reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kurde no ja właśnie nie wiem, bo wyczytałam gdzieś, że po 11nastym miesiacu dzieci czesto maja juz jedna drzemke, albo 2. Ale, że śpią już ogólnie krócej bo około 13h na dobe...tylko Laura śpi już 3ci dzień raz, ale za to dłużej bo 2-3h. Dzisiaj wstała po dokładnie 2h i 20 minutach. Wcześniej po 1.5h ale czasem też jedna drzemka była krótsza. Na siłe jej nie usypiam. Zawsze chwile po śniadaniu była już senna, a teraz się bawi w najlepsze. A no i wieczorem idzie spać wcześniej o godzine, ale wstaje dalej tak samo, to ja już nie wiem. W sumie śpi dalej 14h na dobę minimum [emoji14]
Co innego jakby sama chciała spać, ale jak niechce to pewnie nie potrzebuje :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Filip bardzo szybo przestawił się na jedną drzemkę, przesypiał całe noce bez przerwy, więc pewnie nie potrzebował już tyle snu w dzień. Według mnie nie ma co się zamartwiać, dziecko dobrze wie kiedy jest zmęczone ;-) a że "powinno" - każde jest inne, jak Filip miał jakieś 3-4 miesiące to całkowicie przestałam patrzeć na wszelkie normy, bo zwariować można było. Jak miał nie całe 2,5 roku to zredukowaliśmy spanie w przedszkolu do 1h a niewiele później nie spał już wcale.
 
Vixen też mi się tak wydaje. Na siłe i tak nie da się uśpać to nawet nie próbuje bo szkoda moich i jej nerwów :) W nocy czasem sie wybudzi, ale ostatnio nawet sie nie rozbudza calkiem tylko spi ciagiem z wierceniem, ale spi [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
14h na dobe? To Joni ostatnio ledwo 9 spi i wcale nie marudzi...Wczoraj zasnal o 22. O 23 obudzil sie przez zly sen, zasnal o 00:30 i jeszcze dwa razy pobudka na mleko i o 6:30 juz pobudka. Mam nadzieje ze to przejsciowe... Bo rodzice wiecej snu potrzebuja [emoji12] Uff kiedy ten skok sie skonczy.. A w poniedzialek szczepienie. Trzymajcie kciuki!

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Happy kiedyś się unormuje wszytko :)
No i to tak optymistyczna wersja, jak nie ma wybudzania na dłużej [emoji14] bo pobudki są, tej nocy już mi się nawet nie chciało podnosić to ją wzięłam do siebie. Wierciła się tak, że czekałam aż usłysze huk jak spada, ale obyło się bez na szczęście :D i ja nie wiem jak ona to robi, ale jak się przebudzi, szuka smoczka rękami leżąc z zamkniętymi oczami, jak nie znajdzie to momentalnie wstaje "mama, mama" albo "gdzie" czy "nma" i dostanie smoka, położe ją i śpi. Chyba, że za długo trwa zanim matka się podniesie to się rozbudzi...
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
[emoji23] [emoji23] [emoji23] zbieram się na spacer przed obiadem małej, wychodze z łazienki pytam męża gdzie Laura, a on no jak to gdzie? Śpi, przecież ona zawsze o tej porze idzie spać to ją zaniosłem do łóżeczka i poszła spać. 5 minut mnie nie było!! Tak, że ten moja córka sama nie wie czego chce :D ciekawe po kim to ma...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Haha niezle się więc oszalała z ranka jak tak migiem padła [emoji1]
...a pogoda coś się pogorszyła już w porównaniu z ranem [emoji21]
Mój właśnie teraz padł

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas dzisiaj znów jedna drzemka :D
Laura się zdecydowsć nie może, cholera wie może jej zęby przeszkadzają czy co...druga dwójka się przebiła :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry