reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hallo girls
My juz od kilku dobrych lat mieszkamy w 23 bez.Piszecie ze moze byc:-) Faktycznie spokojnie tu,cicho,zielono i o najwazniejsze Turkow i tych chusciatych za przeproszeniem kobiet jakby mniej choc uniknac sie nie da,niestety wszystkich "usterek".W sumie daleko jest ode mnie do centrum,ale z drugiej strony U-bahn mam pod nosem(ok 7 min) a jak dojscie do u-bahnu jest to wszyedzie juz gladko dojechac.Tramwaj mi nie huczy pod oknem.Wprawdzie 3 przedszkola mam w sumie na piechotke i szkole ciut dalej ale za to te prywatne przedszkola juz dalej i trzeba podjechac.SCS jest rzut beretem,a wiec ogolnie nie narzekam za bardzo bo juz przywyklam choc troche to trwalo,bo ja wczesniej blizej centrum zawsze pomieszkiwalam.
Na osiedlu przewaga emerytow!i rencistow dla mnie to minus akurat.

A apropos jezyka to nawet teraz ciesze sie ze moja pojdzie pozniej do szkoly a moze i przedszkola bo przekonala mnie rozmowa z jednym znajomym,ktory mowi ze nie ma sie co spieszyc(chodzi mu o nauke przez dziecko niem.) bo ono i tak jezyk w mig zlapie ,a wazne jest zeby je poprawnie nauczyc mowic najpierw w ojczystym jezyku i zaszczepic mu ta polskosc.
Fakt bo powiem wam ze jak slysze syna mojej szwagierki ktora nie wysylala swych synow do PL szkoly jak kaleczy j. polski to az zal serce chwyta.Nie poprawiala go specjalnie bo jej to wisialo i chlopak ma 16 lat i wiele slow nie wie jak powiedziec po polsku.:baffled:albo przekreca wyrazy.
Ja obiecalam sobie solennie ze co jak co ale moje dzieci musza znac jezyk swoich rodzicow perfekt,a Polske znac nie tylko z opowiesci gderajacej matki i kilku przelotnych pobytow.To im jestem winna i czuje sie w obowiazku im to przekazac:tak:

Kurcze ale mi traktat wyszedl:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
A to dla was częstujcie się

Jejku jak mi sie chce takiego swiezutkiego paczka z roza!!!!
Pewnie maz po drodze z pracy kupi Ankerowskie ,coz zje sie ale to nie to samo.A w sobote moze usmaze faworkow.

Poza tym chce podziekowac za wypowiedzi o jezdzie na pl blachach.Cos sie tam o uszy obijalo ze cos nie hallo jest,ale dobrze sie dowiedziec wiecej u "zrodla":tak:
Coz wcale to jednak tak szybko sie u nas nie zmieni,bo nie jest tak latwo hop-siup sprzedac auto w PL,kupic nowe itp,itd
 
Beabea chyba ze by moj maz ci sprzedal ;) ten to pootrafi, pamietasz jak pisalam ze sprzedal nasze w drodze do Polski?? Z kupnem tez mielismy latwo bo do warsztatu przyjezdzali i sami pytali :)
Wlasnie apropos moj malzonek bedzie reklame swojego warsztatu robil dla Polakow bo z tego co sie wywiedzial niewile jest warsztatow gdzie da sie po polsku dogadac tak wiec jak byscie kiedys potrzebowali :) to polecam mojego meza

Ja paczkow nie lubie chyba ze moja mama upiecze ale w tym roku niestety z marmolada rozana ktorej nie lubie nie ma to jak stare dobre paczuchy z truskawka czy malina ;)
 
Ojej tyle pisalam i wlasnie mi wszystko skasowalo :szok:
Wiec teraz w skrocie:
1)W. (czyli Wolfgang ;-)) bierze Profertil na zwiekszenie zolniezykow... na razie bez rezultatow, wkrotce czas na kolejne badanie.
2)11 dzienica (tu mieszkamy i W. sie urodzil) to nie ta sama dzienica co 10 lat temu, np. dlatego, ze w szkolach 70% to Turcy... tez nie jestem rasistka ale dzieci innych narodowosci sa mniejszoscia i mysle, ze to ma znaczenie.
3)Dzis kupilam pyszne paczki w groissböck- z buyniem waniliowym i smietana! :-) Oj, mam nadzieje, ze jutro zmieszcze sie w sukienke :szok:
4) co do wyzszego wykszalcenia- Austria to jedyny znany mi kraj, gdzie w ciagu roku mozna dorobic sie (jesli ma sie 10.000 euro! :szok:) tytulu master/magistra! I gdzie tu sprawiedliwosc? :nerd:
5)wlasnie ogladam w TV Opernball- totalne nudy... :tak:
6)kto jeszcze oprocz poziomeczki i Vici korzysta z Facebooka?
7)Dobrej nocki... ten Opernball to lepsze niz tabletka nasenna... :-D
 
JA jestem na facebooku ale nieczesto jakos kurcze chyba jeszcze w nim si enie zakochalam ;)

Opernbal ogladalam tylko 30 min i wymieklam poszlam kleic torta ;)
Co wam powiem to powiem po cichu ze ..... a moze glosno nie bede mowic hihi powiem wam za 3 tygodnie , nie bede zapeszac

co powiecie na zlocik u mnie w poniedzialek lub czwartek ?? Wolny wybor
 
Wreszcie piatek :-D
Poziomeczka to przyuczanie to sa glownie praktyki, ale ile lat to nie wiem.
Happy ja tez jestem:tak:
Beabea ja mialam paczki z roza, bo dostalam od mamy. Lezaly sobie przez tydzien w zamrazaliku, zeby byly na tlusty czwartek. Ja jednak wole, jak mama zrobi z marmolada sliwkowa. Mniam Niestety w tym roku juz ich nie dostane.
Kathinka, ale mnie zaciekawilas:tak:
Dziewczyny wiecie co za mna chodzi??? Kanapka ze smalcem i ogorkiem kiszonym:-D:-D:-D albo kaszanka z grilla.
 
a co ty, mb_1, moze w ciazy znowu, hihihihihi
takie zachcianki! Ale mi smaka narobilas :-D

Kathinka.... czyzby jakas fasolka nowa sie kroila, czy co...? :-) tylko to mi narazie przychodzi do glowy....
Spotkanko ja bardzo chetnie ale tylko poniedzialek mi pasuje, w czwartek mam na 11.00 heilgymnastik.
A nastepnym razem ja zapraszam do mnie, bo kurcze ja juz u wszystkich bylam a jeszcze nikt u mnie ;-):-p:-):sorry2:
Ja sluchajcie bylam twarda i wczoraj ani jednego poaczka nie zjadlam. Kusilo mnie, zeby pojsc do polskiego sklepu (bo tylko takiego bym zjadla, jesli juz) ale sie nie dalam.:happy2:

Opernball ogladalam, tzn sprawozdania z czerwonego dywanu, ale taka beznadzieja, ze o 22.00 poszlismy spac...
Netrebkowa gruba kulka i nie umie mowic po niemiecku, chociaz jest austryjaczka, Lugner jeszcze bardziej porazkowy... Same stare raszple i nuuuuuudaaaa
alez skrytykowalam....:sorry2:

Bebaea, dla mnie tez wazne jest, zeby moje dzieci nie kaleczyly polskiego i wiedzialy skad pochodza! dlatego nie bedzie zmiluj, polski trzeba znac!
 
Ostatnia edycja:
A wlasnie z tym polskim jezykiem, to ja tez bede walczyc. Nie chce zeby potem sie okazalo, ze moje dziecko nie potrafi poprawnie pisac i ma problem ze skleceniem zdan.
Poziomeczka oby jeszcze nie:-DWolalabym jednak wrocic na troche do pracy i dopiero:tak: Ostatnio tez mi to przyszlo do glowy. Tym bardziej, ze takie zachcianki mialam na poczatku ciazy z Laura.
 
hihii,
ja tez chcialabym wrocic do pracy na troche... Tak wiec planuje dopiero za jakies 1,5 roku produkcje nastepnej niuni.

Z ta szkola polska to jest problem, bo dzieci tam za bardzo nie chca chodzic, bo to popoludniami, po normalnej szkole. Moj maz chodzil chyba rok a potem nie chcial, wiec tesciowka dala mu i sobie spokoj. Ja narazie mam szczytny cel nieulegania moim dzieciom.... Ale to sie zobaczy!!!
Moja tesciowa to w ogole mowi, ze po co Maji polski. I zebysmy mowili do niej po niemiecku, bo co bedzie, jak pojdzie do przedszkola.... Nie podoba mi sie jej nastawienie i i tak zrobie po swojemu.
 
reklama
Hej
Wiecie,to Lehre to nic innego jak odnosnik polskiej zawodowki.
Balu nie ogladalam,widze ze nie ma co zalowac.Moja znajoma byla w tamta sobote na jakims Balu polonijnym,ale srednio zadowolona bo muzyka na zywo a jednak jakas nie do rytmu.
Nie myslalyscie dziewczyny nigdy pojechac do Kaprun.Chodzi mi o te dni polskie co corocznie w poczatku lipca sie odbywaja.Przyjezdzaja tam polskie gwiazdki,celebrites podobno wiele atrakcji i innych ciekawostek.A moze ktoras byla?
Polskie Dni w Kaprun - Onet.pl Gala

A co do jezyka jeszcze to ja juz mam sporo zgromadzonych ksiazeczek takich do nauki polskiego,literki,uzupelnianki i takie tam.Musze jeszcze przypolowac na stary Elementarz,no wiecie: Ala ma kota....Dawno dawno temu sama z niego korzystalam i mam sentyment:-)Widzialam kiedys na Allegro ,znow musze siasc i poszperac;-)
Na poleczce czeka tez" Moj pierwszy atlas zwierzat" i inne tego typu po polsku;-)
Kathinka -kto wie czy kiedys nie skorzystamy z warsztatu twojego meza:-D
Jak sie swinki chowaja?nie walcza o palme pierwszenstwa?
Viici-ze sie az zapytam-Kto na was doniosl o ten samochod,czyzby jakis rodak,czy jednak austriak?
Lece mlodego uspic bo mi od dluzszego czasu nogawke ciagnie i nie moge sie odgonic:-)
 
Do góry