reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Skończył w styczniu 4... On nigdy zbyt dużego apetytu nie wykazywał... ale teraz to już przechodzi sam siebie... No ale pociesza mnie to że może tylko tyle mu potrzeba bo energii to mu nie brakuje i czasem sie zastanawiam czy to w tym nie jest problem on po prostu nie ma czasu zjeść bo jest wiele innych ciekawszych rzeczy do zrobienia...:laugh2::-) :)
 
reklama
Madzia dokladnie dziecko nie da sie zaglodzic jak zglodnieje to sam przyjdzie i bedzie prosil ;) moze ma taki etap z ktorego napewno wyrosnie ;) takze jak tylko waga jest adekwatna do wzrostu to nie ma sie czym martwic ;)

My idziemy na drugie szczepienie w przyszlym tyg. Mamy skonczone 9tyg :)
A wg naszej wagi i metra to mala ma 56cm i jakies 4800 wazy i tez juz zaczyna pchac lapki do buzi. Usmiechy juz sie coraz czesciej u nas pojawiaja. Zaibteresowania zabawkami narazie jako takiego nie ma bo mala polezy chwile sama i juz marudzi, mam nadzieje ze sie to z czasem zmieni.

Karolask kiedy planujesz rozszezac diete Laurze?
 
karolask87 ja za wasza rada wybralam sie na masaz dla ciezarnych (bajecznie :-D) i na pedicure bo faktycznie sama juz go nie zrobie... nie wspominajac o innych beauty zabiegach :-D

Od kilku dni piore i prasuje ubranka, pieluchy itd. i nie widac konca.



Napisane na SM-C115 w Forum BabyBoom
 
Hmmm... w sumie to nie wiem kiedy. Od pobytu w PL przeszłyśmy na mm. Ale wyrzutów sumienia już nie mam. Ile się udało cycem to się udało :) Podobno na mm można po 4mscu, ale chyba poczekam do 5tego. Mam zamiar dopytać lekarza co i jak :)
 
Dziękuję karolask87 za informację, mogłabyś mi jeszcze napisać coś o tym badaniu organacreening, bo w wilhelminienspital go nie robią, czy to jest dodatkowe i wymagane badanie, gdzie można go zrobić i czy jest refundowane

Witaj dzoana1985

Ja jutro ide na organscreening do GynSchall, także moge podzielić się wrażeniami jak już będę po badaniu. Cena 150 euro. Miałam jeszcze jedną miejscówke upatrzoną, ale tam sobie za to zażyczyli 220 euro, wiec stwierdziłam, że jednak tochę przesada.

Badanie nie jest refundowane. Pisałam nawet w tej sprawie do WGKK, licząc na to, że może jednak zwracają część kosztów, skoro lekarz wystawił na to "Ueberweisung". Niestety jest to coś dodatkowo płatnego, czyli tak jak w Polsce USG połówkowe- bo to jest to samo.
 
Karolask ja słyszałam, że teraz zalecenie przy kp i mm po 6 miesiącu rozszerzanie diety :) my planujemy albo w szóstym albo po szóstym miesiącu jeżeli papki a jeżeli blw(chyba jednak na to się zdecydujemy) to dopiero jak sama usiądzie :)
 
No co chwile coś zmieniają, dlatego muszę dopytać lekarza co i jak :) Nawet lepiej by było, bo później trzeba będzie ekstra mini porcje gotować :)
Też myślałam o blw, ale chyba zostanę przy papkach i łyżeczce. Jakiś taki urok ma dla mnie karmienie łyżeczką :p
No i nie mam pewności czy po 6stym już będzie siedzieć swobodnie i czy jej nie zostanie nawyk jedzenia rączkami :p Chociaż łapkami to tak czy inaczej napewno będzie jeść
 
Ja na po zamku też za paskami byłam ale słyszałam dużo pozytywnych opinii o blw, podobno dzieci na blw koło roku już same łyżeczką jedzą więc fajnie, ale jeszcze się zastanawiam
 
reklama
Do góry