reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

pauluska_sz ja chodze do dr Berlińskiego w 17 bz. U niego płaci się 40-50 euro za białą plombę, nie wiem jak jest z wyrywaniem..W sumie nie rozumiem tego, on ma napisane ze przyjmuje na wszystkie kasy i priv, wiec nie wiem czemu trzeba płacić...:/
 
reklama
Witam;-) my juz po pierwszym urlopie w Pl.Mały bardzo dobrze zniósł droge,cała przespał.:-D W Polsce tez bardzo dobrze sie zaklimatyzował...Ale pobyt bardzo szybko minął i trzeba było wrócić do rzeczywiśtosci...:tak: Mam pytanie do mam które zmianiały lekarza pediatrę..A mianowicie chciałam zmienić lekarza mojemu synkowi, tylko nie wiem czy mogę zrobic to po upływie kwartału? czy po trzech miesiącach od ostatniej wizyty(bo i tak słyszałam)
I mam jeszcze takie jedno pytanko- czy któraś z mam składła moze przez internet o Anmeldebescheinigung dla swojego dziecka?
 
Pauluska sama nic do tej pory u dentysty nie placilam, poniewaz zawsze chodze prywatnie w Polsce. Ale znajoma mi mowila, ze Krankenkasse nie placi np za plomby utwardzane swiatlem.

Mamami my skladalismy przez internet; szybko i bez zbednych podrozy do MA. Polecam!
 
gabi89 życzę powodzenia w przyspieszeniu porodu. Ja urodziłam 4 dni po terminie, też próbowałam metod wszelakich :cool2:. Dopiero 2 dni przed terminam zaczęłam w desperacji pić herbatkę mającą przyspieszyć akcję, została mi jeszcze cała torba :D
pauluszka w zeszły piątek byłam tu pierwszy raz na kontroli i wszystko miałam bezpłatnie (zdjęcia rtg, borowanie, zakładanie białej plomby). Także to chyba bardzo różnie, zależy od dentysty
 
Mokito dzięki;) wczoraj byłam jeszcze na wizycie w szpitalu i nic;/ no ale powiedzieli mi że w dniu terminu 23.09 zostaję już w szpitalu i wywoływanie a tego się boję strasznie;/
mamami1 urlopy w polsce mają to do siebie że się szybko kończą;( a powiedz mi bo z tego co wiem to z językiem u Ciebie jest tak jak i u mnie;) jakiego lekarza wybrałaś dla małego??;)
Patili jak można złożyć o Anmeldebescheinigung papiery przez internet mają gdzieś na swojej stronie link jakiś żeby to przesłać wysłała byś mi?? bo MA to mam naprawdę dość;) po moich ostatnich wycieczkach jak załatwialiśmy to z mężem;)
 
gabi89 To masz jeszcze 4 dni, tak? Wszystko się może zdarzyć... wierzę, że uda się bez wywoływania :tak: a jeśli nawet nie - na pewno zadbają o Ciebie należycie i w szpitalu. Może jestem trochę dziwna, ale strasznie nie chciałam do szpitala. Długo, już mając skurcze, byłam jeszcze w domu. A gdy dojechaliśmy do szpitala miałam już 8cm rozwarcia :-p tak czy siak, bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie opieka położnych. Mam nadzieję, że i u Ciebie będzie personel godny zaufania i sprawi, że będziesz się czuła bezpiecznie bez względu na to jak się akcja potoczy. Bez względu na barierę językową. Maleństwo w końcu musi się wydostać :tak:
 
W koncu mam internet! I moge szkrobac :tak:

kapelutek ja przy zapisie w St. JKH dostalam 5 kartek ponumerowanych z badaniami, ktore w czasie ciazy musze zrobic i wykonaja mi za darmo w szpitalu. To byla wlasnie przeziornosc karku, pozniej USG ok 22 tyg, rozmowa o przbiegu ciazy, USG w 37 tyg i CTG w termin porodu. Systematycznie zapisywalam sie na te badania. Wszystko poszlo bardzo sprawnie.

vixen89 moj Gucio pierwsze oznaki "zabkowania" mial przed 3 miesiacem, non stop wszystko pcha do buzi, okropnie sie slini, ma rozne gryzaczki, lubi masowanie dziaselek, a zabkow dalej nie widac...
 
Maryńka czytałam, że pierwsze objawy ząbkowania mogą nawet wystąpić na kilka miesięcy przed wykluciem się pierwszego ząbka! U nas też póki co cisza, dalej pcha wszystko do buzi i się ślini, na dziąsełkach dwa wybrzuszenia, ale nic poza tym, już nie jest też taki marudny na szczęście. Ostatnio wręcz bardzo grzeczny (pewnie zapeszę :p)

Wybiera się może któraś mama na Kinderglohmarkt w 17. Bezirku w niedzielę? Mistfest 2013 Ja jeszcze nigdy nie byłam, ale znajoma mi poleciła i planuję się przejść, bo to niedaleko mnie :)
 
reklama
Mamuśki znacie jakieś sposoby na zmniejszenie stresu przedporodowego?:) Co prawda to będzie mój drugi poród i chyba dla tego że wiem co mnie czeka zaczęłam się niezle stresować...:/ a termin już blisko... ciekawe czy uda mi się dotrwać do 5-tego pazdziernika...:D
 
Do góry