splacac wg ustalonego z developerem planu np w ciagu 10 lat. albo w ogole nie splacac i sprzedac tak jak stoi czyli tylko swoja czesc np polowe, czy 75%. wlasnie problem z tymi domami to to, ze zawsze sa w parszywych okolicach. A te co sa w ladnych to maja zastrzezone, ze powyzej 55 roku zycia. My duzo razy jezdzilismy ogladac te domy, ale zawsze byly na councilach. :-( A Ravenscliffe to juz jest kompletna patologia - nawet kierowcy autobusow boja sie tam jezdzic. :-(
 
hejka
ja zajeta jestem codziennie,bo kuzynka przyleciala i codziennie cos sobie wynajdujemy do roboty:-Dkurde nie mam podgladu juz:szok:widze tylko co pisalyscie o domkach i kredytach:-D
kasia-mieszka sie dobrze,tylko maluski ten domek i przeraza mnie ciasnota w salonie,ale cos za cos:-)a gdzie myslisz o kupnie domku??masz jakas dzielnice na oku?
ragazza-my mieszkamy na Lee Mount,ogolnie to jest dzielnica typowo councilowska,ale nasza ulica jest super,cichutka,sami starsi ludzie,czysto,trzeba bylo sie uwinac dzisiaj i przyjechac:-D
spadam bo nie wiem co kto pisal juz:-Dmusze druga kawke wypic bo spie na stojaco.
 
reklama
Hej:)

Ja się zbieram do pisania i zbieram. Zawsze mi coś przeszkodzi:baffled: Teraz pewnie też za dużo nie napiszę bo mi Olivia swoje giry pcha pod nos:-D
Wczoraj troszkę słoneczka było a dzisiaj znów kicha.

Żaneta jakby co to potwierdzam że wybieramy się dzisiaj do Ciebie:tak:
Kasia8118 od poniedziałku mają znów wolne na 2 tygodnie.
Ragazza mam znajomą nauczycielkę w UK i ona załatwila sobie dofinansowanie od rządu, tzn że ileś tam kasy daje rząd na bardzo korzystny procent (1,5% chyba). Pierwszeństwo to tego mają key workers czyli np nauczyciele.
Wredotka już bliżej jak dalej;-):-D
 
Do góry