reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Hejka ;)
Karolask wlasnie dzis bylam w tym w usc ;) duzo pisania i formalnosci. Czekamy jeszcze na pesel i pani nam wydrukuje polski akt. Wszystko zostalo juz wprowadzone do systemu ;) musisz miec ze soba austriacki akt ur i najlepiej tez ten miedzynarodowy i dowody rodzicow ;)
 
reklama
Anitaka no ja złożyłam już we środę, ale nie dostałam od ręki i byłam ciekawa czy Ty już masz :D U tych kobiet to jeszcze nic się nie dało za pierwszym razem załatwić.
A o PESEL nawet nie składałam wniosku bo ani ja, ani mała nie jesteśmy zameldowane w PL
Muszę przez konsulat, ale narazie mi się nie śpieszy. Ode mnie chcieli jeszcze paszport małej :)
 
Hej Mamuski
My jeszcze w Pl :-)
Pogoda piekna i tutaj dziś była. Roczek odbyty, Syncio zadowolony i wybawiony z dzieciaczkami z rodzinki, nawet te chorubsko gardziołkowe mu szybko przeszlo ale niestety mi nie i poszło na płuco jedno... antybiotyk przez tydzien :-(
Karolask niepotrzenujesz ani Ty ani Córcia zameldowania w Pl zeby dostac /starac sie o pesel wiec jak jestes na miejscu to skladaj i o pesel...
Pozdrawiam serdecznie!
 
Dokladnie .nie potrzebujesz zameldowania ;) ja dostane dopiero akt z tego wzgledu ze bylismy z mala a jeszcZe uzupelnialismy dokumentty pottzrbne do slubu koscielnego i chyba i tak tam z dwie godz siedzislismy. A u nas paszportu nie chciala.takzesama widzisz... Wszedzie jest inaczej. Jeszcze mozemy wyrobic dowod osobisty. Jest wazny 5 lat ;) i bezplatny.
 
Witajcie dziewczyny! Muszę Was pochwalić, za tworzenie najbardziej aktywnego forum wśród Polek mieszkających w Austrii! :) Nigdzie indziej nie znalazłam ponad 5 stron postów, a wy tu niebawem do tysiąca dobijecie :) Jako osoba z zewnątrz - dziękuję!

Nie wiem czy mnie zaakceptujecie, gdyż:
- w Austrii nie mieszkam;
- dzieci nie mam.

Aczkolwiek:
- miałam okazję mieszkać przez kilka miesięcy i się totalnie zauroczyć tym krajem;
- pierwszy bebać w planach, ale jeszcze nie w drodze :)
 
Witam, mam pytanie co jest mi potrzebne, żeby zameldować się w szpitalu Wilhelminen, trzeba tam iść osobiście czy można to zrobić online? Czy oni mają jakiś limit miejsc? Z gory dziękuje za odpowiedz
 
reklama
Hej dodek :) haha wylewamy tu siódme poty :D
Trzymam kciuki :)

Bubcia u mnie KBG już na koncie dawno :)

Dzoana1985, musisz zadzwonić tam i dostaniesz termin w około 20stym tygodniu. Wtedy z E-Card i MKP tam idziesz ;) Pobiorą krew, mocz i zrobią wywiad.
 
Do góry