reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hi Kobitki.
To juz marzec??? fajnie ze juz dni sa dłuższe, i można tez popołudniu wyjść na plac zabaw.
Laufrad super sprawa, kopiłam mojemu jak miał 20 miesięcy i byl tym od początku zachwycony.
Ja nawet nie wiedziałam ze jest tyle problemów jak ma sie auto na polskich numerach. Ja kupiłam i rejestrowałam tutaj, może i ubezpieczenie droższe ale za to jak widzę uniknęłam kłopotów. A i w Pl kierowcy byli milsi dla baby na obcych numerach.
Wy jak zawsze pilnie piszecie na forum, ja tylko regularnie czytam a odpisuje jak ma co do dopisania, bo wiele z was napisało to co ja bym napisała, a powtarzać to sie nie chce.
Poziomeczko- ciesze sie ze udało mi sie Ciebie i twoja maje poznać, fajne z was dziewczyny;-).
katrhinka - biedna Gabrysie. Zycze mało bólu i dużo zdrówka.
Jak poznałam Kathinke i Poziomeczkę live to mam jakieś inne uczucia do was,( nie myślcie sobie ze ja z tych inaczej kochających:szok::eek: )ale jakoś wydajecie mi sie bliższe, cos jakby żyjące a nie tylko wirtualnie. Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.
Happy- nawet jak ty jeszcze nie mamusia to do nas zawsze możesz dołączyć, może nam sie uda zmieć temat pieluchowy na ciuchowy:-):-) Jestem pewna ze sie wam wkrótce uda.
Vici- ja tez mam problemy z Finamzamtem i to już sie ciągnie od kwietnia, a jak sie z tego nie wygrzebie to mam 23,000 Euro do płacenia za czyjąś niekompetencje:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

A tak ap ropo spotkań, tam gdzie chodzę z młodym do spielgrupy można sale wynająć. Moze byśmy sie zgadały i tak raz na miesiąc sie spotkały???? Namiary na to miejsce Verein Lebensr�ume f�r Menschen
 
reklama
Witam porannie i szybciutko.
Moje dziecko juz robi sobie drzemke:szok: Cos jej sie znow poprzestawialo i budzi mi sie o 6 rano i zasypia o 8. Jak sie obudzi, to jedziemy do Tagesoma na przyzwyczajanie.
Mnie znow polamalo:-( czuje sie jak jakas staruszka. Ojjj musze wrocic do moich cwiczen. Tylko zostaje mi cwiczyc w domu, bo maz mi za pozno wraca z pracy, zebym mogla isc na aerobik.
Vici powodzenia z FA!!!
Aaa Sylvia dzieki za linka. Ja czesto zagladam na http://deccoria.pl/
 
Ostatnia edycja:
Marzec, marzec juz dziewczynki, a ten czwartek to Tlusty Czwartek!!! Ktora piecze paczki? Moze sie zalape:-) bo mi sie nie chce! Chociaz nie, chciec to nawet mi sie chce ale czasu troche nie mam. Ostatnio mi dowalila szefowa tyle roboty, ze wracam do domu totatalnie wymieta!

Vici, powodzenia w FA zycze! Ale mysle ze to przejdzie jak nie na Was auto zarejestrowane. Tylko fajtycznie jaj najszybciej musi z oczu zniknac zeby to bylo wiarygodne. Ja mam w ubezpieczeniu "poziom" dziewiaty i place 60€ ubezp. na miesiac. Tylko ze nasza Astra ma juz 10 lat i tylko 75ps, tu wlasnie od tych koni sie placi. A silnik chyba 1,6 - nie wiem szczerze mowiac (hihi, piszac), mi samochod mial sie podobac zewnwtrznie a co w srodku to juz meza sprawa. No i mamy tylko to podstawowe ubezp. (Haftpflicht) bo na Kasko jest za stary.

Fajnie ze Wam sie spotkanko udalo. Wypileyscie ten lyczek kawki za kazda z nieobecnych? Tylko Sylvia i Poziomeczka byly?

Sylvia, nie martw sie nikt Cie nie posadzi, ze z tych "innych" jestes:-) Ja pewnie tak samo bym pisala jak bym Was live poznala. Zawsze to juz inaczej. Ja nie mam pojecia jak wygladacie i jakos sobie wyobrazam, ale to pewnie nijak ma sie do rzeczywistosci. Bardzo chcialabym Was poznac, ale chyba musze do ciepelka poczekac jak sie juz w jakims parku na weekendzie moze spotkamy. W tygodniu niestety czasu nie mam, chyba ze po poludniu kiedys. Jak juz pisalam strasznie brakuje mi kolezanke, nawet wczoraj mezowi narzekalam.

Happy, u mnie tez crosstrainer stoi i za wieszak robi:-)
Co do odchudzania, to tez jestem zdania ze mz i wystarczy.

Kathinka, jak tam corcia? Lepiej juz? Z uszami to zawsze przerabane.

A co do kota mojego, to powiem Wam tak: nie przeszkadza mi ogolnie, roboty za duzo przy nim nie ma, lazi po wszedzie gdzie sie da, ale nie drapie na szczesice obic itp. Ale posiadajac psa i kota, musze stwierdzic, ze, przynajmniej ja, nie przywiazalam sie tak bardzo do kota. Co innego pies, kocha sie go jak dziecko. Ja to sobie domu bez psa nie wyobrazam, zawsze u mnie byl i chyba zawsze bedzie piesek. Jest jak czlonek rodziny.

Milego dnia! Biore sie za robote:no:

A, jeszcze, Sylvia, ja jestem za! Byle na weekend!
 
Hej hej
Malej duzo lepiej wygrzalam uszy i dzis w nocy byly tylko wrzaski o nic ;) ale nie bo ucho bolalo , dzis juz wrocila do normy , chodzi w opasce nasmarowana tygryskiem
Max dzis tez w domu wczoraj skarzyl sie na ..ucho ale wszystko ladnie wygrzane wrocilo do normy wiec jutro idzie do przedszkola

Sylvia ja mam to samo , jak juz sie kogos Live pozna to jakos tak inaczej :)
W przyszlym tygodniu jak malej sienie pogorszy zapraszam do mnie:)
 
Sylvia, wiem co masz na mysli i zgadzam sie z twoimi odczuciami, zawsze to fajniej wiedziec z kim sie pisze.
:tak:
czy dobrze widze, ze ten Musikraum kosztuje 10 euro za godzine wynajecie??
to super, naprawde moglybysmy sie zlozyc i mialybysmy super sale do zabawy dla naszych dzieci i pogaduchow dla nas!:-D
 
Witam przelotem.Nie ma juz sil na nic ,mam dosc zalatwiania i latania a przy tym odchodzenie z kwitkiem.Wczoraj kupilam auto a dzis je oddalam na szczescie babka nie robila problemu chyba wiedziala co mi wciska i kase oddala bez halo.
Sylvia mam nadzieje,ze sie wyjasni na twoje w skarbowce i nie bedziesz musiala im tej kasy oddac.My kiedys tez przez zle wyliczenie musielismy po 2 latach oddac 1800 euro no ale to nie 23 tys....
Takie spotkania sa naprawde fajne i jak bedzie cieplej na pewno wybiore sie do Wiednia jesli i wam bedzie pasowac:yes::yes:
Co do poczakow to ja robie dzis bo nie wiem czy jutro bedzie czas ;-)
Kathinka dobrze,ze malej lepiej oby calkiem przeszlo i to szybko
Happy dobrze,ze nic sie nie stalo nikomu przy stluczce.A co do obliczania ubezpieczenia to ma linka fajnego co pokazuje ile i w jakiej firmie dane auto by wynioslo.
Asiunia ja mysle,ze to przywiazanie do psa czy kota w duzej wierze zalezy od charakteru danego zwierzaka.
Poziomeczka a dlaczego ja agentka?? Ja tylko szybko mysle jak juz muj maz nie daje rady i robi mi naprzekor...juz nie raz mowilam aby pozbyc sie i drogie tez tu kupic,a teraz ja musze odkrecac wszystko:crazy:

I juz nie wiem co mialam napisac,mam przez te moje mysli za duzy metlik w glowie
Buziaki
 
nie no, vici, ze agentka to ja w pozytywnym sensie mialam na mysli! Dobrze robisz!:tak:
sylvia, tez trzymam kciuki abys jednak tej kasy nie musiala placic!
 
poziomeczka: do kliniki na razie sie nie wybieramy, nadal szukam dobrego ginka od Kinderwunsch. Zobaczymy co wyjdzie z ponownych badan meza, jakos nie wierze w te tabletki co on bierze. Dalismy sobie jeszcze troche czasu. Zaczelismy tez sie rozgladac za wiekszym mieszkaniem... (tak przyszlosciowo gdyby nam sie cos udalo ;-)). Myslimy o jakims nowym projekcie. Na razie jestesmy w 11 i nam nie jest zle, ale z jesli chodzi o szkoly i przeszkola to dobrych tu sie nie znajdzie. Ale czy wogole istnieje idealna dzielnica dla dzieci?

mb_1: ja tez mam nadzieje, ze w tym roku nareszcie wpadne do St. Pölten :-D.

Asiunia: Ja teraz zajadam sie Faschingsgepäck ze Spar albo kupuje na Graben w kawiarni Demel Schneekugel- pycha :-)

A w piatek to ide na Bonbonball to sie na pewno slodkiego najem :-D
 
happy, a co to za tabletki w ogole? Czyli tak jakby "problem" lezy po stronie W. raczej? czy jeszcze tego nie wiecie?
A to z mieszkaniem: najwazniejsze jest nastawienie, jak szukacie mieszkania dla dziecka to i ono tez kiedys przyjdzie!:-)
A jaki bezirk jest odpowiedni dla dzieci....? Nie znam sie az tak dobrze, ale mysle ze 21., 22., 23. zaliczaja sie raczej do tych "lepszych".
No poza tym nobel hobel 13. i 14. oraz 19. ale to drozsze mieszkania o wiele....
 
reklama
Czesc Dziewczyny.
Widze,ze ja jestem chyba jedyna taka "wirtualna" wsrod Was. No ale moze juz niedlugo.
happy79-trzymam kciuki by Wam sie udalo,moja kuzynka miala wieloletnie starania i ciagle nic..nic.....az wreszcie gdy sie zdecydowali na in-vitro okazalo sie ze jest w ciazy.dzis maly ma 2,5 roku.i wszystko ok.
Dziewczyny poruszylyscie fajny temat dla mnie. Otuz mieszkam 12-bezirku,ale bedziemy chcieli zmienic mieszkanie i jestesmy na etapie szukania.Tylko wlasnie nie wiemy jaka dzielica jest ok?Oczywiscie chodzi mi o dzieci,o szkoly ,przedszkola itd,,itp..Podobno....(tak mi przynajmniej odradzali) nie najfajniejszy jest 10,16,12,2 i 20. Ale nie wiem dlaczego? Czy chodzi o procent auslander. Moze cos poradzicie i naswietlicie mi dlaczego ta a nie inna dzielnica,Jak wiecie jestem tu z dziecmi krotko i jeszcze duzo jest dla mnie nieznane.bo podobno przedszkole i podstawowka musi byc w tej dzielnicy w ktorej dziecko jest zameldowane,ale mitellschule lub gimnazium moze juz byc w innej dzielnicy.Ale tego tez nie wiem.
Pozdrawiam i zycze Wam smacznego......dzis jest tlusto na stolach!
 
Do góry