reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dzięki dziewczyny za rady :* nie podalam Gabrysi tej herbatki :) Karmilam ją non stop, az do bólu. Jakie pozycje przyjmowalam przy tym to aż w szoku jestem..ciekawe co na to mój kręgosłup [emoji14] coraz częściej daje o sobie znać. Ale najważniejsze ze Przeszło jejj w końcu, jedyne co zostało to delikatna wysypka na buzi. Wczoraj była grzeczna cały dzień, udało sie jej pospac godzinkę na spacerze szok. Dopiero pod wieczor zaczęła szaleć :)
Ręce mi odpadły od dZwigania małej więc wpadłam na pomysł aby przetestować (w koncu sie odwazylam!!:D) po raz pierwszy moja chuste (elastyczna). Nic z tego nie wyszło...gigant 7kg za cholerke nie wejdzie w nią [emoji23]

Jak tam po weekendzie? ;)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kulka elastyk przy 7kg to już się nie nada hehe :D

Weekend fajny, wczorajsza noc pełna zabaw do 2giej w nocy niefajna :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Kulka fajnie ze Małej już lepiej, dałaś radę a pozycje hehe no nie raz tak jest :D a poczekaj jak będzie większa chodząca jakie Ona pozycje będzie wymyślać hehe
Szkoda że tkanej nie miałaś to może prędzej mimo wszystko udałoby się ale wszystko przed Tobą :)
Jak jak dobrze pamiętam nosiłam do 11 kg i to na przodzie bo na tyle jakoś mi nie wychodziło :/ masakra ale dało się a kręgosłup niestety troszkę trzęba gimnastykowac żeby nam.troche posłużył jeszcze;) [emoji14]
Weekend ostatkowy szalony dla Synka i jego kolezki...rządzili na całego hahaha
Dobrego tygodnia dla WAS!

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale się rozpisujecie :) na czytanie trochę czasu brak... My po tygodniu w Polsce było super dziewczyna zmiana klimatu pomogła mi w sumie tez, Eliza w końcu się wyleczyla, Klarze katar przeszedł. Nie mam co narzekać bo Klara je i śpi a jak nie śpi to sobie grzecznie leży nie lubi się za bardzo nosić. Tak co dwa-trzy trzy dni ma problemy z brzuchem ale to typowe wzdęcia... miesiąc szybko zlecial , Klara leżąc już głowę od jakiegoś czasu podnosi i sobie patrzy aż w szoku jestem ile ona ma siły. Od początku nie leżała na brzuch spokojnie tylko głową kręciła z jednej strony na drugą. Jutro ide składać papiery o KBG. Wszystkie Mamy pozdrawiamy, chorym dużo zdrowia :)

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam kobietki, jestem tu nowa ale mam parę pytań odnośnie ciąży w Austrii.Na wstępnie może się po krotce przedstawię☺. Mieszkam i pracuje w Austrii od czerwca 2015. Mam 32 lata i jestem w ciąży w 17 tyg ( pierwsza ciaza). Nie należy do najłatwiejszych: wymioty, ciągle bóle brzucha teraz zaparcia.
Przejdę do moich pytań:
1. ile % wynosi chorobowe w ciąży w Austrii?
2. czy będąc na chorobowym mogę podpisać dokument np o zmniejszenie godzin pracy, który podsuwa mi pracodawcą?
Póki co ,te pytania mnie najbardziej gryza
Z gory dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witaj :) Gratulacje!!
Pytanie pierwsze opisze Ci w osobnym poście bo tu dużo pisania i zależności. Wszystko też zależy jaką masz kategorie pracy :)
Pytanie 2gie. Jeśli pracodawca wie, że jesteś w ciąży nie może Ci zredukować etatu. Chyba, że miałaś umowę na czas określony to sytuacja się trochę komplikuje. Jeśli pracodawca nie ma dla Ciebie stanowiska na którym możesz pracować jako ciężarna to powinien Cię wysłać na Freistellung :)
Mniejsza liczba godzin pracy=mniejsza wypłata=mniejszy Wochengeld i mniejszy Krankengeld jeśli chcesz zwykłe L4

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Pytanie pierwsze. W Austrii jest tzw. Freistellung na które wysyła lekarz ginekolog w przypadku zagrożonej ciąży itd. Jeśli chcesz zwykłe chorobowe, bo źle się czujesz to będzie to traktowane jako zwykły Krankendstand. W Twoim przypadku należy Ci się 6 tygodni pełnopłatnego chorobowego (cała wypłata) i 4 tygodnie (50% wypłaty) od pracodawcy. Jest to ilość dni na jeden rok pracy, więc jeśli już chorowałaś w ciągu ostatniego roku pracy, to te dni musisz odliczyć.
Jest jeszcze Krankengeld płacony przez KK. Jak wyczerpiesz "limit" to od KK dostajesz "wypłatę" w postaci Krankengeld właśnie [emoji14]
Fajnie nie? No nie do końca... na 100% będziesz musiała się stawić przed komisją lekarską i jak nic Ci nie jest to z powrotem do pracy. (Dla KK wymioty ciążowe to nie choroba)
W przypadku Freistellung wystawionego przez ginekologa też będzie komisja, ale tu już bezstresowo, bo ginekolog wystawia na np. przodujące łożysko itp. :)
No i możesz się spodziewać kontroli z KK przy dłuższym L4
Jeśli jesteś w grupie D to są sytuacje w których po 6 miesiącach możesz mieć od nowa do dyspozycji swoje "chorobowe dni" ale już na innych zasadach :)
Niestety nie jest tak łatwo z przesiedzeniem na L4 całą ciąże jak w PL, ale niektórym się udaje :)
Po 32gim tygodniu ciąży jest zakaz pracy, wtedy siedzisz w domu i czekasz i czekasz i czekasz aż maluch łaskawie raczy ruszyć tyłek i wyjść :)

Mam nadzieję, że nie zachaotycznie, ale ręce marzną :D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Hey dziewczyny;-) moze Wy sie wypowiecie:p mam juz corcie ktora skonczyla roczek zaniedlugo posylam ja do zlobka.chcialabym tez zajsc w druga ciaze aby roznica wieku nie byla az taka duza;-) oczytalam sie na internecie(wiem glupota) ze dzieci z zlobkow przedszkoli roznosza mnostwo wirusow itp. W pierwszej ciazy robilam badania na cytomegalie i wyszlo ze nigdy jej nie mialam z tad moje obawy ze starsza corka mi ja przywlecze z zlobka:-[ a skutki zarazenia w ciazy sa oplakane niestety. Myslicie ze powinnam na zas panikowac?;-) pozdrawiam serdecznie;-)
 
Lilijka nie czytaj takich rzeczy :D
Równie dobrze, dziecko może przynieść różyczkę, ospę czy możesz złapać zwykłą grype i mogą być powikłania ;)
Aaa no i cytomegalią przeważnie zarażasz makuszka dopiero przy porodzie, więc jeśli złapiesz w ciąży to badania kontrolne krwii pokażą i będzie można zapobiegać :)
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
porod nastepny to u mnie i tak wskazana z gory cesarkaa ja sie naczytalam ze przez lozysko wirus dociera do ploduwogole to co pisze o tym na necie to strach sie bac
 
Do góry