reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

No to super Marti. My sie lubujemy w elefanten, ale sa dosc drogie i stad poluje na nie przez willhaben (wybieram takie nieznoszone). Twoja corcia ma jakies problemy z trzymanien rownowagi?? Najlepiej wtedy zeby jak najwiecej chodzila na bosaka, buciki musza miec miekka podeszwe.
 
reklama
Marti jesli nie wychodzi z wozka to odpusc buty no chyba,ze ja prowadzasz na zewnatrz za reke. Najzdrowiej na boso.
 
hej dziewczyny,
któraś z Was, wie czy bilans dwulatka jest w Austrii obowiązkowy??? Jak to wogóle wygląda?
dodam że póki co nie dostaję żadnej kasy na dziecko

W pl moja sąsiadka jest pediatrą i większość szczepień załatwiam w PL, tutaj u lekarza byłam 2 razy z Olgą, coś mi się o uszy obiło że tutaj kierują dziecko do okulisty ale ja byłam w wakacje i wszystko jest ok, i nie wiem czy iść tutaj czy w Pl na ten bilans
 
Ostatnia edycja:
Aneta mukipass przewiduje badanie w 22-26 miesiacu zycia dziecka. Nie jest ono specjalnie rozbudowane, opiera sie na pytaniach dot. ogolnego rozwoju i kontroli wagi i wzrostu. Badania zawarte w muki sa obowiazkowe gdy chce sie pobierac pelne kinderbetreungsgeld. To badanie jest obowiazkowe jedynie gdy rodzice wybrali najdluzszy model pobierania tego zasilku, tj. 3 lata. W Twoim przypadku nie widze sensu wykonania tego badania, oczywiscie pomijajac fakt, ze kontrola stanu zdrowia i ogolnego rozwoju ma zawsze sens ;-) ale formalnie zaden lekarz Ci tego badania nie wykona, no bo jak rozumiem dziecko nie posiada w ogole tej zoltej ksiazeczki.

Jesli zamierzasz zostac na stale tu to chyba jednak dobrym pomyslem byloby zalozenie dziecku tej ksiazeczki (lub jakiegos odpowiednika?) chocby ze wzgledu na te szczepienia, zeby gdzies to wszystko bylo zebrane. Ale czy jakis lekarz przepisze szczepienia? Pojecia nie mam!!

Badanie dwulatka przez okuliste jest zalecane, nie jest obowiazkowe.
 
Aneta zgadzam się z Mokito, MKP lepiej mieć jeśli chcecie tu zostać, nawet jeśli nie na stałe. Raz, że potrzebne są pieczątki z MKP aby otrzymywać pełne KBG o czym już pisala Mokito (nie wiem czy będą wołać wstecz, skoro na razie pieniędzy nie dostajecie, ale przezorny zawsze ubezpieczony), a dwa, że chcą kopię książeczki szczepień do przedszkola, przynajmniej u nas tak było.

Marti jestem tego zdania co dziewczyny, najlepiej jak najwięcej na bosaka :) To oczywiście po domu, a jak już potrzebujecie buty na zewnątrz to jakiś czas temu wrzucałam tu fajny artykuł jak wybrać pierwsze buty.
Tak jak Mokito lubię Elefanteny, a ostatnio bardzo dużo dobrego słyszałam o butach Superfit, to austriacka firma i podobno aż 97% polskich pediatrów wypowiedziało się o nich bardzo pozytywnie. Niestety cena nie mała, na razie przymierzam się do kupna kapci z tej firmy, jeden chłopczyk w mojej grupie ma takie i mnie jakoś tak urzekły od pierwszego wejrzenia :)
 
ja kupuje elefanty ostatnio tez richtery sprawdzalam, ale no wlasnie w ostatnie wakacje sie skusilam na sandaly z Super Fit i polecam bardzo, dziecko chodzi jak na mieciutkiej poduszce, ktora sie dopasowuje do nozki, na zalando, w delce czy w stifelkonig mozna okazje wypatrzyc i w cenie do przelkniecia kupic :-)

Ja sobie zapisalam ta stronke o bucikach prosze bardzo Pierwsze buty dla dziecka jak wybrać? | Tere fere kuku…

Potrzebuje porady drogie mamusie, moj maluch juz nie chce jesc kaszek, probowalam te sniadanka w kartoniku, musli z mlekiem modyfikowanymi, gotowe kaszki w sloiku. Nic mu nie podeszlo, martwie sie, ze za malo wapnia mu dostarczam. je codziennie jogurt i ser zolty, twarozek na chlebku, no i cyculek jeszcze raz na dzien. A i uwielbia ruskie pierogi i nalesniki. Myslicie, ze wystarczy czy powinnam dalej kombinowac, a jak tak to moze macie jakis pomysl? :zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
Marynka pisze z aplukacji i nie widze nic ile twoj maluch ma? Ostatnio mi lekarz mowil (moj ma 14 mies) ze max 330 mleka ,serow,jogurtow itp.
Co do butow to Victor mial bartki pierwsze a Raphi lasocki kids. Lubie geox ) niektore adidasa,elefanty tez ok. Musi byc dobre dla stopy,elastyczne ale nie za miekkie i tez nie za twarde.,.skaplikowane troche hihi
 
Maryńka u nas z kolei problem odwrotny, moje dziecko w domu by się najchętniej odżywiało jak niemowlę - czyli mleko, jogurty, serki. Ostatnio znów obraził się na obiady w domu, dobrze chociaż, że w przedszkolu je...
Jednak z tego co opisujesz to według mnie ilościowo jest w porządku i nie musisz się martwić :) Może kakao by mu posmakowało? Mój Filip od czasu do czasu lubi wypić. A jakie kaszki do tej pory podawałaś? Takie gotowe z paczki? Może ugotuj jaglankę lub kaszkę manną/płatki owsiane, do tego jakiś owoc lub mus owocowy, mojemu podchodzą takie rzeczy, ale tak jak pisałam, faza niemowlęctwa pod względem odżywiania wróciła ;)

Tym bardziej mnie przekonałaś do superfitów, podobno Gewerbe park w 22 bezirku jest outlet z butami i są też buty tej firmy. A w 10. Bezirku dostałam namiary na cały sklep gdzie są tylko Superfit, muszę w jakiś dzień się wybrać
 
reklama
My już mamy tutaj książeczkę z przepisanymi szczepieniami z PL, i byłam tutaj u lekarza 2 razy jak Olga chora była, ale szczepienia załatwiam w PL jak jestem, bo wiem że jak moja lekarka dopuści małą do szczepienia tzn że jest w 100%zdrowa.
Ale dla świętego pokoju umówię się na ten bilans, żeby się potem nikt nie czepiał.

Ja też jestem wierna elefanten, choć teraz na wiosnę kupiłam ecco - zobaczymy co to będzie, wydają się fajne, i mała jak je dorwie to po domu chce chodzić.
 
Do góry