reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kurczaki ja się zapisałam i w BIPIE i dmie i nic nie przyszło. Można też na stronie Hippa :) Oni przysłali malusiego pluszaka, ulotki, próbkę kremu na odparzenia i żelu do kąpieli ;)
 
reklama
Ja się w Bipie rejestrowałam w 8 miesiącu ciąży. Kartę założyliśmy z H. przy kasie. Całkiem fajne te paczuszki wysyłają. Szału nie ma, ale zawsze jakaś radość jest :) Przy drugim dziecku można je dopisać do obecnej karty, czy trzeba nową założyć? Chyba sobie też w DM założymy, bo zaczęliśmy tam czasem coś kupować.
Jak dostaliśmy MKP to ginekolog dał nam wypasioną paczkę. Hubert ledwie ją do auta zataszczył. Gazet było dużo, ale i fajne dodatki :)
Kobity, w tym nowym MKP jest stronka o Hebamme. Trzeba koniecznie to odbębnić? Z Erykiem u położnej nie byliśmy i powiem szczerze, że teraz też mi się nie chce jeździć, jeśli nie muszę. Nie będzie później problemów, jeśli to pominiemy?
 
aniag78
Jeśli chodzi o Hebamme to ja też miałam dylemat, bo docierały do mnie różne informacje... ja zrobiłam dla spokoju to i zapłaciłam położnej 60€, jeśli ma ona umowę z KK to dostaniesz z powrotem pieniądze. Ja jestem w NÖGKK I dostałam 47€. Tak jak pisałam zrobiłam to dla spokoju, ale położna dowiadywała się i mówiła mi, że to póki co MOŻNA, ale nie trzeba robić.
 
W Bipie do baby clubu moge sie zarejestrowac dopiero 2 mce przed terminem... troche mi brakuje :p

Moj ginekolog nic mi nie dal.. nie licze na nic poza obligatoryjnym plecakiem ;-)

aniag78 to o Hebammie w MKP nie jest obowiazkowe... kasa chorych zwraca albo placi za termin. Ja juz mam to za soba. Polecam. Spisalam sobie chyba z 50 pytan i wszystkie z Hebamme przerobilam. Ale ja oczekuje pierwszego dziecka wiec zielona jestem. A Hebamme przyjechala do mnie. :-)
 
Dzięi dziewczyny za odpowiedź;-) ;) Ja się pytać o nic nie będę, bo języka nie znam za dobrze (czytaj prawie wcale hihi). To już drugie dziecko, też idę na cc, więc wiem już wszystko co i jak. Może i bym się skusiła na taką wizytę, ale najzwyczajniej w świecie nie mamy na to czasu. Małż pracuje teraz do 18, więc nie ma kiedy, a wolnego ciągle brać przecież nie będzie:hmm:
Jutro jedziemy do AMS. Ostatnio się zarejestrowałam, jutro mam pogadankę czy nadaję się na kurs niemieckiego, czy jednak umiem za dużo wg ich standardów... No i kobitka miała się dowiedzieć, czy AMS nam będzie zwracał za przedszkole, bo kurs jest tak, że przedszkole wtedy nie jest już darmowe. Zobaczymy co to będzie.

A co do prezentu od ginekologa to jestem bardzo mile zaskoczona. Poprzedni przy Eriku dał nam taką małą saszetkę i tam były pierdółki. A tu dostałam sporo gazet, kuponów, litrowy sok, wodę źródlaną. Do tego jest butelka MAM, smoczek, 650ml pojemnik na jedzenie z Tupperware, próbki kremów dla mamy i dziecka (a nawet próbka kostek do zmywarki do mycia art. dziecięcych), dwa śliniaczki, naścienna metrówka do mierzenia wysokości dziecka, chusteczki nawilżane, pampersik. I nawet coś dla taty - gazeta dla mężczyzn i małe piwko:laugh2:
 
Ja też nic nie dostałam, a mieszkam w Wiedniu, jedyne co to sama się zgłosiłam do Magistratu po odbiór plecaka. To zależy widać od lekarza ;)
 
Chyba tak ;) pomozcie mi bo nie wiem jak ubrac dziecko jak wyjde.ze.szpitala... Boje sie ze bedzie jej za goraco albo za zimno .. Mam cieply kombinezon i nie wiem.czy sam.pajacyk i bosy na dl rekaw.wystarczy czy dac jeszcze spodnie i bluze??? Mala bedzie w.nosidelku oczywiacie wezme kocyk jeszcze...
 
reklama
Anitaka wystarcza body dl rekaw i pajacyk albo body bluzeczka i spioszki no i oczywiscie kombinezon do nosidelka i kocyk malej to wystarczy na ta chwile co bedzie na polu. Pozatym narazie i tak cieplo jest wiec tez nie ma dziecka co przegrzewac.
 
Do góry