reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Patili dziękuję za rady, kupiłam dzisiaj ten żel w razie czego, niech sobie leży.

Elzbieta1986 w sumie tak na 100% pewna nie jestem czy to ząbki, bo jednak trochę za wcześnie, ale to zgrubienie na dziąsełkach jest wyraźnie wyczuwalne, może coś pomału zaczyna się dziać, ale dużo czasu minie zanim wyjdą. Noce na razie przesypia calutkie, kolek też nie mieliśmy, dlatego strasznie ząbkowania się boję :( Najgorsze podobno są zęby oczne, ciekawe... Córeczka mojej koleżanki ma 4 miesiące i 2 tyg i już dawno trójki jej wyszły! Nie dość, że tak szybko, to jeszcze pierwsze trójki. Wczoraj zrobiłam ten test z masażem dziąseł, podczas marudzenia mu pomasowałam i się uspokoił... Oglądałam w Bipie gryzaczki, ale byly takie zwykłe, bez wody w środku, muszę poszukać.

ola8806 biedne te nasze Maluszki, że tak muszą się nacierpieć :( W październiku idziemy do pediatry, to też najwyżej podpytam panią doktor o coś na ząbki, wolę żeby jednak coś w domu było w razie czego.

Witaj 25letnia Mama i gratulacje :) życzę lekkiego i szybkiego rozwiązania! Szpitala niestety nie znam, więc nie pomogę, ale podejrzewam, że wszędzie jest podobnie :)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie czy jak wyrabiałyście dla dzieci paszporty w Ambasadzie to dostawałyście nr PESEL?? Nie orientujecie się jak to wygląda??
 
Gabi, jak wybierasz paszport w ambasadzie to nie dostajesz nr PESEL. My zameldowaliśmy Zuzę w Polsce tam gdzie ja jestem zameldowana i dopiero wtedy nadano jej PESEL.
 
Tak jak pisze Ola, nr PESEL nie dostaje się tutaj. My w Polsce wyrobiliśmy akt urodzenia, ale dziecka nie meldowaliśmy, bo dla mnie to bez sensu tworzyć taką fikcję. Jak za rok będziemy zmieniać paszport to wtedy konsul występuje o nadanie nr PESEL, potrzebny jest polski akt urodzenia. Tak przynajmniej wytłumaczyli nam to w ambasadzie
 
Witam, mam pytanie! Czy jest możliwe że mogą cofnąć Kinderbetreuungsgeld?
Dostaję go już od roku (miałam wariant 30mc.) Obecnie pojechałam na lato do Polski i nagle nie spłyneły mi pieniądze... Nie wiem o co chodzi? Czy mogli mi z jakiegoś powodu zabrać ten zasiłek?
Teraz nawet nie mam jak wrócić do Wiednia!!! Po prostu zaskoczyło mnie brak tych pieniędzy...
Zawsze 8mego były już na koncie a teraz NIC...
 
Dzięki ;) dziewczyny;) Zostało mi 7 dni do porodu ale normalnie nie mogę się już doczekać;/ Gin kazała mi już metody na wywoływanie stosować (dużo seksu;P) ale nic nie działa;) Wywoływania się strasznie boję, bo podobno (tak mi mówiła moja gin) w moim przypadku przez cukrzycę jak nie urodzę do 23.09 to zostaję w szpitalu od razu;( Miała któraś z Was cukrzycę ciążową i wie jak to wygląda naprawdę??
 
Drogie mamy pisze do was w sprawie dentysty. Chcialabym wybrac sie do dentysty i chcialabym wiedziec jak to jest. Czy
krankenkassa placi za wszystko czy tylko do jakiejs kwoty a reszte placimy z wlasnej kieszeni?
 
pauluska_sz nie byłam tu jeszcze u dentysty, więc tak do końca nie wiem jak to wygląda, ale pamiętam, że jak moja ciocia była to musiała zapłacić za robienie zęba, a potem z rachunkiem szła do krankenkassy i jakiś tam procent kosztów zwracali, chyba 70%. Może jakaś mama jest bardziej zorientowana to się wypowie :)
 
pauluska płaci się tylko u tzw. Wahlarzt i potem KK zwraca pieniądze. Większośc przyjmuje na wszystkie kasy i wtedy leczenie jest za darmo, chyba że na zęby trzonowe ktos życzy sobie dobrą,białą plombe to trzeba zapłacic.
 
reklama
My chodzimy tu cala rodzinka i jeszcze nigdy nie placilam za nic u dentysty.Nie wiem czy biale plomby u dzieci sa za darmo ale i za to nie placilismy.Ja w wiekszosci tylko kontrol ale i na wyrywanie i plomby sie zalapalam.Wszystko chyba zalezy od tego jaka ma umowe dany gabinet.
 
Do góry