reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Mój synek jak był mały dość długo miał trądzik niemowlęcy, ogólnie ma wrażliwą skórę, często miał wysypkę, czerwone plamki, to pediatra zaleciła nam Balneum :)
 
reklama
Ja jakos nie moge sie zmotywowac do cwiczen, jak przychodzi wieczor to padam zrzucac nie ma co ale wyrzezbic to i owszem. Jej jakie duze juz te wasze panny :) my na szczepienie dopiero za 2 tyg. W sobote konczymy 5 tyg i poki co 51cm i jakies 3600 mala wazy.
Anitaka a moze sprobuj mala kapac w krochmalu powinno pomoc.
 
Dziewczynki, a jak wasze zmagania z Finanzamtem i Krankenkassą? Wnioski poszły? Decyzje poprzychodziły? Ciekawi mnie czy faktycznie tak teraz wymyślają z tym donoszeniem zaświadczeń z PL nawet jeśli się tam nie jest zameldowanym, żyje tutaj i rodząc dziecko też tu. Na facebooku, aż goreje od dyskusji na ten temat. Mam nadzieję, że to tylko sporadyczne przypadki, bo nie zamierzam biegać z małą po urzędach w PL.
 
karolask87 straszysz :-/ ja nic w Polsce nie mam... mam nadzieje ze nie bedzie problemow... na razie zlozylam wniosek o Wochengeld... kiedy sklada sie wniosek o Kinderbetreuungsgeld? Dopiero po narodzinach? Moze moj maz zlozyc? Dodam ze pracuje na wlasny rachunek i ubezpieczona jestem w sva.
 
Karolask my zlozylismy w zeszlym tyg wniosek do finanzantu, czekamy na decyzje no i jeszcze musze wypelnic papiery do krankenkasy
 
Happy takie info krążą po internecie. Ale pewnie to też ma drugie dno, bo nie chce mi się wierzyć, że jak ktoś tu żyje, tak na serio tu żyje, nie tylko "dorabia" to,że takie rzeczy wymyślają. Mąż może jak najbardziej, ale wtedy też musi mieć na siebie FBH. Z reguły i z automatu zawsze bierze mama, bo to ona z dzieckiem siedzi. Ale możesz się zrzec i mąż może pobierać jedno i drugie. Ważne, żeby sprawdzić czy FBH się będzie należeć, bo bez tego o KBG można zapomnieć. No i wtedy mąż na Karenz, bo jak przekroczy dozwolony dochód (tylko on, jeśli na niego) to trzeba będzie zwracać :)

My się z Finanzamtem lubimy :) zobaczymy czy z KK też się zaprzyjaźnimy :D
 
My narazie czekamy na paszport i e card. Wszystko ma przyjsc w przyszlym tygodniu. I wtedy dopiero bedziemy ruszac z wnioskami ;)
 
reklama
My donieslismy dokumenty do finanzamtu i zostaliśmy już decyzję i we wtorek już do wgkk zanieslismy wniosek o kbg, zobaczymy czy będą robili problemy, ją w Polsce jestem wymeldowana, tutaj żyje, pracowała na vollzeit więc problemów robić nie powinni
 
Do góry