reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kapelutek hmm to faktycznie dziwne, KGB od razu mi przyznali na okres piętnastu miesięcy. A FBH do kiedy Ci wychodzi? Być może FBH upływa przed końcem Twojego KBG i po prostu jak przedłużysz FBH i dostaniesz potwierdzenie, doniesiesz do Krankenkasse to przedłużą już do lipca 2015 :) Zerknij najlepiej do kiedy masz Familienbeihilfe, może to jest przyczyna. A jeśli nie to już nie mam pomysłu, najlepiej przejść się do nich lub zadzwonić i zapytać :)
 
reklama
Wytłumaczciei Jeszcze raz temat KBG!Ile trzeba mieć
pezepracowane żeby to dostać?Chodzi o moją znajoma.Jest w 11tyg ciąży ale pracuje dopiero 3 miesiąc i to ma umowę na.1/4etatu,do ubezpieczenia musi dopłacać 50 euro.Czy na takich warunkach należą jej się te pieniądze i czy poród będzie pokrywało ubezpieczenie?
 
Marti_w ja swojej małej dawałam ibum dla niemowląt u nas poczatki zabkowania byly straszne Elizka ma 10 miesiecy i 4 ząbki w tym gorne jedynki sie nie dawno pozazaly. Ibum kupiłam w Polsce to jest w syropie przeciw gorączce bólu i zapaleniu.:-)
 
Co do kbg ja wogole nie pracowałam jestem ubezpieczona przy mężu który ma 1/2 etatu i przed moim porodem pracował tylko 4 miesiące i bez problemu dostałam kbg i ubezpieczenie pokryto wszystko a ciążę do 5-6 miesiąca miałam prowadzoną w Polsce.
 
Marti mojemu synkowi niestety żel ani te kuleczki homeopatyczne (Osanit) nie pomagały, gdy zęby już bardzo dokuczały ratował nas tylko syrop (w Austrii np Nureflex für Kinder), ale to już naprawdę w kryzysowych sytuacjach. Spróbuj dawać gryzaki, koleżanki dawały też lekko schłodzoną, namoczoną pieluchę tetrową. Niestety u nas i to nie działało, gryzaków też nie chciał, mam teraz w domu ze 4 rodzaje i leżą :p

KGB należy się nawet jeśli mama wcześniej nie pracowała. Jedyne co to niepracujące kobiety nie dostaną Wochengeld.
 
reklama
Do góry