reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dzięki, dziewczyny za informację, ulżyło mi trochę, ponieważ bałam się właśnie problemów z pracą;-)


A czy jest jakaś dziewczyna z Grazu? Chciałabym znaleźć jakiegoś dobrego ginekologa, niestety nie orientuję się za bardzo w temacie
 
reklama
Witam na chybcika.Nie ogarniam wszytkiego po urlopie bo latam po lekarzach a do tego szkola ,dom,zakupy i masakre mam :szok: Jutro zas lekarz i pewnie uspokoi sie juz od czwartku.
Witam nowe mamusie :-) Graz niedaleko-zawsze to blizej jak Wieden heheheh.Poczytam zaleglosci w wolnej chwili bo musze sie wrocic do str 436 wiec troszke popisalyscie.Odezwe sie pozniej,milego dnia
 
sensitiv Witaj ja też będę rodzić w tym szpitalu termin mam na 23 wrześnie i nie mogę się już doczekać;). Ja zabieram tylko to co mi położna z tego szpitala mówiła czyli klapki pod prysznic i do chodzenia po szpitalu butelkę taką z korkiem żeby np na leżąco można było pić;) (szlafrok i swoją jedną koszule) ale to już sama dla siebie bo ona mi mówiła że nie trzeba, biustonosz do karmienia, dres(leginsy) i koszulką bo mi mówiła że jak każą mi po schodach chodzić to wcale nie muszę w pidżamie tylko mogę w ubraniu;) oczywiście kosmetyki;) a ubranka dla dziecka to mi mąż na wyjście przyniesie;)
 
Nie wiecie dziewczyny jak się cieszę że takie forum istnieje;-) Szkoda że tak mało osób się udziela ale ważne że forum żyje. Mam nadzieję że szybko nam się uda zajść, i będę mogła rozmawiać z wami o innych, bardziej dziecięcych rzeczach:tak:
 
fana999 To forum jest bardzo pomocne ja się wszystkiego tutaj dowiedziałam;) Bo jak przyjechałam do Wiednia byłam już w 5 miesiącu ciąży i nie wiedziałam za co się mam złapać i od czego zacząć załatwianie wszystkich formalności;) ale dziewczyny mi dużo pomogły i wszystko się udało a termin porodu mam na 23 września i z niecierpliwieniem czekam;D Teraz był trochę przestój na forum bo wakacje i urlopy ale mi się wydaje że bardzo dużo dziewczyn się tutaj udziela;) Życzą Wam owocnych starań;)
 
Witam :)
To prawda, forum jest bardzo pomocne i mi też w wielu sprawach pomogło! Przeglądając strony spisywałam co i jak i dzięki temu załatwianie spraw poporodowych poszło bardzo sprawnie:tak:

fana999 trzymam kciuki, żeby starania o fasolinkę przyniosły efekty :)

Ja znów z pytaniem przychodzę... Mojemu dziecku chyba zaczynają pomału iść zęby, w miejscu dolnych jedynek ma zauważalne i wyczuwalne zgrubienie, wszystko pcha do buzi, rączki to dwie na raz, jest też troszkę bardziej marudny niż zwykle, bardzo się ślini. Chciałabym kupić jakiś specyfik, możecie coś polecić? Czy wystarczy, że pójdę do apteki i poproszę o coś na ząbkowanie? Zastanawiałam się też nad gryzaczkiem, który można schłodzić w lodówce, ale koleżanka powiedziała, że to działa tylko na chwilę.
 
vixen my uzywamy DentinoxGel (w aptece bez recepty), maly odczuwa wyrazna ulge jak mu wychodza kolejne zeby. Smarujemy tylko na noc; w dzien uuzywalismy gryzaczka.
 
Vixen to jestesmy w tym samym temacie, my okres ząbkowania przechodzimy cięzko, kolek nie przechodzilismy to ząbkowanie za to daje masakrycznie popalic, dwie dolne jedynki jakos przezylismy ale z wlasnych obserwacji i kolezanek relacji górne jedynki to jakis horror, zależy jaki dziecko stopien bólu przechodzi, od 3 miesiąca ślini sie każde dziecko, ślinianki są aktywnie pobudzone, jezeli faktycznie Filipek sie ślini z powodu ząbków dawaj mu gryzaki takie napełnione wodą zeby były schłodzone, choc i na sam początek normalne tez mogą byc, u nas pierwszy ząb wyszedł na skończone 5 miesięcy. Co do stosowania maści itp nie stosowałam bo to bezsensu, kilka razy posmarowalam ale dzialalo to tylko na ok 10-15 minut i był znów płacz. Jeśli zaś widziałam ze mały się bardzo męczy, ma podwyższoną temp dawałam czopek, lekarz sam na wizycie kontrolnej mi przepisal dwa rodzaje czopków homeopatyczne (Viburcol) i zwykłe (Mexalen), jednak tylko te drugie działały. Raczej unikałam dawania czopków ale tak jak mówię kiedy naprawde trzeba było dac, dawałam, pozatym masaż dziąseł, po tym stwierdzisz czy dziecko ząbkuje, umyj palca i masuj dziąsło jesli w trakcie płaczu pod wpływem masażu dziecko sie uspokoi to znaczy ze ząbkuje, no chyba ze ten ból bedzie strasznie mocny i nic nie pomoże. Ja juz nie pamietam kiedy przespalam pół nocy ciągiem...takie uroki ze trzeba wstawac co chwile ;/
 
Vixen, moja Zuzka ma 8 miesięcy i dopiero 2 ząbki jej wyszły. Zaczęła się ślinić jak miała 3 miesiące. Są dni że bardzo marudzi, na szczęście nie gorączkuje. Też pcha wszystko co pod ręką do buźki. My też stosowaliśmy dentinox-gel, ale nie wiele to pomagało, gryzaki też nie wiele dają. Każde dziecko jest inne, więc może u Ciebie pomogą. Ja sporadycznie dawałam jej Viburcol, a później lekarz w Polsce przepisał mi Nurofen w syropie i czopkach, więc jak już jest bardzo źle to jej podaje. Często masowałam jej dziąsełka, to sprawiało jej ulgę, ale zauważyłam że jak bardzo ją boli to nie chce buźki otworzyć. Na szczęście w nocy śpi dobrze, choć czasami przebudza się i płacze, ale raczej nie łącze tego z ząbkowaniem, bo zaraz zasypia z powrotem. Niestety takie są uroki ząbkowania.:(
 
reklama
Witam wszystkie Mamusie;) Jestem tu nowa, mam 25 lat i drugiego dzidziusia w drodze:) termin mamy na 5 pazdziernika, takze juz nie dlugo. Może któraś z was wie jak wygląda poród w szpitalu Rudolfstifung? Czym bliżej terminu tym bardziej się stresuje i byłabym wdzięczna za udzielenie kilku wskazówek jak to wszystko wygląda w Austrii. Czy przede wszystkim w tym szpitalu jest jakaś polska załoga?:)
 
Do góry