reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bemowa, Jelonek i dalekiej Woli :)

Z tego co czytałam to 10% dzieci nie raczkuje i wiadomo jest ok ale dużo lepiej jest gdy dziecko jednak raczkuje,
"Raczkowanie jest ogromnie ważne dla prawidłowego rozwoju psychomotorycznego Twojego dziecka. Polega ono na wykonywaniu tzw. ruchów naprzemiennych (prawa rączka - lewa nóżka i na odwrót), które wzmacniają kręgosłup i mięśnie całego ciała. Dlatego dzieci, które długo raczkowały zazwyczaj mają proste nóżki i prawidłowo ustawione stopy. Jednak to nie koniec zalet raczkowania. Ten sposób przemieszczenia się stanowi również świetny trening dla mózgu malucha. Wykonywanie ruchów naprzemiennych prowadzi do tworzenia się połączeń nerwowych między lewą (logiczną) i prawą (twórczą) półkulą mózgu. Te z kolei umożliwiają współpracę półkul, która warunkuje prawidłowy rozwój, a w przyszłości umiejętność poprawnego pisania, czytania, czy liczenia. Ponadto raczkujący maluch uczy się również orientacji w terenie, zaczyna prawidłowo oceniać odległość i ćwiczy zmysł równowagi."
Dlatego też wolę z Karolinką poświęcić troche czasu i na to aby ją to nie ominęło.
PacyŚka ciekawe jest to co napisałaś, bedę musiała to przetestować tym bardziej że coś w tym musi być bo wczoraj jak Karolinka zasnęła po 19 a około 22 obudziła sie na karmienie i trochę się rozbudziła i z pół godzinki z nami posiedziała to więszą cześć nocy jednak przespała :-), więc tak jakby o 19 miała dłuższą drzemkę :-p
Asiu85 siniak Karolinki na szczęście jest prawie niewidoczny (gorzej to wyglądało gdy to się stalo), mam nadzieję że u Olka tez się ładnie goi :-)
Yoda e-mail :-)
 
reklama
Hej mamusie!
Jakie plany na dziś? Pogoda ma być piękna...
Kto się jutro wybiera do klubu?
Dziewczyny mam dla was pieluszki, więc jak będziecie jutro to wam przywiozę.
 
My z Adasiem wychodzimy ok 10.30-11 i pochodzimy pewnie maks do 15.30 jak ktos sie do nas dolaczy bo jak nie to wrocimy wczesniej na obiadek i potem jeszcze raz na spacerek, trzeba korzystac tak jak Asia napisala pogoda ma byc piekna jeszcze cieplej niz wczoraj. Asiu mam dla Ciebie słoiczki :)
Ja wybieram sie jutro do klubu.
No to co zbieramy sie na jakis wspolny spacerek???
 
Ja jestem za, tylko my się pewnie ogarniemy dopiero koło 12-12.30. Olek dopiero poszedł spać i pośpi do 11.30-12.00. Odezwę się jak wstanie.
 
My wybieramy się jutro do klubu. Ostatnio bardzo nam się podobało :) Miło tak porozmawiać z kimś o nieprzespanych nocach, drzemkach i pierwszych jedzeniowych doświadczeniach :) Powiem szczerze, że jutro w ogóle czeka mnie interesujący dzień :) Będę prowadzić romowy kwalifikacyjne - nianię czas wybrać! Sama byłam nianią przez pierwsze trzy lata studiów i powiem szczerze, że nie wiem jak mamy moich dziewczynek oddały mi je pod opiekę po kilku minutach rozmowy :) Ja już jestem przerażona :) Osttanio zostawiłam Jasia na dłużej z jego własnym, osobistym tatusiem i jakoś mi dziwnie było, a co dopiero z obcą nianią :) No, ale cóż :) Mus to mus :(

Do jutra ;)
 
Cześć Dziewczyny, ale miałam dziś ciężki dzień - padam. Pewnie też będziemy jutro w Klubie więc sobie pogadamy ale tak pisze jeszcze dziś żeby troszkę może Cię PacyŚka uspokoić. Myślę że poczujesz gdy przyjdzie ta właściwa osoba, będzie Wam sie dobrze rozmawiało, wyczujesz że ma dobry kontakt z Twoim dzieckiem i umie sie nim zająć. Myślę że w takich sprawach trzeba się kierować intuicją. Wiem tez że łatwo się mówi bo ja sobie na razie nie wyobrażam zostawiać mojej Księżniczki z nikim, ale może być tak że przyjdzie na to pora i myśle że wtedy właśnie tą intuicją będe się kierować. Pomyśl tez tak na razie masz prawo wyboru, Ty decydujesz i zrobisz jak zechcesz, gorzej będzie jak dasz dziecko do przedszkola a tam już różnie bywa ;-) Apropo nikt mi nie napisał juak u Was się maja plany przedszkolne i czy już dzieciaki pozapisywane !!!
Dobrej nocy i do zobaczenia jutro :-)
 
Właśnie tak też sobie pomyślałam :) Kobieca intuicja nigdy nie zawodzi :) Ja potrzebuję na szczęścia niani tylko na kilka godzin w tygodniu - zaczynam dorywczo pracę w domu i muszę pisać magisterkę, stad jakaś niania która weźmie Jaśka na spacer i odprowadzi mi go na obiadek :) Tak żebym miała go zostawić z kimś na cały dzień to jeszcze nie jestem gotowa i nigdy nie będę.

Co do przedszkola to my nie jesteśmy w Warszawie zameldowani więc chyba szanse na państwowe przedszkole są żadne :( A jak już będziemy zameldowani to nie będzie miejsc :) Zresztą jest szansa, że mi wystarczy tylko niania na 1/2 etatu albo dorywczo bo pracę mam całkowicie zdalną. Nie powiem wolałabym żeby Jaś chodził do przedszkola, ale jak to będzie zobaczymy :)

Do jutra!
 
reklama
Navna to dla Ciebie
Torba Delti do każdego wózka WYPRZEDAŻ KOLEKCJI (1773888744) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

ta aukcja jest juz zakonczona ale napewno wystawil kolejna

Adas zasnal pod samym blokiem, myslalam ze jak wejdziemy do klatki to sie obudzi (zawsze tak jest), ale nie, no to moze w domu, tez nie, przełożyłam go na łózko a ten twardo spi. Wiem ze nie powinien bo bedzie ciezko na noc, ale nie moge go obudzic bo wiem ze malo dzis spał, szkoda mi go.

Fajniutkie mialysmy dzis spotkanko, bardzo kameralnie.

Pasyśka to jak mozesz zadzwon jutro do tej Turkusowej Lampy i dopytaj o te zajecia, czy sa pojedyńcze, w jakie dni i godziny i w jakim wieku dzieci?
 
Do góry